Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 20:10, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Żeby nie było że tylko na hamaczku się wyleguję to pokaże takie oto brzydkie zdjęcie w trakcie. Idzie po malutku ale do przodu. Mam jednak nadzieję że za rok taras będzie otoczony falującymi trawami
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:14, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A teraz trochę koloru
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:18, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Na pierwszym zdjęciu pryzma kompostowa zarośnięta nasturcją
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:18, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 20:19, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Dorii napisał(a)
Żeby nie było że tylko na hamaczku się wyleguję to pokaże takie oto brzydkie zdjęcie w trakcie. Idzie po malutku ale do przodu. Mam jednak nadzieję że za rok taras będzie otoczony falującymi trawami

Też się dzisiaj zmobilizowałam do kopania
Zdjęcie wcale nie jest brzydkie, praca wre, będą efekty
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 20:19, 28 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
no nie powiem napracowalas sie. widze tam judaszka?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
MartaCho 20:39, 28 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Nie uwierzysz, ale dzisiaj właśnie myślałam sobie- ciekawe, co tam u Ciebie- dawno nie dawałaś znaków życia. A tu proszę- jest miejsce na nową rabatkę!
Co tam planujesz sadzić poza trawami? Jeszcze przed końcem sezonu, czy na wiosnę?

Kolorowe zdjęcia bardzo fajne. Widząc nasturcję, myślałam, że to niebieskie A bodziszki i werbena u Ciebie szaleją
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 20:45, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
no nie powiem napracowalas sie. widze tam judaszka?

Jeszcze dużo pracy przede mną ale najgorsze czyli przekopywanie na dwa szpadle z piachem już prawie skończyłam. Pozostanie domieszać dobroci i przekopać jeszcze raz ale już płycej i przejechać glebogryzarką.

Tak, Judaszek czeka na miejscówkę
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:59, 28 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MartaCho napisał(a)
Nie uwierzysz, ale dzisiaj właśnie myślałam sobie- ciekawe, co tam u Ciebie- dawno nie dawałaś znaków życia. A tu proszę- jest miejsce na nową rabatkę!
Co tam planujesz sadzić poza trawami? Jeszcze przed końcem sezonu, czy na wiosnę?

Kolorowe zdjęcia bardzo fajne. Widząc nasturcję, myślałam, że to niebieskie A bodziszki i werbena u Ciebie szaleją

Pewnie mnie myślami zmotywowałaś do zrobienia kilku zdjęć. Miałam wczoraj zrobić bo słonko było ale jakoś mi nie wyszło.

Na pewno będzie bodziszek Rozane, zachwycił mnie, kwitnie non stop. Będzie też krwawnica, szałwia carradonna jeśli udadzą mi się sadzonki, jeżówki, werbena . Chciałabym żeby zawsze coś kwitło i żeby dużo motyli było
Na części tej za ścieżką będę teraz sadzić. Tam większość była przekopana już w zeszłym roku i się przegryzło mam nadzieję i osiadlo. Teraz tylko muszę poprawić kształt bo miał być inny. Ewentualnie jeszcze domieszać tego i owego w miarę potrzeb. I jeśli pogoda pozwoli to będę sadzić.
Reszta raczej poczeka do wiosny. Głęboko kopię więc rozsądniej było by poczekać aż trochę osiądzie.

Nasturcją teraz słabo kwitnie, chyba jej za zimno. Za to kolorku daje werbena której udalo się przebić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 21:04, 28 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
dodaj tez kilka zimozielonych lub iglaczki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies