Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 17:30, 20 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A tymczasem zapłocie szaleje
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:41, 23 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zwykłe szałwie, potwory sięgaja mi powyżej pada. Kilka lat temu siałam, wykielkowały 4 sztuki, myślałam że nic z nich nie będzie. Wsadziłam gdzie bądz a tu się okazuje że im całkiem nieźle przy miskantach też z resztą z wysiewów własnych.



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:44, 23 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pozdrawiam w ten piękny słoneczny dzień. W końcu cieplutko i można posiedzieć na tarasie.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
April 12:05, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Zapłocie ci się udało. Jest moc
I twoje kępy irysów piękne. Mam fazę na irysy i u wszystkich się zachwycam nimi
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorii 13:57, 23 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję
Choć na zapłociu rządzi natura
Irysów u mnie moc ale wlaśnie patrzę że nie uwieczniłam szczytu kwitnienia. Trochę szkoda bo właśnie przekwitają. Pogoda zupełnie nie sprzyjała robieniu zdjęć.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 14:24, 23 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Też taką opcję brałam pod uwagę i sprawdziłam. Wygląda że obcych nie ma.
Kolor ma też bardziej zielony niż te na zdjęciach ale to może kwestia mocno wzbogaconego podłoża. W necie są sprzeczne informacje bo czytam raz że kwitnie od lipca a raz że od sierpnia.


Sprawdzałam moje, jeszcze nic nie wypuszczają.

Zapłocie wygląda uroczo i widok z tarasu też przyjemny

Szkoda, że irysy nie kwitną dłużej.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 16:34, 23 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)


Sprawdzałam moje, jeszcze nic nie wypuszczają.

Zapłocie wygląda uroczo i widok z tarasu też przyjemny

Szkoda, że irysy nie kwitną dłużej.

Hmm, one to chyba nawet z paszportem były, nic to będę obserwować z czasem pewnie się wyjaśni.

Zapłocie dziękuje , szkoda tylko że takie nieprzewidywalne

Tylko nie wiem czy to irysy tak krótko kwitną czy to czas tak szybko leci. W każdym bądź razie zbyt krótko/szybko żeby się nimi nacieszyć.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 02:07, 25 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zapłocie szaleje to prawda. Szkoda, że u mnie maki coś nie chcą rosnąć.
Rabatka przy tarasie podoba mi się. Widać, że za chwilę będzie tam kolorowy busz.
Mi w tym roku tak przeleciało kwitnienie piwonii. Jak wyjeżdżałam, to były w pąkach, a jak wróciłam za dwa tygodnie, to już prawie przekwitnięte. Irysy syberyjskie kwitną chyba ciut dłużej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasia1 07:51, 25 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ale sielski widok z tarasu. W końcu będziesz mogła trochę poleżeć na tym hamaku
Szałwie potwory. Może w przyszłym roku też spróbuję posiać.
Dostałaś nasionka czy może kupowałaś?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 19:54, 25 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Zapłocie szaleje to prawda. Szkoda, że u mnie maki coś nie chcą rosnąć.
Rabatka przy tarasie podoba mi się. Widać, że za chwilę będzie tam kolorowy busz.
Mi w tym roku tak przeleciało kwitnienie piwonii. Jak wyjeżdżałam, to były w pąkach, a jak wróciłam za dwa tygodnie, to już prawie przekwitnięte. Irysy syberyjskie kwitną chyba ciut dłużej.

Zapłocie bardzo mi się podoba w tym roku tylko ciekawe jak długo maczki będą kwitły. Z mojej obserwacji wynika że maki nie bardzo lubią ciężką glinę. U mnie do tej pory też tylko pojedyncze egzemplarze kwitły i nawet na miedzach w mojej okolicy raczej mało. Zaczęly się pojawiać wzdłuż drogi utwardzanej gruzem. A moje na zapłociu rosną na hałdzie piachu czekającej na wymieszanie jej z ziemią na przyszłych rabatach.
Mam też maczki na niedokończonej rabacie z drugiej strony tarasu. Tam jest przekopane z piachem i czeka na inne dobroci.

Rabata przy tarasie dziękuje zapewniam że jest dużo ładniejsza niż na zdjęciach. Codziennie się nią zachwycam. Teraz jest to rabata fioletowo niebieska ale kilka roślin nie kwitnie jeszcze a będą one różowe. Podoba mi się tak bardzo że zastanawiam się czy tych różowych nie przesadzić.
Bez prawdziwego aparatu ani rusz ale nie mam więc musicie mi na słowo wierzyć że jest jeszcze ładniej

Irysy nadal kwitną ale są mało fotogeniczne teraz bo większość jest w stanie przekwitania. Pojedyncze kwitnące wyglądaja smutno wśród morza zwiędniętych.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies