Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Ewa777 12:39, 19 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorii, budujesz napięcie. JUż wszyscy czekamy tylko na Twoje zdjęcia
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 13:46, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)


Oj, to ciekawa jestem, jaka to roślina spowodowała u Ciebie takiego doła.

Rozumiem klientów nie orientujących się dokładnie co do wielkości bylin, ale Logiczne chyba jest, że w marcu, kwietniu i maju rośliny dopiero startują i nie mogą mieć już ich ostatecznej wysokości. Mnie irytuje fakt, że nawet tego bardzo wielu klientów nie wie i nie chce przyjąć do wiadomości. Czy chodzą po świecie z zamkniętymi oczami? Nawet po tłumaczeniu im takich oczywistości niektórzy nie chcą niestety wierzyć.
Z koleżankami i kolegami z pracy czekamy na pierwszego klienta który zapyta, czy roślinę sadzić do góry nogami czy tak jak jest w doniczce

Producenci muszą dbać zarówno o wygląd jak i o jakość. Nie zawsze idzie to w parze niestety. Jako szkółka też ulegamy naciskom klientów, bo jeśli nie kupią rośliny takiej jak chcą teraz u nas, to pójdą i kupią w jakimś budowlanym. Niewielu klientów czeka, większość jest niecierpliwa

O takich co nie chcą przyjąć do wiadomości to już inna inszość.
Oczywiście rozumiem też szkółkarzy którzy chcą sprzedać towar. Niestety też spotykam się z propagowaniem w centrach ogrodniczych złych praktyk i wciskanie kitu byle sprzedać towar.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:47, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ewa777 napisał(a)
Dorii, budujesz napięcie. JUż wszyscy czekamy tylko na Twoje zdjęcia

He he już wstawiam zdjęcia. Wczoraj po ciemku kończyłam a jeszcze trzeba było pochować sadzonki bo przymrozek zapowiadali więc nie było jak.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
An_na 14:16, 19 maj 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Pokazuj co tam nakupowałaś

Czytam, że byłaś na Kowalach.
To znaczy, że mieszkamy niedaleko siebie.
Też tam bywam, ale obecnie mam focha na nich. Mój pomylony klon właśnie tam kupiony.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Dorii 14:20, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zakupiłam hortensję strong Annabelle i to ona mnie zmobilizowała do wycieczki bo to dla mamy na dzień matki. Nie wiem czy się ucieszy ale ma taki cienisty kącik nie zagospodarowany. Tak mi się tam widzi Annabelle że musiałam :⁠-⁠D
Oto ona

Teraz sobie myslę że pasowała by do niej hakonka i chyba odstąpię kawałek z tej co dostałam od Helen. Albo do kompletu mama dostanie hakonkę muled winę którą również zakupiłam podczas ostatniej wizyty w szkółce. Tylko czy w cienistym miejscu pokaże oba swój urok? Pięknie ma się przebarwiać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:23, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A teraz główna atrakcja
Było

I jest



Widać różnicę?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:32, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
An_na napisał(a)
Pokazuj co tam nakupowałaś

Czytam, że byłaś na Kowalach.
To znaczy, że mieszkamy niedaleko siebie.
Też tam bywam, ale obecnie mam focha na nich. Mój pomylony klon właśnie tam kupiony.

Od już prawie 10 lat mieszkam na Kaszubach wczesniej kilka lat w Gdańsku (hmm, gdańsk to też kaszuby). Ale studiowałam w Elblągu a wychowałam się pod Malborkiem.
Tak więc żuławy są mi bliskie :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 16:42, 19 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Widać różnicę

Nie widzę nic dołującego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 17:39, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4317
Co wsadziłaś? Śliwa wiśniowa czy wiśnia piłkowana? A może migdałek?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
An_na 18:19, 19 maj 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
To my niby blisko, ale każda z innej strony Gdańska
Widać różnicę, ale nie widać jakie to drzewko
Po ile mają hakonki?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies