Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

greg66 12:32, 07 gru 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
No to kicha
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Anda 14:42, 07 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Co mówią przepisy na ten temat?
Sprawdź, gdzie są te rury, na jakiej głębokości. Myślę, że krzewy mogłabyś posadzić. Jedynie drzewa mogłyby być problematyczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:46, 07 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
deszczowymaj napisał(a)
Ewuś dla Ciebie ..zobacz (tuje) sadzone dwójkami a przed nimi (tu jeszcze niewidoczne).. limki też dwójeczki
O tu widać limki muszę jeszcze dwie po bokach dosadzić bo coś łyso


Aaa, to widziałam oczywiście. Wiesz, nie chciałam tak pisać z grubej rury, ale myślałam, że tu jeszcze jesteś w trakcie pracy i że to nie jest końcowy efekt Poza tym to zawsze sprawa gustu. Mam nadzieję, że się nie gniewasz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 15:08, 07 gru 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
waldek727 napisał(a)


Aniu.
A gdzie te 90% ogrodów z tujowymi żywopłotami jest?
Chyba nie na ,,Ogrodowisku?



Waldku ,
bo widzisz ,
jak widziałam wszystko na odwrót i sadziłam wszystko na odwrót ,
do póki nie zobaczyłam waszych ogrodów
Dzięki ludziom , którzy tu są
ogrody się zmieniają ,
nie tylko mój ( chociaż już tych tuj nie wysadzę - wybacz )
ale i moich sąsiadów

ps. jeszcze kolejne 40 lat i się nauczymy
Waldku , daj nam czas
____________________
Ania Spelnione marzenie
antracyt 15:40, 07 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Anda napisał(a)
Co mówią przepisy na ten temat?
Sprawdź, gdzie są te rury, na jakiej głębokości. Myślę, że krzewy mogłabyś posadzić. Jedynie drzewa mogłyby być problematyczne.


Ja mam to samo na nowej działce tylko z prądem. W warunkach zabudowy jest informacja, że wzdłuż granicy z uliczką nie mogę sądzić drzew i krzewów głęboko korzeniących się (tuje są tam nawet wymienione. Myślę, że musisz to zgłosić i dowiedzieć się, czy na jakichkolwiek papierach jest podpis babci. Jezeli nie to bedzie podstawa to ewentualnych dalszych dzialań. A co do nasadzeń, to moze chociaz jakieś pnacze na siatkę puścisz - zimozielony bluszcz np?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
deszczowymaj 17:19, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Co mówią przepisy na ten temat?
Sprawdź, gdzie są te rury, na jakiej głębokości. Myślę, że krzewy mogłabyś posadzić. Jedynie drzewa mogłyby być problematyczne.


Z tego co już zdążyłam wyczytać ..drzew nie można sadzić w odległości 2m,
krzewy można
a co ciekawe..z innej strony naszej działki ..tam gdzie również przebiega linia gazowa, gmina nasadziła drzewek ..śliwy pissardii i głogi szczepione na pniu ..a jest to na pasie zieleni nie szerszej jak 1,5m ..można ? można
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 17:22, 07 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Co wolno wojewodzie to nie tobie s....
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 17:28, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)


Aaa, to widziałam oczywiście. Wiesz, nie chciałam tak pisać z grubej rury, ale myślałam, że tu jeszcze jesteś w trakcie pracy i że to nie jest końcowy efekt Poza tym to zawsze sprawa gustu. Mam nadzieję, że się nie gniewasz.


Oczywiście, że się nie gniewam jak bym śmiała

Po części Ewuś masz rację,bo ta rabata jeszcze nie jest skończona
Chcę dosadzić Limki..z lewej strony dosadziłam gracki z prawej magnolię (ledwo je widać)
Do zerwania jest ..albo do przykrycia pozostała darń ..i wtedy wezmę się za wypełniacze tu polecę już trójkątami
Ale..te tuje sadzone dwójkami tak miały być a to tak bardzo źle wygląda ?

Ewuś zanim wydasz surowy werdykt to proszę spójrz oczyma wyobraźni jak w przyszłości pięknie ta rabata może wyglądać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 17:29, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Co wolno wojewodzie to nie tobie s....


przykre to bardzo ale jakże prawdziwe
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 17:35, 07 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
antracyt napisał(a)


Ja mam to samo na nowej działce tylko z prądem. W warunkach zabudowy jest informacja, że wzdłuż granicy z uliczką nie mogę sądzić drzew i krzewów głęboko korzeniących się (tuje są tam nawet wymienione. Myślę, że musisz to zgłosić i dowiedzieć się, czy na jakichkolwiek papierach jest podpis babci. Jezeli nie to bedzie podstawa to ewentualnych dalszych dzialań. A co do nasadzeń, to moze chociaz jakieś pnacze na siatkę puścisz - zimozielony bluszcz np?


I właśnie tego chcemy się dowiedzieć..czy jest faktycznie podpis babci

chcemy zobaczyć projekt..gdzie dokładnie i na jakiej głębokości są te rury

O nasadzeniach na razie nie myślę (niestety)..zobaczymy czego ciekawego się dowiemy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies