Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gosiek33 09:39, 01 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wiosna, wiosna

A Diane rozwija pąki, moje jeszcze też do końca frędzli nie pokazały
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:54, 01 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Właśnie sobie spojrzałam w mój ogrodowy kajecik - w ub. roku w połowie lutego zaczęłam sezon . Było słońce, temperatura +14C, cięłam trawy, hortensje, powojniki, byliny... To już za 2 tyg. Oj, się dzieje... Wiosna w lutym
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:04, 01 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
47 DDW
długość dnia 09:02
wschód słońca 07:42
zachód słońca 16:44
aktualna temperatura +14C
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 12:11, 01 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Wszystko się zgadza, nawet temperatura
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Ania111 12:15, 01 lut 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
47 DDW
długość dnia 09:02
wschód słońca 07:42
zachód słońca 16:44
aktualna temperatura +14C


Asiu ,

U mnie 11 stopni ,
to na luty bomba
ale czy to idzie wiosna ? ))

____________________
Ania Spelnione marzenie
UlaB 12:15, 01 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
galgAsia napisał(a)
Ula, ja w tym roku śniegu na oczy nie widziałam.
Bardzo mi się podobają przylaszczki . Czy u Ciebie rosną razem z ciemiernikami? - bo ja mam zamiar je połączyć. Będzie dobrze?
A lilaki to zaraz zielone będą na maxa...


ja widzialam (u nas, nie w gorach ) ale byl to śnieg standardu marcowego w ilosci symbolicznej, stopnial w kilka godzin :/
przylaszczki mam pod magnolią i pod hortensją pink anabelle, ciemierniki w zupełnie innych miejscach
Pod hortensją po przylaszczkach pojawia sie hosta. Zwykle na przedwiośnu jest tam łyso, potem kwiaty, potem liscie i na koniec hosta. W tym roku w styczniu mam zielone liscie przylaszczki, hm. Chyba nie tak to zawsze wyglądało.... Gdy rusze korę widzę pąki. Nie wiem co tu zrobic z tymi liśćmi przylaszczki, chyba wytne przed kwitnieniem. Musze jeszcze spojrzec co sie dzieje pod magnolią.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 12:27, 01 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Wszystko się zgadza, nawet temperatura


Ania111 napisał(a)


Asiu ,

U mnie 11 stopni ,
to na luty bomba
ale czy to idzie wiosna ? ))


Naprawdę nie wiadomo, co o tym wszystkim myśleć... Dziwne to bardzo... I niepokojące...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:40, 01 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UlaB napisał(a)


ja widzialam (u nas, nie w gorach ) ale byl to śnieg standardu marcowego w ilosci symbolicznej, stopnial w kilka godzin :/
przylaszczki mam pod magnolią i pod hortensją pink anabelle, ciemierniki w zupełnie innych miejscach
Pod hortensją po przylaszczkach pojawia sie hosta. Zwykle na przedwiośnu jest tam łyso, potem kwiaty, potem liscie i na koniec hosta. W tym roku w styczniu mam zielone liscie przylaszczki, hm. Chyba nie tak to zawsze wyglądało.... Gdy rusze korę widzę pąki. Nie wiem co tu zrobic z tymi liśćmi przylaszczki, chyba wytne przed kwitnieniem. Musze jeszcze spojrzec co sie dzieje pod magnolią.

I te przylaszczki nie domagają się zasadowej gleby...? Bo magnolia woli chyba bardziej kwaśną...? To może nie trzeba tak rygorystycznie przestrzegać tej zasadowości...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 12:53, 01 lut 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)



Naprawdę nie wiadomo, co o tym wszystkim myśleć... Dziwne to bardzo... I niepokojące...



Jeśli przyjdzie wiosna wcześniej ,
Nie będę z tego powodu płakać
____________________
Ania Spelnione marzenie
UlaB 13:58, 01 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
galgAsia napisał(a)

I te przylaszczki nie domagają się zasadowej gleby...? Bo magnolia woli chyba bardziej kwaśną...? To może nie trzeba tak rygorystycznie przestrzegać tej zasadowości...


jak widac nie
popatrzylam - zaczynają kwitnąć, widze tez pierwszego krokusa (jeszcze zamkniety, ale kolor widac)
hiacynty w blokach startowych - widac pąki
Białystok 1 lutego 2020
i leje deszcz, nie śnieg
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies