Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 10:51, 18 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Margerytka40 napisał(a)
Faktycznie śniegu niezbyt dużo masz. U nas całkiem sporo.
Ostatni raz duży śnieg był chyba 10 lat temu. Wtedy dostałam od ema saperkę na Walentynki , żeby sobie samochodzik odkopywać
Mój ulubiony sprzęcior
A mój Tato dostał odśnieżarkę... I do tej pory nie miał okazji, żeby ją użyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:54, 18 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
rzeczywiscie sniegu masz niezbyt wiele, stad rozumiem opatulenie. u mnie oczary zamkneły sie w sobie, za zimno jeszcze, to samo kaliny. chociaz koncowka tygodnia ma byc na plusie to w nocy zapowiadaja sie jeszcze spadki temperatur. ale tez mysle, ze raptem dwa dni wiekszego mrozu roslinom krzywdy nie zrobi.
Śnieg padał, i owszem, ale natychmiast topniał. Jak dziś rano szłam do pracy, to jedynie w parku było go troszkę, bardzo symbolicznie. W 2018 była u nas fala mrozów do -20C, całkiem bez śniegu i trwające kilka tygodni. Wtedy były straty w ogrodzie, teraz śladu nie będzie.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magleska 11:22, 18 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Asia
ja Ci tego śniegu mogę trochę oddać
uziemiło mnie w domu ,bo brama mi zamarzła i nie umiem ręcznie otworzyć ....
muszę do wieczora czekać na pomoc

a chciałam po nasionka petunii lub surfinii skoczyć ,wczoraj posiałam paprykę i pomidory ,więc ten tego ....sezon powoli zaczynam
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 13:16, 18 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia, u nas i śnieg i mróz (było -21). Martwię się o rośliny ale mam nadzieję, że jakoś będzie.
Księżyc super, mój synek (prawie dwulatek)go wczoraj cały wieczór chodził oglądać , a dziś rano wstał i pierwsze co zrobił to poszedł go szukać
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
BasiaLT 16:46, 19 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Śliczne fotki. Jak z bajki.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
galgAsia 12:21, 22 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
I już po śniegu... W poniedziałek rano było -14C. We wtorek padał deszcz. W środę - lód pod wodą. Od wczoraj +8C. Znów jest szaroburo, ponuro dość, ciśnienie na poziomie podłogi w piwnicy . Byle do wiosny

Nasionka już zaczęłam nabywać, zamówienie w Irlandii też złożone. Znak, że wiosna się zbliża. Zaczynam rysować i planować nowy warzywnik. Jak zawsze, za dużo pomysłów, za mało miejsca Znów trzeba iść na zgniły kompromis

Książka Danusi jest ze mną od wtorku Danusiu, dziękuję za Twój wpis Sama radość Pięknie wydana, cudne zdjęcia, dużo mądrości



A ponieważ są tu również chlebomaniaczki , polecam nową książkę chlebową. Dobrze napisana. Chwilowo wstrzymuję się od wypróbowania przepisów (oj, ta dietka... ), ale na wszystko przyjdzie pora



Zespół niespokojnych rąk leczę szydełkiem. Są tu prace dużego i całkiem małego kalibru. Dobrze, że pod ręką jest mała bratanica

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:29, 22 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Prace ręczne oczywiście nadzorowane i sprawdzane przez Najwyższą Izbę Kociokontroli Żeby kaszany nie było

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:54, 22 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia
ja Ci tego śniegu mogę trochę oddać
uziemiło mnie w domu ,bo brama mi zamarzła i nie umiem ręcznie otworzyć ....
muszę do wieczora czekać na pomoc

a chciałam po nasionka petunii lub surfinii skoczyć ,wczoraj posiałam paprykę i pomidory ,więc ten tego ....sezon powoli zaczynam
Buziaki
Madzia Już się rzuciłaś na wysiewy??? Ja tam nie wiem, czy dla pomidorów nie jest za wcześnie... Ja paprykę i bakłażany wysieję na początku lutego (za tydzień z kawałkiem ), pomidory koniec lutego / początek marca. No i może kleome wysieję, bo ona to długo wschodzi...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:55, 22 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Roocika napisał(a)
Asia, u nas i śnieg i mróz (było -21). Martwię się o rośliny ale mam nadzieję, że jakoś będzie.
Księżyc super, mój synek (prawie dwulatek)go wczoraj cały wieczór chodził oglądać , a dziś rano wstał i pierwsze co zrobił to poszedł go szukać
Pozdrawiam
Asia, Ty uważaj na synka, bo Ci lunofil wyrośnie
Ma chłopak dobry gust, wie, co piękne
Księżyc coraz większy, idzie do pełni
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kawa 12:58, 22 sty 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
heloł Galgasiu
ściskam w nowym roku

trawy robią robotę jak jest mało zimozielonego widzę to u siebie

robótki śliczne kociska też
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies