Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Gruszka_na_w... 21:37, 26 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ewsyg napisał(a)

Haniu, na Veilchenblau nie mogę się napatrzeć. W tym roku jest nr 1, i ten zapach...Mieć ogród przy domu to fajna spraw, można o niego bardziej zadbać. Obecnie, ze względu brak czasu, jest w opłakanym stanie.
Rozbawiłaś mnie tym nocnym wdychaniem


Nie dziwię się, że jest nr 1. Przepięknie kwitnie. Ta burza kwiatów robi wrażenie.
A co do nocnego wdychania, to nie ma co się śmiać.
Czasem zdarzają się bezsenne noce i zamiast miotać się w łóżku można wykorzystać dobrodziejstwo, które wynika z posiadania tarasu i ogrodu w zasięgu nogi. Nikogo się nie zgorszy nocnym łażeniem w pidżamce po ogrodzie. Sprawdziłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Urszulla 22:37, 26 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Ile Ty masz róż?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 23:19, 26 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Joasiu,dziękuję kochana. Ta infekcja mnie bardzo osłabiła i słabo mi to przechodzi. Ta biała roślinka to ślaz piżmowy. Drugi kwiat księżnej dużo ładniejszy i lepiej wybarwiony.

Jolu, dziękuję. Veilchenblau w tym roku mocno zaszalała i cały czas się zastanawiam co sprawiło, że tak pachnie, zresztą Rhapsody in Blue ma to samo. One w tym roku dostały dużo wody i może w tym tkwi sekret?

Kasiu, bardzo dziękuję w imieniu róż. W tym roku tylko portreciki Będę trochę przerabiać.

Gosiu, ale mi trudne pytanie zadałaś. W tym roku poleciłabym Veilchenblau i Rhapsody in Blue. Ale one tak pachną pierwszy raz. Podobnież mocny zapach ma Louise Odier, ja planuję najbliżej tarasu.

Haniu, jesteś niesamowita. Chyba pozostanę przy czytaniu książek w bezsenne noce

Ula, trochę się tego nazbierało, chyba ponad sto

Na dobranoc młodziutka The Albrighton Rambler


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
mirkaka 07:57, 27 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
ewsyg napisał(a)




róża Veilchenblau zachwyca mnie w tym roku. Moc kwiatów, spływa z altany takimi kwiecistymi welonami. Jej miodowy zapach czuć, kiedy się do niej podchodzi. Nigdy dotąd tak nie pachniała, chyba w ogóle nie pachniała.



A ja musiałam ją usunąć z ogrodu, nie dawała u mnie rady walczyć z mączniakiem, a szkoda bo ją uwielbiałam, i zawsze cudnie pachniała
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makao 08:04, 27 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Cudne. Róże to jednak twardzielki. Chyba mocniejsze niż hortensje bukietowe. Tak ciężkie warunki teraz mają z powodu suszy a one dają radę.
Obłęd.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Monika83 08:48, 27 cze 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
ewsyg napisał(a)


Mam Eisvogel, ale jeszcze nie kwitnie.

Dla Ciebie Crokus Rose



Ewa piękna kolekcja róż i sporo ich u Ciebie Ta Crokus Rose śliczna jest a teraz żałuję że jej nie kupiłam, i jaką wysokość ma ona u Ciebie?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anuska2507 14:40, 27 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Oj kuszące te róże u Ciebie Śliczne.
Kupiłam ostatnio Cremosę przyjaciółce. Jak ona u Ciebie rośnie? U mnie w szkółce miała plakietkę z informacją, że nadaje się do donic.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Urszulla 14:51, 27 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Nazbierałam sporo róż, mogłabyś stworzyć listę terminów kwitnienia: najwcześniejsze, zwykłe letnie i kwitnące do przymrozków. Ale nie wiem czy Ci się chce, bo pewnie teraz czasu nie masz.
Ja mam ok.30 róż na 5 różankach.
A jakie trawy Cię interesują?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 20:50, 27 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mira, mam nadzieję, ze teraz będzie pachniała corocznie. Szkoda, że musiałaś ją usunąć.



Aniu, róże korzenią się głęboko, a hortensje mają płytki system korzeniowy. Myślę, że hortensje bardziej ucierpią w czasie suszy.

Moniaka, zawsze możesz dokupić. Ona potrafi dorosnąć do ponad dwóch metrów, ale ja ją tnę niżej.

Aniu, Cremosa u mnie debiutuje, trudno mi się obiektywnie o niej wypowiedzieć.

Ula, nie mam na to czasu. Oglądając zdjęcia można się zorientować kiedy która kwitnie. 30 roż to już sporo Chcę wprowadzić trawy do ogrodu, bo nadają mu lekkości. Muszę o nich poczytać, pooglądać co jest u nas w CO. Póki co zamówiłam takie trawy: miskant chiński Bucle, Palczatka miotlasta 'Twilight Zone', piórkówka japońska Moudry, turzyca włosista Amazon Mist. Potrzebuję jeszcze hakomki i inne niskie na obrzeża.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:03, 27 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Infekcja, infekcją, ale w nocy była burza i ciekawa byłam jak poradziły sobie roślinki.

kilka zdjęć z dzisiaj








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies