Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 09:39, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
andzia458 napisał(a)


Zorientuję się co do cen w naszych stronach...
To i tak temat na przyszły rok, jeśli zapadnie decyzja, że drewno. Taras oczywiście będzie zadaszony i zapewne w literę L, żeby trochę m2 było więcej.


U nas drewno jest troszkę droższe niż na południu Polski. Na alle... Jest sporo ciekawych ofert ale właśnie z południa a do mnie daleko więc transport odpada. Ale może znajdziesz coś ciekawego. Drewno jednak to tylko część ceny tarasu drewnianego. Sporo kosztują specjalne wkręty i inne dodatki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
andzia458 19:59, 24 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dorii napisał(a)


U nas drewno jest troszkę droższe niż na południu Polski. Na alle... Jest sporo ciekawych ofert ale właśnie z południa a do mnie daleko więc transport odpada. Ale może znajdziesz coś ciekawego. Drewno jednak to tylko część ceny tarasu drewnianego. Sporo kosztują specjalne wkręty i inne dodatki.


Wiem, wiem. Trochę się "znam" bo mąż sam u nas dachy robił a poza tym jest stolarzem ale meblarzem i rzadko robi w drewnie.
Moja sąsiadka chwilę temu zrobiła sobie taki niby taras- obstawiony palisadą a na posadzce płyta brukowa/ceramiczna czy jakoś tak. No d..y nie urywa, nie podoba mi się.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Dorii 20:13, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kostka na tarasie lepsza niż nic . Na pewno spełnia swoją funkcję. Choć patrząc na mój ganeczek na wejściu, zadaszony ale bez ścian to widzę jego minusy. Przerwy między kostkami wypełnione są piaskiem i ten piach brudzi wszystko co stoi na takiej podłodze. Deszcz zacinający wzbija ziarenka i przykleja się to to. Wyobrażam sobie jak wyglądają meble na takim tarasie.

Jak mąż stolarz to musisz mieć drewniany taras
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:00, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Fotorelacja z placu boju
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:07, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Od strony tarasu
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:17, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Bajzelek jeszcze wokoło, nie mogę się doczekać aż to wszystko uporządkujemy. Jak skończę przednią część rabaty wezmę się za opaskę wokół domu więc kamyki na plandece znikną.

Mam chwilę zwątpienia. Chyba poszalałam z wielkością tej rabaty 3mx3,40m. Od tarasu z przodu jest 3m a z boku 2m. Duże rabaty są fajne ale czy przy tarasie.

Żeby nie było że u mnie tylko brzydkie widoki to trochę kwiecia zostawię. Zdjęcia z przedwczoraj, jeszcze słonko było.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Katte 19:18, 26 wrz 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
O wow ekstra robota!!
Szykuje się rabatka przytarasowa

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 19:22, 26 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Myślę, że to bardzo fajna wielkość możesz dać na nią duże, w sensie idące w szerokość byliny, jakiś mniejszy krzew, trawy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 19:31, 26 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
gruba sprawa ja dzis ogrodowo nie podzialalam ale pojechalam za to Wusi klony kupic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 19:33, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Katte napisał(a)
O wow ekstra robota!!
Szykuje się rabatka przytarasowa


Jeszcze nie skończona ale pada i na trochę pracę ustaną.
Marzy mi się taras jako wyspa wśród traw i kwiatów
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies