Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:19, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Anda napisał(a)


Fimbriata piękna. Bardzo lubię te goździkowe kwiaty.

Z goździkowych znam jeszcze tylko serię F.J. Grootendorst i jak dla mnie są za delikatne. Nie zapalałam miłością do nich.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:36, 29 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Irysom, co roku na przedwiośniu, sypię popiół w nogi. Może to jest metoda? Wyczytałam kiedyś, że lubią lekko zasadowe podłoże.
Daliowy pąki Tak wiem, znam temat Zastanawiałam się właśnie, czy to nie będzie przesada, kiedy będę pokazywać szał różany razem z kwiatami dalii. W tym roku one u mnie strasznie wyrywne, a wsadziłam do doniczek w takim samym terminie jak w latach poprzednich.
U Ciebie podpędzanie ma dodatkowy plus, wydłuża krótszy okres wegetacji. Daliom to nie przeszkadza, kwitną tyle na ile temperatury pozwalają. Zobacz ile więcej bukietów będziesz miała


O, to może być to. U mnie jest raczej kwaśno - żarnowce bujają, sosny sypią igłami.

____________________
Sałatka pokrzywowa
ajka 08:38, 29 maj 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
antracyt napisał(a)

Może Twoje poziomki za dużo słońca miały? Moje najlepiej się czują, mają najsłodsze i największe owoce w półcieniu.


A wiesz, że to bardzo możliwe.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 08:52, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Magara napisał(a)

Hehe, ja wierzę na słowo
U mnie dziś Rodzic Wróbel (u sąsiadów w budce są młode) cały dzień obloty robił Musi to też był Tata bo większość czasu, zamiast żarcia szukać, pluskał się w poidełku A żarcia szukał jakoś mało umiejętnie - skakał pod moją kiku shidare jak głupi, w ziemi dziobał, a ona cała w mszycy... Albo kaszubska mszyca niekoszerna, albo nie wiem o co chodzi... Kartkę mam mu zostawić, żeby w górę spojrzał???


Wczoraj jak w pewnym momencie spojrzałam w górę to trochę mi się słabo zrobiło. Przelatywał mi nad głową rój pszczół uciekinierek. Widok naprawdę ciekawy. Może twój wróblowy tata nie przepada za niespodziankami i woli na ziemi jedzenia szukać. A że się pluskał w wodzie...wszak gorąco było,
przynajmniej u mnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:53, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
ajka napisał(a)


A wiesz, że to bardzo możliwe.

Spróbuj po raz trzeci, ale z lekkim cieniem. Może w końcu się uda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:04, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Mgduska napisał(a)


O, to może być to. U mnie jest raczej kwaśno - żarnowce bujają, sosny sypią igłami.


Spróbuj sypnać u siebie, u mnie naturalnie gleba też bardziej kwaśna.
Ostatnie nówki

Ten drugi to miał być syberyjski jasnoniebieski...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 10:02, 29 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)

Spróbuj sypnać u siebie, u mnie naturalnie gleba też bardziej kwaśna.
Ostatnie nówki

Ten drugi to miał być syberyjski jasnoniebieski...


Ten pierwszy to ma smakowity kolor, bardzo ładny.

ten drugi to syberyjski ale pełny
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 14:52, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Syberyjski pełny? To chyba wolę te klasyczne. On dodatkowo jest wyjątkowo niski, może to kwestia młodego wieku i ciągłych przesadzanek?

Odrobina spamu
Chciałam jakieś sensowne zdjecie zrobić całego krzewu, ale poszczególne "witki" latają na wszystkie strony. Pozostaje widok fragmentaryczny. Prawda, że śliczna jest?

Stara różanka też we fragmentach

i w całości

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:39, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Jeszcze spam z leśnej, już lekko uszczuplonej o nadmiary fiołków. Od prawie so lewej i w całości.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 16:24, 29 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Różanka pełen wypas. Jak zacznie się kwitnienie to będzie szał
Leśna cudna, bardzo lubię takie klimaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies