Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

AgnieszkaW 10:55, 12 gru 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749

Asiu, twój zegar należy do grupy tzw. sferycznych, czyli w kształcie kuli ziemskiej. Czy będzie pokazywał w miarę dokładny (zimowy) czas, tego nie wiem, ale ważne jest ustawienie, najlepiej na osi północ - południe, w słońcu (choć zastrzegam, że ja się dobrze na tym nie znam, lepiej zapytać o to fachowca, poczytać lub...potraktować zegar jako bardziej dekorację ogrodową).
Ja swój ustawiałam wg kompasu, intuicyjnie (choć podczas usadawiania chyba się minimalnie przesunął, mus poprawić). Sprawdziłam przed chwilą godzinę na zegarze słonecznym z godziną faktyczną. Różnica wynosi niecałe 10, może nawet 7 minut. Jest chyba nieźle, po poprawkach w ustawieniu powinno być całkiem, całkiem
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Poppy 14:36, 12 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
galgAsia napisał(a)
Wieczór jest, nic a nic mi nie przeszło... więc nabyłam drogą kupna zegar słoneczny. Nie wiem tylko, czy wytrzymam, żeby rozpakować paczkę dopiero w Wigilię - no w końcu kupiłam sobie pod choinkę



NIe nie, wytrzymasz, teraz to juz musisz poczekac do Wigilii
Juz niedlugo

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
galgAsia 18:17, 12 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Piekny

Zanim odpakujesz poczytaj

Może do świąt wytrzymasz

Gosia, jesteś niemożliwa , skąd Ty takie cuda wyciągasz jak króliki z kapelusza? Strona niesamowita . Ze wstydem przyznaję, że nie znałam nawet słowa "gnomonika", a mam się za osobę wykształconą . Uczę się cały czas Dziękuję
Wytrzymam, aj promis
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:19, 12 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
. Bardzo, bardzo,

Magia Ogrodowiska działa Niesamowite, jak my wszyscy się nawzajem wspieramy i inspirujemy
Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:22, 12 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
AgnieszkaW napisał(a)

Asiu, twój zegar należy do grupy tzw. sferycznych, czyli w kształcie kuli ziemskiej. Czy będzie pokazywał w miarę dokładny (zimowy) czas, tego nie wiem, ale ważne jest ustawienie, najlepiej na osi północ - południe, w słońcu (choć zastrzegam, że ja się dobrze na tym nie znam, lepiej zapytać o to fachowca, poczytać lub...potraktować zegar jako bardziej dekorację ogrodową).
Ja swój ustawiałam wg kompasu, intuicyjnie (choć podczas usadawiania chyba się minimalnie przesunął, mus poprawić). Sprawdziłam przed chwilą godzinę na zegarze słonecznym z godziną faktyczną. Różnica wynosi niecałe 10, może nawet 7 minut. Jest chyba nieźle, po poprawkach w ustawieniu powinno być całkiem, całkiem

Agnieszko, każda rada i podpowiedź na wagę złota, dziękuję. Na pewno jeszcze nie raz poproszę o pomoc - proście a dostaniecie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:24, 12 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Poppy napisał(a)



NIe nie, wytrzymasz, teraz to juz musisz poczekac do Wigilii
Juz niedlugo


No pewnie, że wytrzymam - potrafię się uprzeć jak mało kto
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:38, 13 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zegar w drodze . Ja szukam postumentów.
Na razie wpadł mi w oko taki. I drugi. Ze wskazaniem na pierwszy
Szukam dalej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:12, 13 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Takie cóś znalazłąm, jak już wymyśliłam swoje
https://pl.pinterest.com/pin/131800726580566111/
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
deszczowymaj 11:14, 13 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Asiulka a sama nie chcesz spróbować takiego ulepić ?

Kupisz taki podłużny wysoki pustak (albo coś innego wysokiego ) ozdobne listewki troszę kleju trochę gipsu ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
makadamia 11:28, 13 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewa Pszczelarnia zrobiła postument ze zwykłego dębu - prosty, drewniany kloc. Świetnie wygląda po spatynowaniu.

Jeśli nie, to ten drugi z pierwszego postu.
Te zakręcane to nie. Oj nie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies