Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pszczelarnia 14:46, 26 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tylko ten Green Pillar łapie mączniaka.

Łądnie powitałaś jesień.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaLangier 15:11, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Pszczelarnia napisał(a)
Tylko ten Green Pillar łapie mączniaka.

Łądnie powitałaś jesień.

Dobrze wiedzieć, skłonności roślin do mączniaka nie lubię, bo właściwie nie robię oprysków, tym bardziej nie uśmiecha mi się to przy dużych drzewach. I stoi sobie taki dąb umączony ale już w pierwsze weekend października zaplanowałam jego wycinkę. Dla mnie decyzja o zakupie drzewa jest bardzo ważna, ponieważ nie lubię likwidować roślin i cenne są wszelkie sugestie. Niestety klony też mają takie skłonności z tego co czytam. Lubią też wodę, a u mnie piaski i dalej jestem w kropce ..Dzięki za odwiedziny i miłe słowa.


Nie wygląda to dekoracyjnie..poza tym te liście utrzymują się w tym stanie bardzo długo. Część wcale nie opada na zimę tylko zmienia kolor na rdzawy. Dąb jest ładny wiosną gdy jego liście są soczystozielone, ale trzeba na nie długo czekać, bo bardzo późno budzi się do życia. Ciężko walczy się też z siewkami, których jest mnóstwo i są mocno umocowane w ziemi.

Zmierzyłam obwód pnia dęba, żeby nie było wątpliwości, że mogę go wyciąć. Ma 24 czm. Przepisy prawa mówią, że nie ma potrzeby zgłaszania wycinki drzewa znajdującego się się na naszej posesji gdy obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm od ziemi przekracza:

• 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
• 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
• 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:49, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
TAR napisał(a)
zazwyczaj na all, kupuje słonecznik łuskany, słonecznik niełuskany, orzechy ziemne surowe (całe lub mielone), proso, sorgo itp. do tego w rolmarkecie kupuje gotowa mieszanke Ptasia Biesiada i to wszystko razem mieszam. orzechy sama miele. do tego robie tłuszczowe przysmaki (smalec i ziarno) w miseczkach z pomaranczy abo ceramicznych. to juz jak ostry mroz. ptaki je bardza lubia. plus skorki słoniny. nie kupuje gotowych kul tłuszczowych, moje ptaszory ich nie lubia. a ptakow jest cale mnostwo. sikoreczki juz zagladaja do karmnika czy przypadkiem nie sypniete. na krzakach za plotem rosnie bez czarny i dzika roza, na razie maja co jesc. jutro jedziemy do lasu moze uda mi sie jarzebiny nazbierac.

Do mnie sikorki też zaczynają zaglądać. Sójki mam cały czas na stanie. No i bażanty zaczynają się pokazywać. Latem nie było ich widać..Pozwolę sobie przekleić do swojego wątku Twoją odpowiedź, będę miała ściągę Dzięki
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:13, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj dotarła daglezja, moja super star Świadomie zmówiłam niewielką sadzonkę, ma około 60 cm, bo uważam, że takie małe drzewko ma większą szansę się zaaklimatyzować w nowych warunkach i przyjąć. Przy okazji zamówiłam też kopanego świerka serbskiego za 3.50 PLN Sadzonki były źle zapakowane i dotarły przesuszone i powyginane. Mimo wszystko tfu,tfu niech rosną dorodne..
Trudno uwierzyć, że z takiej małej sadzoneczki urośnie olbrzymie drzewo
Świerk już posadzony, ma trudną miejscówkę między dwiema sosnami..
Robiłam mu wczoraj kąpiele w wannie:

Aura sprzyjała, żeby dobrze go nawilżyć..zobaczymy, może da radę..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gogo 21:14, 26 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Faktycznie nieźle omączony, aż żal patrzeć
Ja też nie lubię pozbywać się roślin, ale czasem nie ma wyjścia.
Mączniak atakował u mnie co roku marcinki, łubiny i floksy i już ich nie mam
A w tym roku zaatakował winogron i paskudnie to wygląda, dobrze, że nie rośnie na widoku.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaLangier 21:23, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Faktycznie nieźle omączony, aż żal patrzeć
Ja też nie lubię pozbywać się roślin, ale czasem nie ma wyjścia.
Mączniak atakował u mnie co roku marcinki, łubiny i floksy i już ich nie mam
A w tym roku zaatakował winogron i paskudnie to wygląda, dobrze, że nie rośnie na widoku.

Moje marcinki też mają mączniaka, ale tak obficie zakwitły, że..wcale go nie widać.
Floksy też są podatne..będę podsadzać, starać się zakrywać, ale chyba nie zrezygnuję. Winogron też ma..widocznie taki rok mamy..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:37, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Rajska jabłonka zaczęła się przebarwiać codziennie mnie cieszy

Owoce derenia cousa są zjawiskowe

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:41, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zaczęła też przebarwiać się hortensja dębolistna
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:00, 26 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W Casa Gaudi na Kanarach kawa już zaczyna przekwitać

Pierwsze zbiory i kanaryjska rózyczka na dobranoc

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 22:19, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
KasiaLangier napisał(a)

Owoce derenia cousa są zjawiskowe


Kasiu, nie mogę się napatrzeć na te owoce. One są tylko dekoracyjne, czy mają też kulinarne zastosowanie?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies