Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 23:20, 26 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Na koniec jesienne donice
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 11:36, 27 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
Dorii napisał(a)
i tego bym tez poprosiła

kalina boska, cudne sa jak kwitna i cudne jesienia jak sie przebarwiaja. Przeprosilam sie z moją Onondaga i taka podobna z lisci ale biale wahlarze kwiatowe. przebarwiaja sie oblednie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Roocika 13:28, 27 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii u Ciebie też piękne przebarwienia i dużo jesiennych kwiatów. Piękna jesień w tym roku
Mam pytanie o hibiskus Czy to jest ten błotny, jak długo go masz i czy masz lub mialas z nim jakieś problemy? Jak długo on rzeczywiście kwitnie.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 22:06, 27 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
i tego bym tez poprosiła

kalina boska, cudne sa jak kwitna i cudne jesienia jak sie przebarwiaja. Przeprosilam sie z moją Onondaga i taka podobna z lisci ale biale wahlarze kwiatowe. przebarwiaja sie oblednie


Wiedziałam że ten ci się spodoba Kupiłam go rok temu, no nie mogłam przejść obok obojętnie.

Moja kalina miała być roseum okazała się bezodmianowe więc nie kwitnie jakoś zjawiskowo. Miała wylecieć ale właśnie dla tych przebarwień zostaje, przynajmniej na razie, szczególnie że nie mam jeszcze drzew za dużo a to już spory krzak.wyprowadzam na drzewko wielopniowe, zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 22:14, 27 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
A to jest ten sam co na tej fotce, bo jak inny to tego tez chce , taka ze mnie roszczeniówka

Dorii napisał(a)
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 22:22, 27 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Dorii u Ciebie też piękne przebarwienia i dużo jesiennych kwiatów. Piękna jesień w tym roku
Mam pytanie o hibiskus Czy to jest ten błotny, jak długo go masz i czy masz lub mialas z nim jakieś problemy? Jak długo on rzeczywiście kwitnie.
Pozdrawiam


Niestety większość Marcinków już przekwita, do tego wymęczone deszczem i wiatrem. Z przebarwień na razie tylko kalina cieszy i proso od Tarci. Ładny kolorek jesienią łapią też badyle Lili, muszę je w trawy wkomponować. Czekam jeszcze na forsycję, na razie zieloniutka a ładnie jej listki czerwienieją.

Hibiskus błotny, mam go chyba trzeci sezon. Mąż dostał na urodziny w połowie lipca i wtedy już kwitł i do przymrozków.
W gruncie u mnie kwitnie dużo później. W zeszłym roku zaczął w sierpniu a w tym dopiero we wrześniu. On potrzebuje słonecznego osłoniętego miejsca i chyba u mnie ma za chłodno i będę przesadzać bliżej domu. I dać muszę próchniczej ziemi w nogi.
Jego kwiaty w pełni rozkwitu tylko jeden dzień zdobią ale pąków ma dużo. Problemów nie sprawia. Zimował bez problemu bez kopczyka ale zimy ostatnio ciepłe.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:32, 27 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
A to jest ten sam co na tej fotce, bo jak inny to tego tez chce , taka ze mnie roszczeniówka


To na pewno nie jest ten sam bo ten kupiony jest pełny. Czyli oba zaznaczam do ukopania dla ciebie.

A od ciebie bym chętnie przygarnęła tego wysokiego z pod płota, różowego co się z Misią zachwycałyśmy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 22:35, 27 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
Rudelsburg, mam w pamieci, poza tym juz tam go duzo to chetnie ukopie ale wiosna oki? teraz ciezko sie dostac. a te guzikowce przygarniesz czy szukac im innych miejscowek?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 22:54, 27 paź 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kusisz tymi guzikowcami, chyba bym chciała, miałam u ciebie napisać ale na raty pisze i mi uciekło. Tylko muszę pomyśleć gdzie je dać.
Marcinki wiosną jak najbardziej. A ty swoje chcesz teraz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 06:44, 28 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Marcinki śliczne Pamiętam, jak w ub. roku je kupiłaś
A chryzantemy wtedy chyba też kupowałaś - przeżyły?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies