Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 13:19, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Ewo, córka świetnie mówi po hiszpańsku, ja niestety jeszcze nie. Na Teneryfie bardzo mi się podobało Szczególnie dziki region Anaga na północy wyspy, ze skalistym wybrzeżem, górami, lasami laurowymi i wioseczkami ukrytymi w górach. Duże wrażenie robi też Park Narodowy Teide..echh..masz rację, że bardzo lubię wyspy
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 13:25, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)
Taki wawrzynowy las przydałby się u mnie, mam strasznie mało cienia, no ale nie przetrwałby zimy. Szkoda.


Basiu, niestety lasy wawrzynowe wymagają dużej wilgotności. Ciekawym zjawiskiem meteorologicznym na Gomerze są tak zwane poziome deszcze, jest to taka specyficzna mżawka z chmur. Na wyspach nie ma też mrozów, można powiedzieć, że lato trwa tam cały rok. Zimę gdy temperatura spada do 15 stopni, to wszyscy chodzą w "futrach" i kozakach
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 13:35, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zana napisał(a)
Byliśmy na Teneryfie i na Lanzarote. Pozostałe są w planach. Na obydwu bardzo nam się podobało, choć to całkiem odmienne wyspy. Ze szczególnym sentymentem wspominamy Lanzarote, to był bardzo udany urlop. My zawsze wypożyczamy samochód i dużo zwiedzamy na własną rękę, leżenie przy hotelowym basenie to raczej nie dla nas. Obie wyspy oferują dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Najchętniej wybrałabym się na kolejne takie wyprawy w październiku, niestety wtedy szkoła. A w sezonie letnim nie dość, że masy turystów, to dodatkowo dla mnie za gorąco.


W takim razie polecam Gran Canarię i jeżeli lubisz czynny wypoczynek to.. góry z Roque Nublo. Jest tam bardzo dużo szlaków, a jak się, zmęczycie, to można wybrać się na ...pustynię Maspalomas i trochę poplażować
Lanzarote znam najsłabiej, byłam tam tylko raz na jednodniowej wycieczce..trzeba to nadrobić, też lubię zwiedzać
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
sylwia_slomc... 13:50, 08 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Ale fajną masz córę i miejsce znalazła do życia wyśmienite
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 14:10, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale fajną masz córę i miejsce znalazła do życia wyśmienite


Dziękuję, Wyspy Kanaryjskie nazywane są Szczęśliwymi klimat jest tam cudowny. Szkoda, że tak daleko, bo tęsknię..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:24, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W weekend zrobiłam zmianę wystroju w donicach na tarasie. Pewnie nie na długo, ale nie mogłam oprzeć się tym ostróżkom


Poza tym kupiłam razem z metalowymi podpórkami koliberki i pasują z ostróżkami jak ulał
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:36, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Nie wiem , co to za odmiany ostróżek, ale są śliczne..



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:43, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:52, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Rdzą malowane liście paproci
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:07, 10 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiejszy poranek..aż żal było wychodzić do pracy..


Nastał czas hortensji

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies