Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

sylwia_slomc... 20:22, 05 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Joasiu ta glina w to miejsce została albo nawieziona, albo spod któregoś z budynków, bo taki profil glebowy, że glina na wierzchu, a pod spodem czarna próchniczna ziemia na to by wskazywał, z reguły bywa odwrotnie. Próchnica zawsze jest na wierzchu bo to jest miejsce w którym się tworzy i grubość tej warstwy próchnicznej pokazuje czy ziemia jest żyzna. Czasem też pod ta warstwą próchnicy jest piach lub kamienie, a czasem glina
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 21:02, 05 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Sylwia zgadza się

Ta glina została nawieziona po rozebraniu stodoły , gość koparkowy miał wyrównać teren po fundamentach i taki szajs przywiózł ..

a z przodu w ogrodzie mam/albo raczej miałam na odwrót ..u góry czarna ziemia niżej glina
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magara 22:40, 05 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Terminatorka
Podziwiam
Ale przy okazji pytanko - wiem, że głowę masz zajętą planami i ryciem, ale zakładam, że odpowiedzi na pytania o jeżówki udzielasz wyrwana ze snu o każdej porze dnia i nocy
Asia, na tej rabacie, co to wiesz bo widziałaś , planuję białe jeżówki (plus przegorzan albo mikołajek no i chyba stipa bo mnie powala w każdym zestawie) - znaczy rabata powiększona będzie do przodu, lawendy zostaną przeniesione na przód, różowe szałwie zostaną wyeliminowane bo za różowo tam jest, zostaną ewentualnie szałwie białe/niebieskie - generalnie chodzi o to, żeby coś kwitło jak się naparstnice skończą
Jeżówki znam i lubię i na nie chcę postawić, żeby nie przekombinować znowu No i do brzegu - jakie masz białe i jak Ci rosną i jak się sprawują??? Nie chcę pełnych, tylko te zwykłopłatkowe - znalazłam purpurea alba, white swan i bladą - może coś jeszcze do moich przemyśleń podpowiesz? Może komuś jeszcze się przyda Dzięki z góry
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ania111 23:13, 05 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Zobaczy , trud się opłaci
Będzie pięknie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Waclaw 23:25, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
robota u Ciebie wre
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
KasiaBawaria 08:34, 06 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pod glina masz czarna ziemie?Super, idealne warunki jak ziemie dobrze przygotujesz.U mnie pod glina skala.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 08:39, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Szacunek! Powodzenia! Ja swój kawałek pod przyszłą abae przykryłam czarną szmatą, wierząc głęoko że chwasty padną i przeopać będzie lżej bliżej jesieni
____________________
Mój nowy ogródek
galgAsia 09:16, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Przybyłam, zobaczyłam, przeczytałam Przybij piątkę, Koleżanko Asiu Pięknie sobie poczynasz

Ja wczoraj momentami miałam mroczki przed oczami i się zataczałam od tego upału Dziś jest chłodniej, jak wymienią kontener na nowy, będziemy kończyć kopanie.

No to owocnego i dobrego dnia Nie ma to jak sobie trochę pokopać...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:18, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Jeżówki znam i lubię i na nie chcę postawić, żeby nie przekombinować znowu No i do brzegu - jakie masz białe i jak Ci rosną i jak się sprawują??? Nie chcę pełnych, tylko te zwykłopłatkowe - znalazłam purpurea alba, white swan i bladą - może coś jeszcze do moich przemyśleń podpowiesz? Może komuś jeszcze się przyda Dzięki z góry
Virgin jest biała i ładna. A chcesz nasiona przegorzanu? niedługo będą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dominika11 09:22, 06 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jaki kawał roboty zrobiony - wszystko zaczyna sie klarować

u mnie tez wykopki, bo łączą rury do zbiornika, żeby łapać wodę z szopy z dachu - masakra jakaś - mam rów na trawniku - wrrrrrr dobrze, że do wymiany
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies