Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Mathildis 23:10, 09 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Konstancja30 napisał(a)


bosko ... witam ale bosko to jest w tym lasku ... z tymi wiewiórami ... juz kocham Matyldę i za takie towarzystwo do kawki można się dać pokroić ... znalazłam po 3 na każdym drzewie a ta spryciara puszczająco oko do obiektywu to już mnie rozłozyła na łopatki ... tak mnie rozłozyła, ze nie napisałam ani słowa ... lecę to zmienić


aha i Cię mam, albo raczej nie mam - wpisu u mnie brak... chyba, że ślepa jestem???

Ale wierzę, że byłaś i obrazki obejrzałaś - przynajmniej te z Matyldą, bo fakt były 3 na jednym drzewie, tylko jedna diablica stwierdziła, że niefotogeniczna i ogon tylko wystawiła

Bergenii nie mam to u Ciebie się napatrzę, stokrotek też u mnie brak więc te wygrzewające się w słoneczku też przez chwilkę podziwiałam

Na Angeliki też poczekam, usiądę zaraz za Sebkiem i Marzenką
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:19, 09 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Konstancja30 napisał(a)
pociągnę temat traw ...

rozplenica ... zaczęło w sierpniu zeszłego roku ... pozwolę sobie wkleić dokumentację zdjęciową zdarzenia Agniechy ... ...



no i właściwie to nie fiem skąd ... ale ta rozplenica ... chyba ... w kilku kupkach doczekała się debiutu u mnie tej wiosny ... ktoś mi ją podrzucił i tego bendem się trzymać ... ale ... mam problemik ... jest kupka, która wybija młodymi źdźbłami trafiając w granice mojego rozumienia zjawiska trawek ...



i jest taka, która je przerasta i to dosłownie ...



otóż zaznaczone odszczepieńce pochodzą chyba od tego snopka w środku bo skąd ? ... no czy ta cała rozplenica tak rośnie ? ... zapytam choć nie sądzę aby nawet w miejscu tak innym od reszty świata jak ogrodowisko ogrodniczki tak upierdliwie wpatrywały się w poczynania trawek ...
ja się wpatruje bo to moje pierwsze rozplenice ... i drugie bo ważniejsze ... kcem je przesadzić ... i ten rozstrzelony a zarazem postrzelony sposób rozrostu mi nie na rękę bo nie fiem jak toto przesadzić i kiedy ???



A jesteś pewna że to rozplenicę ktoś Ci podrzucił? Bo jak dla mnie toto się za bardzo rozłazi..
Nie widzę za dobrze na zdjęciach co to to jest... ale te zielone liście na trawę nie wyglądają...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
anna_g 23:27, 09 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Rozplenica się... rozpleniła Ja tam na trafkach siem nie znam ale ona wygląda tak jakby miała jakieś podziemne konszachty z całkiem inną "rozplenicą" i zrobił się "mix" Ewentualnie można by rzec iż "podrzucone nie tuczy" Ciekawe co z tego Ci wyrośnie... masz już Izuś najpiękniejszą kostrzewę na forum to teraz będzie jeszcze najbardziej oryginalna rozplenica
A propos kostrzewy - kiedyś o nią u Ciebie pytałam i zgodnie z Twoim "przepisem" też z nią nic nie robiłam - tylko... najpierw wyczesałam - co było do bani bo łysa prawie została potem pokroiłam nożem, potem ogoliłam całkiem, potem 7 sadzonek (z dwóch) wsadziłam zupełnie gdzie indziej I teraz czekam aż będzie druga najpiękniejsza Ale rośnie więc jesteśmy na dobrej drodze Dobrej nocy Konstancjo Izabelo
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
bociek 06:41, 10 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Konstancja30 napisał(a)
Bociuś czy jako niemianowany psor od trafek ... nie poznajesz co ten Robercik w tym szergu był uprzejmy ustawić ... ... w kubiku z różami mam carex amazon coś ... bardzo ja lubię ale chyba za kudłata ... ja siem zastrzelę .. chyba ...


Oj tam oj tam...

Na mojego nosa to podstawowy Carex Morrowii. Sama sie zastanawiam czym skopiowac. No bo np. taka hakone, jest super i bardzo ja lubie, ale wiosna lyso, za to mozna poleciec cebulowymi Frosted curls druga opcja, ta tez lubie, ale roztrzepaniec. Amazon mist mam i..... nie widze wielkiej roznicy miedzy nia a Frosted curls. A Carexy u mnie co roku maja podmarzniete listki i mus je przycinac.

To sie pomadrzylam


Milego dnia, a jutro weekend

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mala_Mi 10:48, 10 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To coś mi na lilie wygląda...ale skąd sie rozlazłą tak daleko od rozplenicy... zapytaj Alinki co tam miała posadzone przy rozplenicy... Bo to suche to rozplenica na pewno jest..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:51, 10 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Inna opcja, to to, że miałąś w ziemi cebuli lilii i posadziłąś tu rozplenicę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
admete 10:54, 10 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Iza nadrobiłam troszeczkę .
Zdjęcia cudowne pooglądałam.
Kupę ziemi widziałam hahahaha

Warzywniki piękne wkleiłaś, 1 to mój faworyt .

Buziaki zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 11:13, 10 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Konstancja30 napisał(a)


Asiu wygooglałam i to chyba ta sama, którą ja mam ... no ciężko tak laikowi stwierdzić ... a i tak ewoluowałam od czasu kiedy roślinność dzieliła się dla mnie na: drzewa - kfiatki - trawy i porzeczkę ... bo porzeczkę kofam szczerze od małego



oto i ona ... w wychełtanej postaci albowiem miałam jej dać spokój i nie tarmosić niemiłosiernie ale nie wytrzymałam ... nie wiem czy nie pójdę w swym okrucieństwie dalej i jej nie podzielę ... bo zwarta mi się zbytnio wydaje ... w zeszłym roku ogolenie na łyso o harakiri pomimo, że zbiegło się z kwitnieniem bardzo jej dobrze zrobiło ...


Izunia raczej nie ta sama, ta moja kostrzewa to jest wysoka ma tak z 70 cm, i płaskie liście, a na wiosnę trzeba przyciąć, bo nie jest zimozielona,, ale pięknie się rozrasta i ładnie przewiesza, ale nie leży na rabacie.
poszukam fotek to ci pokaże.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Margarete 11:35, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
To i ja sie do pierwszego rzędu pcham, Mandżen, Sebciu posuńcie sie troche, ja obok was siadm i na spektakl angelique z niezapomijnakami czekam...juz niedługo..........juz za momencik........
Fotki widziałam, bliźnięta angelique'owe też. Moja rozplenica w podobnym stanie jak twoja, zwdnych bocznych odnóg nie ma, więc to co jest za nia i przed nia to pewnie cos innego być musi.
Buziaki zostawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
barbara_kraj... 17:18, 10 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
W rozplenicy i obok wychodzą lilie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies