Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

gogo 23:01, 24 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Takim kotom wszystko się wybacza, nawet niezłapanie myszy
Zakupami pochwalę się jutro
Piękne masz dekoracje jesienne
A taki stoliczek też by mi się przydał.
I już wiem, że pora ruszać po chryzantemy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaLangier 10:26, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)

Ale masz fajny widok z okna.

Zmieniają się tylko pory roku i kolory Jest to strategiczne miejsce kotów do obserwacji ptaków
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 12:03, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Takim kotom wszystko się wybacza, nawet niezłapanie myszy
Zakupami pochwalę się jutro
Piękne masz dekoracje jesienne
A taki stoliczek też by mi się przydał.
I już wiem, że pora ruszać po chryzantemy.


Chyba wszystkim kotom się wiele wybacza Chryzantemy kupuję dość wcześnie, bo je bardzo lubię. Później wysadzam do ogrodu

Nie pamiętam, czy pokazywałam już zdjęcie swojego chryzantemowego okazu
Chryzantem zakupiona 10.09.1017

Wysadziłam do gruntu w następnym roku wyglądała tak:

Na tym zdjęciu jeszcze nie do końca rozwinięte są kwiatki, bo były także różowe. W tym roku chryzantema ta ma chyba z 80 cm średnicy, jeszcze nie kwitnie, ale ma mnóstwo paków

Czekam na zdjęcia zakupów i pozdrawiam


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 12:08, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Chciałam zapytać o Waszą opinię o kwasomierzu elektronicznym. Mam płytkę z płynem, ale jakoś słabo mi się przebarwia i wolałabym jakiś wygodniejszy miernik

Elektroniczny Miernik Podłoża
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 14:27, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dostałam informacje, że w Casa Gaudi na Gran Canarii zakwitła..kawa

Owocują mandarynki i banany

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 19:03, 25 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Kasiu, widziałam na wątku u Grażynki, że pytałaś o dęba czerwonego, czy nie łapie mączniaka. Ja mam od półtora roku tego czerwonego i nie ma mączniaka, liście piękne i błyszczące cały sezon. Możesz być o to spokojna. Późną jesienią taka czerwona korona pięknie wyglądałaby na tle lasu. Tego swojego mam ze szkółki niedaleko od Ciebie, na Makuszyńskiego.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaLangier 19:16, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
marba napisał(a)
Kasiu, widziałam na wątku u Grażynki, że pytałaś o dęba czerwonego, czy nie łapie mączniaka. Ja mam od półtora roku tego czerwonego i nie ma mączniaka, liście piękne i błyszczące cały sezon. Możesz być o to spokojna. Późną jesienią taka czerwona korona pięknie wyglądałaby na tle lasu. Tego swojego mam ze szkółki niedaleko od Ciebie, na Makuszyńskiego.

Rzeczywiście kupiłaś go w szkółce, która mam prawie pod domem Porządne drzewka tam mają. Swoja ulubioną jabłonkę tam kupiłam Gdybyś wybierała się do szkółki to daj znać, zapraszam na kawę
Poczytałam o tym dębie i niepokoi mnie trochę jego rozmiar, bo to olbrzymie drzewo dochodzące do 40 m ! i do tego szybkorosnące..Pień masywny i gruby, ale dość nisko nad ziemią rozgałęziający się na grube konary. Liście bardzo trudno i powoli ulegają rozkładowi utrudniając wegetację roślinom runa leśnego. Tak mówi wikipedia..Hmmm a ja mam niewielka działkę, także chyba odpada

Doczytałam, że dąb kolumnowy GREEN PILLAR w ciągu 10 lat osiąga wysokość 5 m i szerokość ok. 1,5 m i to jest dobra informacja
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:20, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Królują marcinki i trawy

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gogo 00:35, 26 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ładne masz te królowe
Mnie przewidywana wielkość dębu też przeraziła, ale o tym dowiedziałam się po fakcie
Ale kupiłam, bardzo mi się podoba i będę ciąć
Ciekawy okaz chryzantemy, przy kupnie była niska, bo hodowcy stosują środki hamujące wzrost.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaLangier 13:47, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Ładne masz te królowe
Mnie przewidywana wielkość dębu też przeraziła, ale o tym dowiedziałam się po fakcie
Ale kupiłam, bardzo mi się podoba i będę ciąć
Ciekawy okaz chryzantemy, przy kupnie była niska, bo hodowcy stosują środki hamujące wzrost.

Trawy bardzo w tym roku urosły, zresztą wszystko rośnie jak szalone, szczególnie teraz gdy nie brakuje wody. Marcinki całą rabatę przesłoniły Rozsiały mi się monstrualne szarłaty Co do dębu to najważniejsze, że jesteś zadowolona z zakupu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies