Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

antracyt 09:14, 24 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Nowe róże Czekam na zdjęcie z kwiatami
Czasami marzy mi się taka nuda i bezrobocie...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:15, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kordina napisał(a)

Asia dzięki za to wszystko co umieściłaś, już sobie zapisałam i nawet wydrukowałam
Parę lat wstecz te wszystkie przepisy hulały po Ogrodowisku na okrągło . Teraz jakoś mniej. A spojrzałam ostatnio na moją nową działkę i doszłam do wniosku, że muszę się za nią zabrać, bo zbyt wiele problemów się nawarstwia.
Warto te przepisy mieć z tyłu głowy, żeby nie używać chemii. I np. dobrze pamiętać, że opryski z gnojówek mogą mieć super wpływ na ograniczenie szkodliwych insektów.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:18, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)


No popatrz, ja też zakupiłam w tym roku Royal Yubille i Wildeve. Ta ostatnia jeszcze w donicy. Royal posadzona z gołym korzeniem dopiero puszcza listki.
Ja dostałam jesienią ub. roku w prezencie - koleżanka kupiła w Berlinie, u nas coraz trudniej o austinki...
U mnie różyczki też jeszcze w donicach, zadołowane. Rabatę muszę zrobić... A Magara martwi się, że grozi mi bezrobocie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:29, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)
Wielką tą szklarnię masz. Oj poszalejesz teraz
Piękna kolkwicja. Moje marzenie od wielu lat, nie mające niestety szansy się spełnić, z racji braku dostatecznie oświetlonego miejsca.
Jola, moje pomidory już wyłażą z doniczek w domu Proszą się o przeprowadzkę. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać gabarytom szklarni i dobrze je wykorzystać, bo to też wyzwanie
Kolkwicja rośnie u Mamy już kilkanaście lat i wszystkie znajome, przyjaciółki i sąsiadki są obdarowywane odrostami . Kwitnie faktycznie spektakularnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:34, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Roocika napisał(a)


Żywokost mówisz Chyba to u mnie rośnie na działce obok... Co się z tego robi?
Żywokost to złota roślina Robi się z niego gnojówkę, wywar, wyciąg - do nawożenia, odkażania gleby, zwalczania insektów typu mszyce, itp. Koniecznie wykorzystaj te miejscówkę
po wiedzę zajrzyj tutaj albo tutaj
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:42, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Nowe róże Czekam na zdjęcie z kwiatami
Czasami marzy mi się taka nuda i bezrobocie...
Też czekam na kwiaty
Takie marzenia mam już od dłuższego czasu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:41, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jeszcze tylko chciałam się pochwalić - u mnie padał deszcz! Całą noc padało , oprócz tego, że wczoraj w dzień też 2-3 razy tak mocniej polało (bo oprócz tego tylko mżawka była...)
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 14:40, 24 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
galgAsia napisał(a)
Jeszcze tylko chciałam się pochwalić - u mnie padał deszcz! Całą noc padało , oprócz tego, że wczoraj w dzień też 2-3 razy tak mocniej polało (bo oprócz tego tylko mżawka była...)


Jakże różne są nasze emocje związane z deszczem.
Piękna ta szklarnia. Sporo się w niej zmieści i lada moment zapomnicie o trudach związanych z jej składaniem. Pierwsze plony warzywne cieszą jak nie wiem co, a w perspektywie są truskawki, borówki i inne dobra. Za rok będzie już spokojnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 18:41, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jakże różne są nasze emocje związane z deszczem.
Piękna ta szklarnia. Sporo się w niej zmieści i lada moment zapomnicie o trudach związanych z jej składaniem. Pierwsze plony warzywne cieszą jak nie wiem co, a w perspektywie są truskawki, borówki i inne dobra. Za rok będzie już spokojnie.
U mnie, niestety, ostatnie dni były prawie upalne. W poniedziałek było około +30C . Ostatnie prace wykończeniowe przy szklarni były wykończeniowe dla mnie - co chwilę z gorąca robiło mi się słabo. Deszczówka się skończyła. Ja sama byłam w szoku, dlaczego tak szybko wszystko się odwróciło - wystarczyły 3 tyg. bez deszczu (bo ostatni deszcz był 2 maja, tuż po zabetonowaniu fundamentu pod szklarnię). Zaczynałam się obawiać, czy krzewy owocowe zawiążą owoce. Posiane warzywa nie wschodziły, było za sucho...
Mówię Ci, Haniu, te deszcze i susze to jakaś czarna magia jest Ciężko to rozgryźć. Jedyne, co zauważyłam, to u mnie jest szansa na deszcz, jak idzie front atlantycki, z zachodu. Jak śródziemnomorski - mogę zapomnieć o deszczu. Wypada się w górach i u Hani I być może tu tkwi rozwiązanie zagadki - jesienią i zimą częstsze są fronty atlantyckie, a latem śródziemnomorskie. Co do skandynawskich - to fifty-fifty. czasem dojdą do nas, a czasem do Magary
Właśnie przyniosłam koszyk zieleniny - cieszy jak diabli . Jutro popracuję trochę nad ziemią w szklarni i może przystąpię do przeprowadzki pomidorów, najwyższy już czas.
W weekend opryski.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:46, 24 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Koszyk zieleniny



Maliny letnie już kwitną



Na deszczowe dni mam taką stylówę

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies