Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

malgorzata_s... 23:05, 23 lip 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Aniu działaj, super pomysł
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Jola_M 20:47, 24 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Cześć Aniu, wpadłam się przywitać i powiedzieć, że uwielbiam takie naturalne łąki jak na Twoich zdjęciach. Orzech i czereśnia super - broń przed wycinką
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
KasiaBawaria 07:32, 25 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Aniu, wez tylko pod uwage, ze z sadzonek to troche potrwa zanim bedziesz miec efekt. I zauwazylam, ze pierwsza zime lepiej np.w garazu zimowac bo przemarzaja. W domu nie, bo choroby je lapia.
____________________
Zapraszam na kawe
anna_g 09:40, 25 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasiu no tak przy hortensjach trzeba być czujnym. Ale spróbuję, przecież zawsze można pozmieniać

Gosia cieszę się, że mój pomysł się podoba - z tym działaniem to pomału bo dopiero sadzonki robię a jak nie wyjdą to kupię - tak, że w sumie to raczej rabata na przyszły rok w tym roku - jeśli mi sie uda jeszcze coś kupić to dosadzę jednoroczne.

Jolu witaj, zaglądaj, zapraszam. Ja Twój wątek przeczytałam cały ostatnimi dniami Działasz mocno.
Ja też uwielbiam takie łąki. A drzewa przed wycinką bronię - kiedyś się śmiałam, że do czereśni się przywiążę jak ją będą chcieli wyciąć

Kasiu powiem Ci, że właśnie biorę to pod uwagę, że to trochę potrwa. I nawet dokładnie o to mi chodzi. Na początku będzie inny efekt. Zostawię tawułki póki co i będę podsadzać jakimś kwieciem. A z czasem się jakoś to unormuje jak hortensje będą rosły i tak rabata z roku na rok będzie inna. Na zimę - o ile w ogóle się przyjmą, zadołuję je w doniczkach na miejscu warzywnika i okryję. Powinny dać radę.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Kokesz 15:35, 25 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Witaj

Przeczytałam u Violi, że szukasz jednorocznych do półcienia.
Mam połowę rabat w cieniu i półcieniu.
I bardzo dobrze mi rosną w półcieniu pelargonie, mają tylko 3 godz słońca w samo południe i goździki.
Tytoń ozdobny też się nada.
I werbena.
Mam też w półcieniu ozdobną z liści bordową Iresine, coleus jest ładny z liści.
Kupiłam też dwa tygodnie temu zawilec Wild swan i też super kwitnie w półcieniu ale to bylina.
Żurawki fajnie się sprawdzą.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
marba 00:04, 26 lip 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anna_g napisał(a)



Aniu, piękne fotki pokazujesz. Potrafisz dostrzec piękno nawet w kwitnącym chwaście. A to zdjęcie mnie zachwyciło szczególnie.
Pozdrawiam.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 13:13, 26 lip 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, w Dniu Imienin życzę Ci wszystkiego co dobre i piękne.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Katkak 14:36, 26 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
anna_g napisał(a)


Jeszcze raz wrzucam tą fotkę - tak dla przypomnienia. Bo dzisiaj sobie pomyślałam, że robię sadzonki z ogrodówek. A jakbym tam posadziła właśnie ogrodówki - nawet takie same z tych sadzonek - dwie po lewej stronie i jedną po prawej tego iglaka? ew. po jednej z każdej strony, żeby na to miejsce co nie wolno nie sadzić - chyba, że hortensje nie korzenią się głęboko??? Co sądzicie? Cień tam jest, słońca troche jest, podlać zawsze można. Blisko wejścia domu (nie głównego, ale tego którym się głównie wchodzi). Co prawda trzeba by pomyśleć nad zmianą miejscówek dla tawułek ale to dopiero jak się hortensje rozrosną. Zanim się rozrosną - na przód jednoroczne i będzie kolorowo.
Dobry pomysł? bo mnie się spodobał ale jak sie znam to zaraz wymyślę coś "przeciw"

Ania dla mnie bomba. Uwielbiam ogrodówki. Dynia fajna, nie taka mega. Taka akuratna .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AgataM 17:10, 26 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Wszystkiego najlepszego z okazji imienin

____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Ewa777 17:35, 26 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Aniu, wszystkiego najmilszego z okazji imienin

Pomysł z hortensjami mi się podoba (jak się pewnie domyślasz), ale z kwiatami jednorocznymi też fajnie. Niecierpki ładnie rosną w cieniu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies