Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

gogo 16:12, 05 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, fajne zdjęcia od córki i Ciebie.
Moja jabłonka chyba będzie z tych o bordowych liściach i ciemnoróżowych kwiatach, bo inaczej się przebarwia.
Było mi obojętne jaka będzie, wzięłam, bo spodobał mi się kształt " parasola "

U mnie sikorki przylatują jeść, jak już samiczki odlecą, a przez pozostały czas ich nie ma.
Fajnych masz ptasich gości
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaLangier 16:36, 05 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Macie rację- Jolanka i Ty. W naszym regionie geograficznym ostały się jeszcze naturalne łąki, śródpolne nasadzenia i zagajniki. Sporo jest drzew i krzewów z naturalnym pokarmem. Dr Kruszewicz z warszawskiego ZOO ostrzegał przed zbyt wczesnym dokarmianiem ptaków. Twierdził, że należy z tym zaczekać do momentu, kiedy zdobywanie pokarmu w naturze bedzie utrudnione lub niemożliwe.

Dobrze, że rozwiałaś wszelkie wątpliwości. Niekiedy niewiedza i dobre chęci przynoszą więcej szkody niż pożytku
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 16:42, 05 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)
Kasiu, mieszkasz w pięknej okolicy. Ciesz się z tego. Myślę, ze jeszcze trochę i w PL też się to zmieni, na gorsze. Oby jak najpóźniej. Nie wiem, czy w PL odbywa się liczenie ptaków i owadów. Tutaj liczenie ptaków odbywa się już od lat 80-tych, a owady zaczęto liczyć dopiero niedawno.

Ewo, cieszę się każdego dnia. Serce boli, ale "mojego" lasu, nazywa się Aniołowski, zostało już niewiele, bo..została wybudowana obwodnica, ciągle powstają nowe osiedla. Nie wiem, czy ktoś liczy u nas ptaki, ale zaobserwowałam, że bardzo zmniejszyła się populacja wróbli. Natomiast u mnie jest bardzo dużo sójek, które bardzo lubię
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 16:52, 05 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Kasiu, fajne zdjęcia od córki i Ciebie.
Moja jabłonka chyba będzie z tych o bordowych liściach i ciemnoróżowych kwiatach, bo inaczej się przebarwia.
Było mi obojętne jaka będzie, wzięłam, bo spodobał mi się kształt " parasola "

U mnie sikorki przylatują jeść, jak już samiczki odlecą, a przez pozostały czas ich nie ma.
Fajnych masz ptasich gości


Bardzo dorodne drzewka udało Ci się kupić, a pendula wpisuje się w Twój ogród idealnie Sikorki już sprawdzają karmniki, ale muszą jeszcze trochę poczekać

Wyczytałam, że sikora bogatka w ciągu dnia jest w stanie zjeść tyle, ile sama waży. Wiosną i latem sikorki polują na owady, jaja, larwy lub poczwarki owadów. Według szacunków w ciągu jednego sezonu rodzina bogatek (dorosłe i potomstwo) są w stanie zjeść około 75 kg owadów. Ornitolodzy szacują, że w okresie zimowym sikora spędza 3/4 czasu na żerowaniu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gogo 23:09, 05 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, miałam szczęście z tymi zakupami
Lubię odmiany pendula, są idealne do małego ogrodu, nie zdominują go, łatwo je korygować we wzroście, a dają cień.
Czyli same zalety
U mnie jest bardzo dużo wróbli, bo nie ma srok, które są ich wrogami.
Mazurki też są, sikorek też nie brakuje i niech będzie jak najwięcej
Niech jedzą owady w każdej ilości
Za to jest mało dzięciołów, bo mamy bardzo zdrowe lasy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaLangier 19:49, 06 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
gogo napisał(a)
Kasiu, miałam szczęście z tymi zakupami
Lubię odmiany pendula, są idealne do małego ogrodu, nie zdominują go, łatwo je korygować we wzroście, a dają cień.
Czyli same zalety
U mnie jest bardzo dużo wróbli, bo nie ma srok, które są ich wrogami.
Mazurki też są, sikorek też nie brakuje i niech będzie jak najwięcej
Niech jedzą owady w każdej ilości
Za to jest mało dzięciołów, bo mamy bardzo zdrowe lasy.

Masz rację, że drzewka odmiany pendula są fajne do małych ogrodów. Podobają mi się bardzo, ale w moim lesie, wszystko co ma nienaturalny pokrój jakoś dziwnie wygląda. Mam bardzo wolno rosnącego cyprysika i był jakiś taki rozwichrzony. Stwierdziłam, że zrobię z niego niwaka, no i teraz kole mnie po oczach
U mnie są sroki, może dlatego jest niewiele wróbli ? Ale za to jest urodzaj na sójki, bażanty, kosy, dzikie gołębie. Przylatują też dzięcioły i jest mnóstwo sikorek
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:53, 06 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dzisiaj był piękny słoneczny, choć chłodny dzień. Teraz na termometrze są dwa stopnie powyżej zera. Także chyba sprawdzą się prognozy pogody i w nocy będzie pierwszy mróz tej jesieni. U nas zapowiadają minus dwa stopnie.
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:53, 06 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Schowałam do garażu pelargonię angielską, złapała drugi oddech i jeszcze ślicznie kwitnie

Odmłodziłam pelargonię od Teściowej

To zdjęcie jest z zeszłego roku, pelargonia była jeszcze młoda, zwarta. W tym roku za bardzo się rozrosła, dlatego porobiłam młode sadzonki

Przeniosłam też do garażu passiflorę, ciekawe, czy przetrwa zimę..


____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
marba 22:08, 06 paź 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
KasiaLangier napisał(a)

Odmłodziłam pelargonię od Teściowej



Chyba szczerze ofiarowana, bo pięknie kwitnie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaLangier 22:11, 06 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Basiu, w tym roku zasłoniła mi całe okno Mam wspaniałą teściową i uwielbiam te pelargonie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies