Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 21:56, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Tulasia napisał(a)


zabawne, że większość ogrodników musi stosować takie fortele i podchody, jak czytam różne wątki, to większoość z nas musi walczyć z jakimiś ogródkowymi antagonistami , ja mam trzech


aż trzech ? .. oj to nie zazdroszczę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 22:14, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Tulasia napisał(a)


Mimo, ze bukowy piękny, ja bym pociągnęłs ten tujowy z drugiej rabaty


Rozum i eMuś podpowiadają to samo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 22:24, 06 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ania111 napisał(a)
Witam Asiu .
Wpadłam na moment w odwiedzinki
Co do tuj .
Też mam szmaragdy (jak 90% ogrodów)
U mnie reż są jak na razie zieloniutkie .


Ale może pomysł na przodzie coś zupełnie innego .
Rozumiem ,że cisy odpadają.
A co powiesz o Dębie kolumnowym Pillar?
Może są malutkie ale już je bardzo lubię.


A może jakieś krzewy ?




Aniu na chwile obecną mam w głowie kompletną pustkę jedno szczęście, że do wiosny jeszcze troszkę czasu mam czas na przemyślenia
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
waldek727 00:03, 07 gru 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ania111 napisał(a)
Witam Asiu .
Wpadłam na moment w odwiedzinki
Co do tuj .
Też mam szmaragdy (jak 90% ogrodów)


Aniu.
A gdzie te 90% ogrodów z tujowymi żywopłotami jest?
Chyba nie na ,,Ogrodowisku?

Jest pewna grupa roślin tzw ,,nieogrodowych". Żaden szanujący się projektant ogrodów nie zaproponuje klientowi żywopłotu z tui. A nawet szmaragdów jako solitery. Nie znaczy to, że ktoś nie może ich sobie posadzić. Pamiętam akcję na Ogrodowisku sadzenia klonów jesionolistnych. Dopiero jak napisałem, że to drzewo nadaje się tylko do posadzenia w przybrzeżnych rowach, a nie w przydomowym ogrodzie, to niektórzy przejrzeli na oczy. Sorry, że tak piszę, ale 40 lat mojej miłości do ogrodów już mnie czegoś nauczyło. Jeżeli by to ode mnie zależało, to w uzgodnieniu z Tobą Joasiu naniósł bym na plan przy ogrodzeniu żywopłot z cisa.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 11:13, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Moi Drodzy

Katastrofa jestem zła, wkurzona i nie wiem co jeszcze
..
Istnienie rabaty przedogródkowej stoi pod wielkim znakiem zapytania

Wiedzieliśmy,że w pobliżu ogrodzenia idzie linia gazowa (na działce nie ma przyłącza) także w życiu nigdy byśmy nie pomyśleli ,że to wstrętna linia może przebiegać przez działkę a konkretnie znajduje się.. przy samym ogrodzeniu na rabacie na której chcę posadzić żywopłot..

Dzisiaj mój eM rozmawiał ze swoją mamą na temat powstania przyszłej rabaty..i tak dla pewności zapytał którędy dokładnie idzie linia gazowa..i okazało się ,że kilkanaście lat temu ..gdy panowie zakładali ową instalację (która miała biegnąć przed ogrodzeniem) zapytali się naszej babci (wtedy babcia miała osiemdziesiąt parę lat) czy mogą tą linie puścić przez ogródek ..nie wiem ale chyba chodnika nie chciało im się rozwalać a babcia nie zastanawiając się długo Oczywiście się zgodziła coś tam podpisała i tyle w temacie ..

Nie chce mi się wierzyć w to wszystko..
zrozumiałaby gdyby na działce było przyłącze do tego gazu..ale nie ma ..to jakim prawem oni tak zrobili..wykorzystując starszą nieświadomą niczego kobietę ..

Teraz chcę udać się do gminy ..aby uzyskać od nich jakikolwiek projekt linii gazowej..bo takowego nie posiadamy a chyba zakładając to dziadostwo taki projekt powinni dać.

W tym wszystkim najlepsze jest podejście mojego eMa ..mówi że i tak mogę posadzić sobie tam co chce a ich ma w doopie
w sumie..to mocno cięte rośliny nie wytwarzają rozbudowanego systemu korzeniowego no ale gdyby coś się stało..tfu tfu..albo w razie awarii to i tak przyjdą i rozkopią
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:22, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
waldek727 napisał(a)


Jeżeli by to ode mnie zależało, to w uzgodnieniu z Tobą Joasiu naniósł bym na plan przy ogrodzeniu żywopłot z cisa.


Waldku w obecnej sytuacji chyba raczej będę musiała zastanawiać się nad wyborem drewnianego płotu a nie pięknej zielonej ściany

AAAaa jaka ja jestem zła,mało co jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi ale ta sytuacja z linią gazową tu już szczyt bezczelności
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 11:30, 07 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiu...
Zwrot akcji dość gwałtowny i radykalny... Tulam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
deszczowymaj 11:32, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ewuś dla Ciebie ..zobacz (tuje) sadzone dwójkami a przed nimi (tu jeszcze niewidoczne).. limki też dwójeczki
O tu widać limki muszę jeszcze dwie po bokach dosadzić bo coś łyso
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:36, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Asiu...
Zwrot akcji dość gwałtowny i radykalny... Tulam...


Asiu staram się o tym nie myśleć ..bo mnie szlag trafia ..i dobrze ,że tu klnąć nie można..ciśnie mi się na zęby Konkretny repertuar ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorii 12:18, 07 gru 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ech, nie zazdroszczę
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies