Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:41, 28 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Poppy, ja wykorzystałam gałęzie po cięciu tych moich nieszczęsnych jabłonek

Do foliaka upycham pomidory, do towarzystwa dostają bakłażany, papryki, bazylię parę krzaczków, na obrzeżach nagietki. Ogórki, cukinie są pod gołym niebem. Dzięki opryskom, mączniak i inne paskudy włażą dopiero pod koniec września / w październiku.

Do tej pory kupowałam nasiona stacjonarnie. Niestety, coś się ostatnio wszystko posypało i moich ulubionych odmian nigdzie nie ma. Na szczęście mam jeszcze zapasy z datą ważności do spożycia . Tylko moje ukochane pomidorki Sungold przywozi mi przyjaciółka z Irlandii . U nas były - ale się zmyły...
Wychodzi na to, że ja też będę szukała nasion w necie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:54, 28 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Leje cały dzień. Zapowiadają deszcz przez kolejny tydzień. Chyba idąc do pracy, powinnam zabierać aktualną kartę pływacką
Rany, ten czas bez ogrodu zaczyna się już strasznie dłużyć...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:58, 28 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Też tak uważam, Asiu, że ten czas bardzo się dłuży.
Gdyby była taka prawdziwa zima, jaką zapowiadali latem, to pewnie nawet by nam się nie chciało za bardzo myśleć o wyjściu na dwór lub na pole (jak kto woli).
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 10:28, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Leje cały dzień. Zapowiadają deszcz przez kolejny tydzień. Chyba idąc do pracy, powinnam zabierać aktualną kartę pływacką
Rany, ten czas bez ogrodu zaczyna się już strasznie dłużyć...


To może jeszcze go wykorzystasz na obrazki:
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/50-chelsea-flower-show-2006/photos

2 zdjęcie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:29, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)
Też tak uważam, Asiu, że ten czas bardzo się dłuży.
Gdyby była taka prawdziwa zima, jaką zapowiadali latem, to pewnie nawet by nam się nie chciało za bardzo myśleć o wyjściu na dwór lub na pole (jak kto woli).


Helen, a Ty dokąd wychodzisz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 11:29, 29 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)


To może jeszcze go wykorzystasz na obrazki:
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/50-chelsea-flower-show-2006/photos

2 zdjęcie.

Hmmm, wygląda jakoś tak znajomo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 12:56, 29 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Pszczelarnia napisał(a)


Helen, a Ty dokąd wychodzisz?

Ewa, na dwór lub na podwórze / podwórko.
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 15:41, 29 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Asia, wiem, że trzymasz nasiona w lodówce. Wyczytałam, że (w wolnym tłumaczeniu) dla nasion potrzebujących przechłodzenia to:
nasiona muszą być wilgotne w okresie zimnym, suche zimno nie załatwi sprawy. Aby uniknąć lodówki pełnej kompostu, możesz wymieszać nasiona z wilgotnym wermikulitem i włożyć do słoika, po kilku miesiącach po prostu wyrzuć miksturę na kompost z nasion.

Ja nigdy jeszcze nie trzymałam nasion w lodówce ale chciałam dociec jak to jest.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 19:34, 30 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzięki Ewciu, że tak to ładnie rozebrałaś na czynniki pierwsze
Właściwie to mam ochotę wypróbować sposób Asi deszczowymaj i nowe wysiewy wystawić na balkon.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:39, 30 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie kolejny dzień z deszczem. Od rana do wieczora. Nie czuję się z tym za dobrze - ani psychicznie, ani fizycznie - ale mam tę pewność, że dla innych żywych istot tak jest dobrze (choć wszystkie wolałyby na pewno zimę i śnieg). Żałuję jedynie, że mam za mało beczek, by zrobić zapasy wody na sezon. Ale zaraz dokupię jeszcze dwie i razem będę miała 1400 l .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies