Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:29, 13 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale szyyyybka jesteś...!
Raczej nie chcę Mam poważne obawy, że wyszłaby pokraka, a chcę, żeby ten zegar miał oprawę, która podkreśli jego wyjątkowość. Coś takiego na pograniczu - nie do końca klasyczne, nie do bólu nowoczesne, bez przegięcia i zadęcia , żeby nie przyćmić zegara. I ten pierwszy postument bardzo mi pasuje.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:32, 13 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
makadamia napisał(a)
Ewa Pszczelarnia zrobiła postument ze zwykłego dębu - prosty, drewniany kloc. Świetnie wygląda po spatynowaniu.

Jeśli nie, to ten drugi z pierwszego postu.
Te zakręcane to nie. Oj nie

Ooo, a dlaczemu nie?! On jest tylko lekutko skręcony...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 11:37, 13 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ten mi się podoba.

Z tym, że powinnaś się chyba określić, w jakim stylu chcesz mieć ogród.
Tego typu postumenty wyraźnie skręcają w kierunku stylu angielskiego, takiego bardziej formalnego. A wcześniej padały propozycje (głównie dotyczące zakrycia murów) albo całkiem nowoczesne albo takie ... po prostu współczesne.
I całość zaczyna mi się rozjeżdżać.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:37, 13 gru 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)

Ooo, a dlaczemu nie?! On jest tylko lekutko skręcony...


Wystarczy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 11:56, 13 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nowoczesny na pewno nie.
Właśnie ten skręcony mi pasuje do współczesnego i fajnie (mi ) koresponduje z angielskim Widzę go (gdzieś) wśród rabat i się wpasowuje bez zgrzytu
O, mam - styl eklektyczny angielsko - współczesny . Jest taki styl czy właśnie go tworzę ?!?
Tak serio, to szukam i szukam... Postumentu szukam, stylu szukam. Oglądam, myślę i szukam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
deszczowymaj 12:15, 13 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Asia patrzam na ten prosty i ten skręcony i patrzam i nie wiem chyba bardziej ten ...prosty a może właśnie prosty i pomalujesz go na ten piękny ciemny szary grafit co mur będzie w tym kolorze bo będzie?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Pszczelarnia 13:26, 13 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ewa Pszczelarnia zrobiła postument ze zwykłego dębu - prosty, drewniany kloc. Świetnie wygląda po spatynowaniu.

Jeśli nie, to ten drugi z pierwszego postu.
Te zakręcane to nie. Oj nie


Mój klocek jest nie do polecenia (z powodów ekonomicznych, lity kloc dębowy o wadze 170 kg).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:27, 13 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Ale szyyyybka jesteś...!
Raczej nie chcę Mam poważne obawy, że wyszłaby pokraka, a chcę, żeby ten zegar miał oprawę, która podkreśli jego wyjątkowość. Coś takiego na pograniczu - nie do końca klasyczne, nie do bólu nowoczesne, bez przegięcia i zadęcia , żeby nie przyćmić zegara. I ten pierwszy postument bardzo mi pasuje.


Mi też, mimo skręcenia. Będzie tworzył całość.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dorii 18:30, 13 gru 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A mi się podoba ten pokręcony.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 20:32, 13 gru 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ja też głosuję za pokręconym jakiś taki lżejszy mi się wydaje
____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies