Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Roocika 07:42, 30 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii jakie ogromne drzewa, co to za drzewa były?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 11:36, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Fajnie wyglądają floksy pod grujecznikiem. Dobry pomysł.
Nie ma chyba floksów w kolorze miedzi, bo jeszcze mocniej podbiłyby barwę grujecznika. U kogoś widziałam szachownice kostkowe. Nie u ciebie? Pięknie zgrywały się liśćmi grujka
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorii 13:29, 30 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)


No może to jest pomysł
Póki co stosuję to przy rogownicy, ona chyba jeszcze szybsza w przyrastaniu jest

U mnie rogownica rośnie pod brzozami więc też nie szaleje puki co.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:32, 30 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Dorii jakie ogromne drzewa, co to za drzewa były?

To chyba buki, głowy nie dam bo bez okularów byłam a korona była na tyle wysoko że słabo listki widziałam. Ale w tym parku jest sporo starych buków. Są też ogromne klony i dąb wpisany na listę zabytków.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:40, 30 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)
Fajnie wyglądają floksy pod grujecznikiem. Dobry pomysł.
Nie ma chyba floksów w kolorze miedzi, bo jeszcze mocniej podbiłyby barwę grujecznika. U kogoś widziałam szachownice kostkowe. Nie u ciebie? Pięknie zgrywały się liśćmi grujka

Floksów chyba w tym kolorze nie ma ale może coś na resztę sezonu by się znalazło, muszę pomyśleć. Tylko co by dało radę z floksami na jednej rabacie. Bodziszki zabiorę bo one też poduchowato rosną i jakoś mi to nie gra. Wolałabym coś co by tylko punktowo wystawało z floksów jak na przykład czosnki.
Szachownice to nie u mnie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 12:37, 02 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Bardzo zimny maj mieliśmy. Dobrze, że chociaż trochę popadało.
Koło z floksami m i również się podoba. Ciężko będzie coś tam dosadzić, żeby wystawały punktowo.Czosnki to też tylko wiosną będą, a co latem tam zakwitnie?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 22:31, 02 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ewa777 napisał(a)
Bardzo zimny maj mieliśmy. Dobrze, że chociaż trochę popadało.
Koło z floksami m i również się podoba. Ciężko będzie coś tam dosadzić, żeby wystawały punktowo.Czosnki to też tylko wiosną będą, a co latem tam zakwitnie?

Chyba ciut ciepłej było niż w zeszłym roku ale tylko ciut.
U mnie to już nawet całkiem dobrze podlało. Na razie mogło by odpuścić bo mam spore zaległości a ziemia zaczyna się kleić więc z kopania nici.
Posadziłam za to dalie z donic już ładnie podrośnięte. Może w tym roku doczekam się kwiatów i może będą w końcu takie jak być powinny. Trzymajcie kciuki
Tu i ówdzie ogarnęłam też kanciki więc pomału ale do przodu.

Floksowe kółeczko dziękuje za uznanie
Czosnki odpadają bo ich kwitnienie przypadnie w tym samym czasie co floksów a one towarzystwa nie wymagają, chodzi mi raczej o pokrój.
W tej chwili rosną tam bodziszki Max Frei trzy sztuki i trzy sztuki Aviemore. Widzę jednak że będą one konkurować ze sobą.
W ostateczności zostaną same floksy, gdy już zrobię rabatę pod płotem to tam coś będzie kwitło w późniejszym czasie. Z resztą docelowo kółka znikną a zastąpi je wielka rabata
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 00:47, 03 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dorii napisał(a)

Dziękuję
Coś tam zawsze kwitnie ale masy mi potrzeba. Czekam na irysy, tych mam dużo a potem lilie i złocienie.
Mam nadzieję że uda mi się w tym roku ogarnąć dwie kolejne rabaty. Byle pogoda sprzyjała bo do tej pory współpracować nie chce.


U nas jako tako sprzyja. Dziś padało w nocy i rano, ale później było nawet słonecznie. Na razie starczy opadów

Piękne te drzewiska mają pnie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 10:20, 07 cze 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pogoda sprzyja tylko mi inne zadanie w kolejkę wlazło i znów poślizg. Ma popadywać cały tydzień.
Zapłocie zostawiam i śmietnikowa, którą bardzo lubię na tym etapie.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 11:23, 07 cze 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2159
Wspaniała łąka kwiatowa na zapłociu! Co to za białe kwiatuszki? Bo chyba słownik podpowiedział coś nie tak, jak trzeba

Nam padła podkaszarka niestety i zapłocie jest niestety chwastowiskiem Wstyd dla kogoś aktywnego na forum, oj wstyd
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies