Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:13, 05 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Tak, ten "kwiatek" ma ostatnio mocne parcie na szkło a do tego pilnuje mnie przy wszystkich obchodach i pracach ogrodowych - pomocnik ogrodnika czy może sam główny ogrodnik?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 07:34, 07 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
antracyt napisał(a)
Ta jest piękna nawet w fazie przekwitu


Podobnie jak u mnie przekwitająca piwonia Cudne masz róże, z ciekawością zerkam na te o pojedynczych kwiatach. Jaka to naparstnica na ostatniej fotce, tej z głównym ogrodnikiem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 09:34, 07 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
To naparstnica Elsie Kelsey. Mam jeszcze taką miniaturową, napakowaną nn. Kupiłam ją kiedyś w doniczce i teraz wysiewa się w niespodziewanych miejscach ogrodu.


Z róż o pojedynczych kwiatach mam jeszcze kilka nówek. Nie spodziewałam się kwiatów a one przyjemnie zaskoczyły
Citronella, Morgenlight i Tottering by gently. Tą ostatnią dałam w okolice Lykkefund. Moim zdaniem, jak podrośnie to będą do siebie pasować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:46, 07 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Jeszcze raz dzikuski

i cała reszta.

Ta ostatnia to też nówka, na razie jeden mini kwiatek - Abigail Adams
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 09:57, 07 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
antracyt napisał(a)
Jeszcze raz dzikuski


Cudne
Przyszłam pooglądać, choć wiem że potem odchoruję
A zbierasz może nasionka z tej napakowanej naparstnicy? Czy tylko zostawiasz do samosiewu? Robię tu oczka Shreka z prośbą o zachowanie kilku dla mnie Oczywiście jeśli to nie problem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
edi75 10:19, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2050
Naparstnice pięknie się prezentują
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
DariaB 11:16, 07 cze 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Zuza u Ciebie już prawdziwe szaleństwo kolorów, piwonie masz przecudne. Róża w doniczce urocza, taki mały cukiereczek. Ja niezmiennie jestem fanką Twojej leśnej rabaty, uwielbiam ją. Irysy rzeczywiście przeżywają drugą młodość. Ja dwa lata temu na jesień dostałam od teścia kłącza kosaćca syberyjskiego, były ich trochę na dnie foliowej torebki, teraz mam kilka sporych kęp, jedna jest prawie tak wysoka jak ja a dzielić musiałam je piłą takie się wielkie i ciężkie zrobiły.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Dorii 13:23, 07 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
antracyt napisał(a)
Ta jest piękna nawet w fazie przekwitu


Piękna :⁠-⁠D co to za ona?
Pomarańczowa miniaturka też super.
Coś mi się pozmieniało, jeszcze nie dawno podobały mi się róże tylko w fazie pąka lub półrozkwitu. Jak pokazywały środek to cały urok pryskał. A teraz coraz częściej zachwycam się tymi o pojedynczych kwiatach.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 17:50, 07 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
April napisał(a)


Cudne
Przyszłam pooglądać, choć wiem że potem odchoruję
A zbierasz może nasionka z tej napakowanej naparstnicy? Czy tylko zostawiasz do samosiewu? Robię tu oczka Shreka z prośbą o zachowanie kilku dla mnie Oczywiście jeśli to nie problem.

Nasion nie zbieram, ale postaram się nie zapomnieć i zebrać. W razie czego przypominaj się co jakiś czas.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:53, 07 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
edi75 napisał(a)
Naparstnice pięknie się prezentują

Kilka razy próbowałam z wysiewem i dopiero w zeszłym roku się udało. Nie liczyłam na taki fajny efekt.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies