Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

galgAsia 13:08, 03 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja tymi jarząbkami jestem zachwycona i od razu je zaproponowałam, tylko właśnie kolorystycznie tego nie widziałam . Nie mam śliw wiśniowych, więc nie mogę sobie tego tak dobrze wyobrazić.
A te Pissardi to wyglądają na młode nasadzenia, może warto rozważyć jakąś korektę? Przesadzić je, jakoś inaczej zgrupować i powtórzyć to po drugiej stronie z jarząbkami, tak jak piszesz?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 13:13, 03 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gdyby Asi sie chcialo, to pewnie ze mozna je jakos inaczej zgrupowac, nie sadzic w jednej linii

Sliwy wisniowe tu u mnie dosc wczesnie traca te liscie, tak wiec nawet nie widomo, jak dlugo to bordo by sasiadowalo z ta rozowo-pomaranczowa czerwienia jarzabow.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 13:25, 03 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Na wysokości jednego z okiem przy chodniku jest skrzynka - gaz? Zastanawiam się jak to się ma do sadzenia drzew.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 14:30, 03 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
W sprawie rabaty zajrzyj do Ciociogrodu, Gosia ma wspaniałe rabaty od strony ulicy i miejsca też nie za dużo. Oraz do Ogrodu złudzeń i niespodzianek, Kasia też ma taka rabate przed domem, a w zupełnie innym stylu. Czytając o nasadzeniach to stylem bliższy Ci będzie Ciociogród chyba
Tu tylko przykład tego jak to u Gosi wygląda z jednej strony, druga strona inna, a pasuje, ale to już Ci Gosia pokaże pewnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 16:12, 03 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Asiu i Ewo dziękuję za ciekawe pomysły i rozkręcenie dyskusji

A więc tak

..jak będę na miejscu to zmierzę obie rabaty
..podlewać będę na pewno , ziemia jest tam całkiem spoko.. taki gliniasty-czarnoziem dobrze trzyma wilgoć,także w tym temacie bym się nie martwiła
..rabaty istniejącej nie chciałabym zmieniać ..podoba mi się i myślę,że jak wszystko się rozrośnie to będzie super chociaż... w razie czego mogę ją przemeblować
..skrzynka przy rabacie (nowej) to jakaś tam elektryczność..hhhyyy właśnie ..muszę to sprawdzić bo jeszcze prąd mnie połaskocze
..skrzynka od gazu jest przy rabacie istniejącej,tam sadziłam na mijankę aby ominąć połączenie

Ewuś co do Jarząbka ..to nie uwierzysz ale mam go zapisanego,na mojej liście chciejstw (a zapisałam go chyba jakieś dwa lata temu ) Przeznaczenie ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 16:23, 03 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ania111 napisał(a)
Witaj Asiu ,
Nie było mnie trochę ,
a tu takie zmiany ,
i jakie plan

oj będę kibicować ,
jak coś mądrego wymyślę ,
to napiszę

Ps , ja bym przed domem posadziła jeżówki - ale rozumiem że to za niskie roślinki ,
i efekt były odwrotny
No ale cóż , to przecież nie ich wina
że są takie piękne

pozdrawiam i ściskam cieplutko


Aniu każdy pomysł jest na wagę złota także nie krępuj się

ps.na jeżóweczki zawsze znajdzie się miejsce
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 16:26, 03 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)
W sprawie rabaty zajrzyj do Ciociogrodu, Gosia ma wspaniałe rabaty od strony ulicy i miejsca też nie za dużo. Oraz do Ogrodu złudzeń i niespodzianek, Kasia też ma taka rabate przed domem, a w zupełnie innym stylu.


Sylwuś dziękuję..zaraz lecę zobaczyć
A rabata ze zdjęcia jak najbardziej w moim stylu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 16:27, 03 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
antracyt napisał(a)
Na wysokości jednego z okiem przy chodniku jest skrzynka - gaz? Zastanawiam się jak to się ma do sadzenia drzew.


Skrzynka z gazem jest przy tej rabacie równoległej ,istniejącej a ta przy oknie to prąd bzzzyyy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Aurelllia 17:07, 03 gru 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Joasiu, ale fajnie, że pokazałaś jak to wygląda od strony ulicy Ja jestem jednak wstydzioch i trochę się boję też tak na forum pokazywac, bo wiem, że na moim terenie sporo osób zagląda na ogrodowisko i zaraz by pewnie rozpoznało mój ogród i obawiałabym się takiego chuligaństwa, bo jak ludzie czegoś zazdroszczą to wszystko potrafią...... np jak parę lat temu mój sąsiad sobie zrobił takie fajne ogrodzenie z cegły klinkierowej to na drugi dzień miał je całe wymazane graffitii...... a ja od jednej stony gdzie mam żywopłot z grabu to mam tak lichą siatkę. która ma miejscami małe dziury, że lekko ciachnąć i już ktoś na posesję wejdzie..... zresztą niestety, ale parenaście lat temu tak mieliśmy, złodzieje przecięli siatkę i weszli, pewnie nocną, ale dziwna sprawa bo nic wtedy nie zginęło

Sylwia bardzo fajny pomysł podsunęła z ogrodem : 'Ciociogród" - jakbym miała na nowo projektować przedogródek to tylko w takim stylu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
deszczowymaj 22:14, 03 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Aurelko
nie wiem czy to dobrze,czy źle ..że to zdjęcie wrzuciłam na O. ale myślę,że to jedyna droga aby w pełni pokazać miejsce które chce zmienića tym bardziej ,że w tym zadaniu potrzebuje pomocy kochanych Ogrodowiszczan

A z drugiej strony, wypasionej hacjendy to to na tym zdjęciu niema także myślę,że wielu chętnych na (odwiedziny) nie będzie

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies