Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

April 08:23, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Zuza, nie wiem co się stało, jakoś dawno nie byłam, a tu tyle piękna. Świetnie działasz, Rosa rubrifolia Nova bajeczna, gdzieś bym chętnie wcisnęła, lubię takie róże.
Irysy, szczególnie te od Pszczółki, takie maślane, urzekły mnie, choć ciemne fiolety też uwielbiam.
Rabatka cienista jak zwykle bardzo przyciąga wzrok
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 08:42, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bsardzo mi się podoba Twoja leśna, ale i ta drewniana chatka przeurocza U mnie jarzmianki pierwszy raz kwitną przed warsztatem, musiały urosnąć bo sadziłam z kapersów maleństwa
Z róż zaczęła róża rosa rugosa, ale już Edenka na starcie stoi

Ta chatka - drewutnia, od strony rabaty wiejskiej, ma ścianę wstydu Od dawna próbuję ją odmalować, ale nie wyrabiam się przed ruszeniem roślin. Jak widać na zdjęciach w sezonie nie ma szans się do niej dostać.
Rugosy u mnie też lada dzień ruszą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 08:43, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
U mnie noce chłodne, w dzień ciepło z tendencją do bardzo ciepło. Za dwa dni ma być nocne 5-6 stopni…

Zuzo, daj znać jak oceniasz lekturę, gdy skończysz nie mam i rozważam.
antracyt 08:47, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Roocika napisał(a)
Piwonie rekordzistki Czy u Was jest ciepło w dzień? U nas noce zimne bardzo a w dzień zimny wiatr.

Asia, te piwonie tak mają, co roku tak szybko startują.
W dzień u mnie ciepło, a nawet gorąco, ale noce zimne( w piatek mają być 4stopnie tylko ). Co wieczór przykrywam sadzonki melonów i arbuzów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:54, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)
U mnie noce chłodne, w dzień ciepło z tendencją do bardzo ciepło. Za dwa dni ma być nocne 5-6 stopni…

Zuzo, daj znać jak oceniasz lekturę, gdy skończysz nie mam i rozważam.

Słuchałam jakiś czas temu wywiadu z autorką, po którym zachciało mi się przeczytać jej Chłopki i Służące. Niestety obie pozycje będą dostępne w mojej bibliotece za kilka dni i w ramach czekania wzięłam Iłłę. Na razie za dużo nie przeczytałam, wzrok schodził na ogród
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:58, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
April napisał(a)
Zuza, nie wiem co się stało, jakoś dawno nie byłam, a tu tyle piękna. Świetnie działasz, Rosa rubrifolia Nova bajeczna, gdzieś bym chętnie wcisnęła, lubię takie róże.
Irysy, szczególnie te od Pszczółki, takie maślane, urzekły mnie, choć ciemne fiolety też uwielbiam.
Rabatka cienista jak zwykle bardzo przyciąga wzrok

Moim zdaniem tej róży nie służy wciskanie, ma piękny pokrój który warto wyeksponować, ale Ty masz ogród duży i mogłabyś jej miejsce znaleźć
Irysy od Pszczółki teraz gwiazdorzą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 11:03, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
antracyt napisał(a)

Moim zdaniem tej róży nie służy wciskanie, ma piękny pokrój który warto wyeksponować, ale Ty masz ogród duży i mogłabyś jej miejsce znaleźć
Irysy od Pszczółki teraz gwiazdorzą


Też tak myślałam że ta róża powinna być wyeksponowana. Chyba jednak nie mam na nią miejsca, ogród duży ale już obsadzony na gęsto. Smuteczek
Cudne te irysy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 23:24, 31 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
antracyt napisał(a)

Moim zdaniem tej róży nie służy wciskanie, ma piękny pokrój który warto wyeksponować, ale Ty masz ogród duży i mogłabyś jej miejsce znaleźć
Irysy od Pszczółki teraz gwiazdorzą

Zuza, strasznie się zafiksowałam na irysy... Głównie po Twoich zdjęciach
Mam posadzone jesienią, ale kwiatów nie będzie teraz to już wiem. Czemu nie będzie - nie wiem

A takie jak te Twoje Pszczółkowe to ma moja sąsiadka - kiedy najlepiej i jak je wysępić? Jesienią? Późnym latem? Różne info w necie jest... To się kopie? Odrywa???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 06:36, 01 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Z moich doświadczeń wynika, że młode irysy potrzebują czasami 2lat żeby zakwitnąć.
Nie jestem specjalistką, ale na zdrowy rozum rośliny kwitnace wiosną lepiej dzielić po kwitnieniu, chociaż ja moje irysy wczesną wiosną podzieliłam Na pewno dobrze im zrobi przycięcie o połowę liści po posadzeniu. Monty Don co roku w GW pokazuje jak to robić, a teraz po Chelsea irysy zrobiły się bardzo modne, więc na 100% znowu będzie to robił Ja albo wykopuję całą rozrośniętą kępę i tnę kłącza na kawałki, albo odkrywam kłącze i odcinam szpadlem interesujący kawałek(reszta zostaję w ziemi).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 06:39, 01 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
April napisał(a)


Też tak myślałam że ta róża powinna być wyeksponowana. Chyba jednak nie mam na nią miejsca, ogród duży ale już obsadzony na gęsto. Smuteczek
Cudne te irysy

Czekam na kwiaty nówek "prawie dzikusek" różanych. Na pewno będę się nimi chwalić, może coś dla siebie wypatrzysz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies