Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 11:21, 29 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Pięciornik cały czas jest taki rozlazły. Najlepiej znaleźć mu coś na czym te swoje długie łodygi zakończone kwiatkami mógłby wesprzeć.
Caradonna piękna. Sztywna i zdobi nawet po przekwitnięciu. Mi coś w tamtym roku nie odbiła jak ją przycięłam po kwitnieniu, ale może to ślimaki przyłożyły się do tego.


Czyli trzeba go traktować jak roślinę płożąca i takie miejsce znaleźć. Pokraczny strasznie ale kwiatki ma cudne.
Caradonnie urody nie można odmówić. Całkiem ładnie przyrasta tylko moje to oczywiście podzielone zostały na maleństwa a jeszcze w tym roku uszczupliłam co większe kępki robiąc sadzonki na przytarasową.
Wydaje mi się że caradonna jakaś wrażliwa nie jest. Może za mokro miała. Ciekawe jak u mnie będzie zimować na przytarasowej. Pod klonem jest nieco wyniesiona rabata a przytarasowej już równo z gruntem.
Ale twoja to w sezonie zamarła? Świeżo sadzona była czy już zimowała u ciebie?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:25, 29 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Dorii, jak tam seslerie, ja odkryłam wczoraj, że niektóre zaczynają wypuszczać kłoski ?


Sesleria kwitnie a kwiatostany wyglądają jak te seslerii z neta bo na żywo nie widziałam.
Jak twoja kwitnie to może moja też jednak sesleria tylko jakaś taka wyrywna
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:33, 29 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Joann napisał(a)
Caradonny u Ciebie piękne też zakupiłam do siebie ale widzę że miejsca im za mało dalamOne jednak trochę są spore.
Dorii, pokaz kompozycje w doniczkach, ciekawa jestem, co w tym roku skomponowalas

Caradonny dziękują
I to bardzo dobry krok że zakupiłaś
Ile miejsca im zaplanowałaś? One są dość wysokie ale sztywne i takie smukłe. Nie wiem jak będzie gdy kępy podrosną bo tak jak pisałam moim na razie szansy na nabranie masy nie daje. Na wiosnę pewnie znów będę podbierać sadzonki na drugą przytarasową.
Doniczek nie pokażę jeszcze
Niedawno obsadzałam do tego mam sadzonki własnej produkcji i to nawet nie popikowałam ich więc marniutkie. Nie wiem kiedy i czy coś z tego będzie. Jeśli zaczną wyglądać to zrobię zdjęcia
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 17:01, 29 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Caradonna dobrze zimuje. Mi przycięta po kwitnieniu nie odrosła. Na początku myślałam, że za krótko przycięłam, ale teraz obstawiam ślimaki, które mogły te młode listki zjeść całkowicie. W tamtym roku plaga ich była. Teraz niektóre z tych kępek odbiły od korzeni. I to były już takie jednoroczne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasia1 07:21, 01 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorii, nie będę Ci robić kłopotu. Byłam tylko ciekawa czy te nasionka to były sklepowe czy "od kogoś". Muszę zwrócić uwagę wiosną na ofertę nasion bylin.

Bodziszki cudowne. Rzeczywiście pięknie się u Ciebie komponują z kocimiętką - chociaż u mnie mam kocimietkę zwykłą (też z nasionek) i Walker's Low. Ta pierwsza kwitnie wcześniej, druga ok. 2 tygodnie poźniej. U mnie ta najzwyklejsza już blednie, gdy bodziszki nabierają masy. Ale to już pewnie zależy od indywidualnych warunków.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 12:44, 05 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Caradonna dobrze zimuje. Mi przycięta po kwitnieniu nie odrosła. Na początku myślałam, że za krótko przycięłam, ale teraz obstawiam ślimaki, które mogły te młode listki zjeść całkowicie. W tamtym roku plaga ich była. Teraz niektóre z tych kępek odbiły od korzeni. I to były już takie jednoroczne.

Chyba czytanie ze zrozumieniem zaszwankowalo
Ślimory potrafią zerzreć wszystko. Mi kiedyś canny tak załatwiły.
Dobrze że jednak odbiły od korzeni. Lepiej jednak po kwitnieniu nie przycinać do zera. Swoim przycinam tylko przekwitłe kwiatostany, zazwyczaj poniżej już są nowe.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:48, 05 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
kasia1 napisał(a)
Dorii, nie będę Ci robić kłopotu. Byłam tylko ciekawa czy te nasionka to były sklepowe czy "od kogoś". Muszę zwrócić uwagę wiosną na ofertę nasion bylin.

Bodziszki cudowne. Rzeczywiście pięknie się u Ciebie komponują z kocimiętką - chociaż u mnie mam kocimietkę zwykłą (też z nasionek) i Walker's Low. Ta pierwsza kwitnie wcześniej, druga ok. 2 tygodnie poźniej. U mnie ta najzwyklejsza już blednie, gdy bodziszki nabierają masy. Ale to już pewnie zależy od indywidualnych warunków.


Problemu w tym wielkiego nie widzę więc jak byś chciała siewki to daj znać. Trzeba by je do doniczki przenieść i dać z tydzień dwa na ukorzenienie. Wtedy lepiej podróż zniosą.

A co do nasion to warto juz zimą się oglądać. Lokalnie wybór słaby ale w internetowych to trzeba pilnować żeby majątku nie przetracić
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:53, 05 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Lilie pod klonem w pełnym rozkwicie


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:55, 05 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Takietam




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:58, 05 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przytarasowa zaczyna różowieć


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies