Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

vita 21:56, 30 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
antracyt napisał(a)
A ja dzisiaj bardziej tak


Świętowanie? Fajnie masz, bo z wegetacją kilkanaście dni do przodu wobec pozostałych rejonów
Jakie piwonie pokazałaś? Jedna wygląda jak P.Buckeye belle, a druga?
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Basieksp 22:06, 30 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Piękne masz piwonie, szczególnie te ciemne, na drugim zdjęciu u mnie jeszcze w pąkach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:32, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Gosialuk napisał(a)
A jeszcze mam pytanie. Czy przenosiłaś u siebie siewki kąkola? Nie pochwaliłam się, ale wschody były szybkie i obfite. Teraz pasuje mi go przepikować i nie wiem jak znosi takie operacje.
I jeszcze jedno. Wiem, że masz czarcikęs łąkowy. Dysponujesz może zdjęciem siewki? Zakupiłam nasiona przez internet i tylko jedna sztuka mi wyrosła w doniczce, ale wcale nie jestem pewna czy to czarcikęs czy może jakiegoś chwasta pieczołowicie hoduję.

Gosia ja przenosiłam, ale nie siewki tylko już większe rośliny, trudno im się przyjmowało w nowym miejscu nawet jak korzeń nie był całkiem otrzepany z ziemi mocno więdły. Może kilku się udało przetrwać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:45, 30 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Bsardzo mi się podoba Twoja leśna, ale i ta drewniana chatka przeurocza U mnie jarzmianki pierwszy raz kwitną przed warsztatem, musiały urosnąć bo sadziłam z kapersów maleństwa
Z róż zaczęła róża rosa rugosa, ale już Edenka na starcie stoi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 06:44, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)
Zmiany kolosalne z dnia na dzień i z godziny na godzinę. Sernik lekko mnie rozdrażnił pozostałe widoki wprawiły w błogość Zuzo, korzystaj ile się tylko da!

Korzystałam, zresztą nie tylko ja
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 06:51, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Gosialuk napisał(a)
A jeszcze mam pytanie. Czy przenosiłaś u siebie siewki kąkola? Nie pochwaliłam się, ale wschody były szybkie i obfite. Teraz pasuje mi go przepikować i nie wiem jak znosi takie operacje.
I jeszcze jedno. Wiem, że masz czarcikęs łąkowy. Dysponujesz może zdjęciem siewki? Zakupiłam nasiona przez internet i tylko jedna sztuka mi wyrosła w doniczce, ale wcale nie jestem pewna czy to czarcikęs czy może jakiegoś chwasta pieczołowicie hoduję.

W zeszłym roku siałam kąkol do doniczek i stamtąd dopiero do ziemi. Nie było problemu, ale nie pikowałam pojedynczych siewek tylko całą zawartość doniczki do ziemi szła. W tym już się wysiały same. Sylwia pisze o innych doświadczeniach, to może spróbuj na początek z kilkoma sztukami.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 06:52, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Kordina napisał(a)
Już piwonie?? Mnie również za szybko leci czas rano inaczej i po południu też inaczej, dziwnie szybkie tempo

To wczesne odmiany piwonii, reszta w pąkach.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:28, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
vita napisał(a)


Świętowanie? Fajnie masz, bo z wegetacją kilkanaście dni do przodu wobec pozostałych rejonów
Jakie piwonie pokazałaś? Jedna wygląda jak P.Buckeye belle, a druga?

Święto lenistwa wczoraj miałam
Rzeczywiście ciemna wygląda jak Buckeye belle (zakupowa pomyłka). Druga to Pink Hawaiian Coral, w tym roku wyjątkowo intensywnie pink. Mam nadzieję, że kolejne kwiaty trochę uspokoją kolor, bo razi w oczy z daleka.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:34, 31 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Basieksp napisał(a)
Piękne masz piwonie, szczególnie te ciemne, na drugim zdjęciu u mnie jeszcze w pąkach

Basiu, ona na żywo jeszcze ładniejsza. Telefon przekłamuje kolor.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 08:01, 31 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piwonie rekordzistki Czy u Was jest ciepło w dzień? U nas noce zimne bardzo a w dzień zimny wiatr.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies