Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

Anda 18:51, 06 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Asiu, mój sąsiad, zanim się na mnie obraził i je wyciął kompletnie, to miał tuje zaraz przy moim ogrodzeniu. I właśnie tak z nimi robiłam, że je przycinałam tak, aby nie było widać siatki. Przez trzy lata było ok

Mrokasia i Inka74 może mogłyby coś na temat tujek napisać.

A rozważałaś może żywopłot liściasty? Np. buki? Lub Acer campestre (ten rośnie dość szybko).
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 19:11, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
greg66 napisał(a)
U mnie tuje się nie sprawdziły.Dwa lata temu kupiłem o hodowcy pięć takich prawie 1,5 metrowych i została mi teraz jeszcze tylko jedna, pozostałe po prostu w tym roku uschły (po dwóch latach).
Dlatego juz nie chcę tui ale może u kogoś innego będą się miały dobrze, ładne zielone dają niezly efekt.
Ja kupiłem w to miejsce pięć śliw wiśniowych i jak kwitną to bardzo cieszą oko


Na końcu działki mam posadzone szmaragdy,mam je drugi rok..bardzo ładnie przyrosły i jak na razie wyglądają super ..no ale z nich nie planuje robić wąskiego żywopłotu a tak naprawdę nie wiem jak zachowa się szmaragd przy takim cięciu ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 19:16, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Asiu, mój sąsiad, zanim się na mnie obraził i je wyciął kompletnie, to miał tuje zaraz przy moim ogrodzeniu. I właśnie tak z nimi robiłam, że je przycinałam tak, aby nie było widać siatki. Przez trzy lata było ok

Mrokasia i Inka74 może mogłyby coś na temat tujek napisać.

A rozważałaś może żywopłot liściasty? Np. buki? Lub Acer campestre (ten rośnie dość szybko).


Rozważałam ale cały czas uparcie chcę nawiązać do rabaty obok..a liściastych trochę się boję ..ze względu na (chyba) wzmożoną pielęgnację..wydaje mi się ,że takie żywopłoty trzeba częściej ciąć niż z iglaków ?..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 19:19, 06 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Z buka raz do dwoch w roku. Z klona czesciej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 19:22, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Z buka raz do dwoch w roku. Z klona czesciej.


Ewuś wpisałam w goglach "żywopłot z buka" i oszalałam wiedziałam że jest bardzo ładny ale żeby aż tak
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 19:47, 06 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
I co teraz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 20:36, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
nie mam bladego pojęcia
ale czy on by tam pasował? chyba tylko latem .. jak będzie zielony
a jesień zima wczesna wiosna..gdy będzie w odzieniu z suchych (ale jakże pięknych)liści ? do drugiej rabaty nie będzie pasował ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Tulasia 21:20, 06 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
deszczowymaj napisał(a)


mała rzecz a cieszy

Najlepsze jest to,że wcześniej jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na tą część ogrodu i nawet nie wiedziałam czy jest tam słońce czy cień czy coś innego

W tym miejscu pragnę się wytłumaczyć

A to dlatego ..bo wcześniej pieczę nad tym skrawkiem sprawowała babcia ..mogły tam rosnąć tylko bratki a później aksamitki prehistoryczna róża babci i kępa liliowców ..ja mogłam sadzić rośliny tylko na tyłach ogrodu..i to też nie zawsze,połowa istniejących rabat powstała po cichaczu a najlepsze jakim narzędziem powiększałam rabaty..taką małą łopatką do sadzenia żeby tylko czasami babcia siedząc w korytarzu i obserwując mnie ..nie widziała co ja dokładnie robię jak widziała szpadel to zaraz była afera że co ja tam znowu kopię,dlatego mus było używać zminiaturyzowanych narzędzi


zabawne, że większość ogrodników musi stosować takie fortele i podchody, jak czytam różne wątki, to większoość z nas musi walczyć z jakimiś ogródkowymi antagonistami , ja mam trzech
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 21:26, 06 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
deszczowymaj napisał(a)
nie mam bladego pojęcia
ale czy on by tam pasował? chyba tylko latem .. jak będzie zielony
a jesień zima wczesna wiosna..gdy będzie w odzieniu z suchych (ale jakże pięknych)liści ? do drugiej rabaty nie będzie pasował ..


Mimo, ze bukowy piękny, ja bym pociągnęłs ten tujowy z drugiej rabaty
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Ania111 21:42, 06 gru 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam Asiu .
Wpadłam na moment w odwiedzinki
Co do tuj .
Też mam szmaragdy (jak 90% ogrodów)
U mnie reż są jak na razie zieloniutkie .


Ale może pomysł na przodzie coś zupełnie innego .
Rozumiem ,że cisy odpadają.
A co powiesz o Dębie kolumnowym Pillar?
Może są malutkie ale już je bardzo lubię.


A może jakieś krzewy ?


____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies