Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:08, 06 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Ładne sztuki z tych oczarów .

Miła moja , na jarząbki dałaś się kusić, może oczar też Cię oczaruje
W związku z wczorajszym tsunami , które przeszło przez mój wątek, nie wiem jeszcze, gdzie je posadzę. Dam im duże donice i przechowam do wiosny. Jak przekwitną, miejscówka powinna się już wyklarować. W razie mrozów pójdą do foliaka lub piwnicy na chwilkę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 11:09, 06 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18371
A może dałoby się tę leszczynę przesadzić i wmontować w żywopłot?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 11:09, 06 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Piękne oczary upolowałaś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 11:14, 06 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
A może dałoby się tę leszczynę przesadzić i wmontować w żywopłot?

Hmmm, jest to jakaś myśl... Co prawda to wielki krzaczor, ale też po każdym cięciu odrasta jak chwast. Albo jaka wierzba. Trzeba przemyśleć zagadnienie - dzięki za pomysła
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:17, 06 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Piękne oczary upolowałaś

Gosiek, zadowolona jestem bardzo Bo ładny kawałek krzaczka jest, cena do przełknięcia, zapączkowane jak na Tłusty Czwartek , dotarły najszybciej, jak się da. Czekamy na kfffiotki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 11:29, 06 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)

Hmmm, jest to jakaś myśl... Co prawda to wielki krzaczor, ale też po każdym cięciu odrasta jak chwast. Albo jaka wierzba. Trzeba przemyśleć zagadnienie - dzięki za pomysła


Leszczyna faktycznie odrasta i trudna jest do usunięcia, ale gdyby się udało odzyskałabyś mnóstwo terenu. Chyba ktoś na forum leszczynę usuwał?

znalazłam wątek - niezbyt obiecujący
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 11:51, 06 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Ja usuwałam leszczynę ogromną - bardzo dużo korzeni, równomiernie dookoła roznących, podchodziliśmy do niej przez 3 dni odkopując skwapliwie dookoła. Potem łomami się ją podrywało i jakoś poszła. W miejsce dołka poszło 12 taczek ziemi do zasypania. Wykopanie leszczyny to ciężki orzech do zgryzienia.

Pomoc potrzebna - ręce to skarb i trzeba je chronić.

Na marginesie po burzy na morzu egejskim:
Przypomina mi się plakat BHP (w moim posiadaniu) z zakładu produkcyjnego z czasów socrealizmu: na nim Wenus z Milo (wiadomo jak wygląda klik) i napis: zachowaj bezpieczeństwo podczas pracy.

Liczę na Twoje poczucie humoru. Miłego dnia. Dbaj o siebie. Nic ponad miarę.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 11:53, 06 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewa Dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 13:44, 06 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Leszczyna przycinanie gałęzi przeżyje zapewne bez problemu. Ale bryła korzeniowa - wątpię

W każdym razie proponuję posadzić w zamian odmianę contorta - owady i wiewióry nie ucierpią, a ozdoba będzie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Magleska 13:49, 06 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19149
Asiu-Galgasiu Witam się u Ciebie od dawna po cichaczu podczytuję ,ale już czas się ujawnić ….w sumie to sklerozę mam ,bo może się już witałam hmmm nie pamiętam ….

i niestety nie potrafię pomagać w projektach ,bo mi też bardzo bardzo dużooooo dziewczyny pomogły
ale będę zaglądać i podziwiać efekty zmian

hmmm ręce do precyzyjnej pracy zaciekawiłaś mnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies