Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magara 23:45, 19 sie 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
galgAsia napisał(a)
Daga , jak dobrze, że zaglądasz Jakby co, grzęda czeka
Koty przyjęły nas do swojego stada , wyznaczyły nam miejsce i zakres obowiązków Chyba są z nas zadowolone

Znaczy koty - po kociemu, skociły Was na amen
Grzędy pilnuję niczym kłobuk w Skiroławkach Nienackiego - beczki z pierzem i jajecznicy tylko mi brakuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 15:45, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pracowita mróweczka z Ciebie.
Mnie dopadło obniżenie nastroju i niemoc twórcza. Czekam na lepszy biometr i jesienne przebarwienia.
No więc mnie dziś też dopadło... 30C w cieniu to zdecydowanie nie moja bajka. Jutro też ma być piekielny żar, to może rano coś podziubam - a może nie...
Póki co, zrobiłam ratatuję - pomidory własne, cukinia tyż, cebula, czosnek, bazylia, tymianek Tylko papryka i bakłażan nabyte drogą kupna Lubię tak
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:48, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Znaczy koty - po kociemu, skociły Was na amen
Grzędy pilnuję niczym kłobuk w Skiroławkach Nienackiego - beczki z pierzem i jajecznicy tylko mi brakuje
Oj tak skociły jak nie wiem co
Zwłaszcza eM, którego przez 4 tyg. nie było w domu, co chwila sprawdza, czy u nich wszystko w porządku

Kurcze, kiedyś czytałam Raz do roku w Skiroławkach, ale niewiele mi w głowie zostało. Mus zrobić powtórkę z rozrywki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:35, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Smutna wieść. Zmarł Piotr Szczepanik

Żółte kalendarze

Czy znasz morza brzeg,
Bez poszumu fal?
Czy znasz rzeki nurt,
Co nie płynie w dal?
Czy znasz? Jeśli nie,
To dlaczego chcesz zatrzymać
Prąd rzek, szum fal
Twoje łzy, mój płacz.

Żal nic tu nie pomoże,
Łzy twoje i mój płacz.
Nikt nie uciszy morza,
Nie zatrzyma biegu fal.

Czy znasz taki wiatr,
Co w bezruch trwa?
Czy znasz taką noc,
Która nie ma dna?
Czy znasz taki dzień,
Co nie kończy się zmierzchaniem,
Gdy sen ma przyjść,
Słyszę znów twój głos.

Wróć do krainy marzeń,
Gdzie wiecznie wiosna trwa.
Spal żółte kalendarze,
Żółte kalendarze spal.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:14, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uprzejmie donoszę , że w casto są paprocie Bardzo ładne i duże sadzonki, oczywiście niestety nie za tanie, jak to tam
Ale jednak dałam się skusić i nabyłam drogą kupna Dryopteris wallichiana i Polystichum aculeatum. Piękne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:41, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Miałaś wypoczywać, a nie zwłóczyć się po sklepach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 09:42, 22 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Miałaś wypoczywać, a nie zwłóczyć się po sklepach.
Haniu, do sklepu zajrzałam w celach wywiadowczych - mianowicie sprawdzałam, czy są już cebulki
A tu znienacka zostałam napadnięta Pech chciał , że polowałam na te paprocie już dłuższy czas. No i są

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:57, 22 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Temperatury mnie wykańczają. 35C w cieniu... Po prostu nie żyję... Istnieje szansa, że to już kres takich ekstremalnych doznań. Wrzesień ma być już porządny , umiarkowany.
Ja nie wiem, dlaczego wszyscy (no, prawie wszyscy...) otrząsają się z obrzydzeniem na słowo "jesień". Ja tam czekam na nią z niecierpliwością, z utęsknieniem wręcz. Tegoroczne lato jest dla mnie źródłem męki i udręki , ja marzę, żeby już się skończyło
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 10:00, 22 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie dziwię się, że zostałaś pokonana przez te paprocie, same też z pewnością bym poległa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 10:03, 22 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cienista płotowa, mimo że sadzona w upały afrykańskie, jakoś przetrwała i zaczyna powoli nabierać masy. Jedyne, co padło - czyt.: nie ukorzeniło się - to bluszcz . Kilka sadzonek wypadło, ale to jakby najmniejszy problem, zaraz się zrobi nowe



Pada deszcz
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies