Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 10:04, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
makadamia napisał(a)
Widziałam ten żywopłot i jak najbardziej jest do usunięcia

To wcięcie w rabatę, które zrobiłaś to trawnik? Gdyby tam była większa skala to byłabym za. Ale Ty po prostu boisz się chyba głębszych rabat.

A w tym miejscu akurat potrzebujesz przesłony. A do przesłony potrzebne są krzewy. A krzewy potrzebują miejsca


Ten paskudny żywopłot to nie moja sprawka (żeby nie było) to inwencja babci

To nie jest tak że boje się dużych rabat ..tylko nie mamy pewności czy kiedyś czasami nie trzeba będzie zrobić wjazdu właśnie z tej strony ..i wtedy ew.wiata na auto byłaby w miejscu obecnej rabaty owocowej ..ale chyba nie muszę się tym teraz przejmować ? bo wtedy i tak cała środkowa część musiałaby być pusta ..

A z wjazdem obecnym jest taki problem ..że zaczyna się on od ulicy (z boku domu) a tam tylko około 1,5m należy do nas ..reszta sąsiada (czyli mamy wspólny wjazd,ale większa część jego) teraz jest ok..ale gdyby zmienił się właściciel i chciał ogrodzić swoją część to doopa blada nie mamy wjazdu ..ot taka sytuacja
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
makadamia 10:07, 03 lip 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, takie nierozwiązane sytuacje są źródłem potencjalnych problemów w przyszłości. Ja bym się dogadała z sąsiadem i ustanowiła sobie wzajemnie służebności przechodu i przejazdu. Jeśli się nie uda, to od razu bym robiła bramę od strony ulicy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
deszczowymaj 10:09, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Makao_J napisał(a)
Czad Asia. Brawo Ty. Piękne kanciki i ścieżka wygląda fajnie.

Jeśli zdarzy Ci się że masz jakąś rabatę a w planie ma być trawa to ułóż w to miejsce kępy trawy które wycinasz.
Przybij, przyklep, poskacz po tym i podlej. Powinno wrosnąć. My tak robimy.


Aniu dzięki właśnie dzięki Tobie mnie olśniło

Właśnie tak dolepiłam do rabaty łezki brakującą część trawy ...ale ale mamy okrąg który ma być trawnikiem ..a tam nierówno bardzo i w połowie tylko glina ..więc myślę że będę przekopywać tam po kawałku i dorzucać tą właśnie wyciętą darń hehe

dzięki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 10:14, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
makadamia napisał(a)
Asiu, takie nierozwiązane sytuacje są źródłem potencjalnych problemów w przyszłości. Ja bym się dogadała z sąsiadem i ustanowiła sobie wzajemnie służebności przechodu i przejazdu. Jeśli się nie uda, to od razu bym robiła bramę od strony ulicy.


Popieram, Asiu załatwiaj. Teraz może być git, za rok się komuś odwidzi, potem dzieci sprzedadzą działkę i doopa blada.
powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 10:16, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
makadamia napisał(a)
Asiu, takie nierozwiązane sytuacje są źródłem potencjalnych problemów w przyszłości. Ja bym się dogadała z sąsiadem i ustanowiła sobie wzajemnie służebności przechodu i przejazdu. Jeśli się nie uda, to od razu bym robiła bramę od strony ulicy.


Z obecnym sąsiadem nie mamy problemu ..ale on nie jest właścicielem działki, właścicielem jest jego brat ..który wcale tu nie przyjeżdża a prędzej czy później się zjawi i zapewne będzie chciał sprzedać działkę ..hmmm chyba że my ją kupimy

Ten obecny wjazd jest od zawsze ..no ale różnie to bywa ..

Dlatego w razie co myślę o rabacie którą mogłabym z łatwością eksmitować
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:18, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)


Popieram, Asiu załatwiaj. Teraz może być git, za rok się komuś odwidzi, potem dzieci sprzedadzą działkę i doopa blada.
powodzenia!


Nie bardzo jak mamy teraz to załatwić, właściciela tamtej działki nie ma ..pewnie zjawi się gdy jego brat (który tam mieszka) wyprostuje nogi no nic nie będę się tym teraz martwić ..bo osiwieje .. i tak mam dużo na głowie

w razie co przeniosę rabatę nie pierwszy i nie ostatni raz
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 10:20, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No w sumie jak możesz przestawić wjazd... zróbcie bramę od razu na swojej działce i po problemie... dokładnie tak może być jak piszesz, a że nie znasz tego brata to różnie może być i nie musi się chcieć dogadać...
ale poruszyłabym sprawę z tym który tam mieszka, że chcesz to załatwić, niech pamięta, może jest w kontakcie z bratem?

Nie mówię o martwieniu się, ale lepiej dmuchac na zimne!
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 10:21, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
KOla napisał(a)
Fajna ta rabata. Masz już pomysł co tam wrzucisz?


Yyy nie mam znaczy się częściowo mam na brzegu rabat chciałabym niskie trawy , szałwie,kocimiętki ..wyżej stipe i jeżówki,jarzmianki ..wyżej hortki sadźce ..itd

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:22, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)



Nie mówię o martwieniu się, ale lepiej dmuchac na zimne!


W sumie racja zagadam z sąsiadem
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 10:36, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lepiej tak... też się zbierałam parę dni żeby powiedzieć sąsiadowi że mnie zalewa Ale poszło. Mam nadzieję sprawa się ruszy. U Ciebie też
powodzenia! kibicuję zmianom, pięknie będzie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies