Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 23:28, 13 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6870
antracyt napisał(a)

Ciekawe, myślałam że ostróżki u mnie nie rosną bo mają za sucho, ale u Ciebie przecież gleba jest bardziej wilgotna.

Kupiłam sobie na biedronkowej wyprzedaży ptaszora do kolekcji. Chwaliłam się już? Chyba za dużo zdjęć wstawiam, bo nie pamiętam


Zuza, ja próbowałam z ostróżkami i w tej jakby rodzimej glebie i też na rabacie przy tarasie - ta przygotowana na bogato, zgodnie z forumowymi wskazówkami i wytycznymi - ostróżek niet, widać mnie nie lubią
Ptaszka takiego w biedrze nie widziałam, załapałam się na dwie "wróżki" - Małżonek zębami zgrzytał i coś pod nosem mamrotał o krasnalach - ale ja jestem zadowolona z zakupów, w hostach i paprociach mnie cieszą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 23:35, 13 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18765
Zuza piękne widoczki pokazałaś
u nas nie było ptaszorków -mam 3 z wcześniejszej dostawy-ale niebieskawe -a ten Twój cały taki złotawy ? fajny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 09:33, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11804
Agatorek napisał(a)


Zuza, a te białe ażurowe kwiatki w tle, to co to jest?

Wydaje mi się, że chodzi Ci o zwykłą kolendrę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 09:46, 14 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10371
antracyt napisał(a)

Moja wcześniej też była węższa, ale z każdym rokiem objętości jej przybywa. Jak długo masz swoją?
W duecie z babciną piwonią


Moja ma już z 7-8 lat. Większość róż u mnie kupiona w ciągu dwóch lat niepoczytalności. Doszłam wtedy do 130 egzemplarzy. Potem powoli redukowałam, oddawałam lub wypadały. Ale Queen of Sweden czuje się nieźle, kwitnie, tyle że ten sztywny pokrój mnie trochę wnerwia i te baty które wypuszcza przy powtarzaniu, takie 2 metrowe.
Twoja tworzy bardzo udany duet z piwonią.
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 09:52, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11804
ajka napisał(a)


Przepiękna ta róża, czy to kwestia wysokiego cięcia, że ona ma kształt stożka? Czy to jedna sadzonka?

Tak, to jedna sadzonka. Tak wysoko tnę ją drugi rok z rzędu, ale tendencje do formowania stożkowego kształtu miała od początku, chociaż na pewno była węższa. Zerknęłam w opisy internetowe i tak jest informacja o wąskim pokroju, ok 60-80cm szerokości. Może po prostu trafił mi się egzemplarz pełen wigoru.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:57, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11804
April napisał(a)


Moja ma już z 7-8 lat. Większość róż u mnie kupiona w ciągu dwóch lat niepoczytalności. Doszłam wtedy do 130 egzemplarzy. Potem powoli redukowałam, oddawałam lub wypadały. Ale Queen of Sweden czuje się nieźle, kwitnie, tyle że ten sztywny pokrój mnie trochę wnerwia i te baty które wypuszcza przy powtarzaniu, takie 2 metrowe.
Twoja tworzy bardzo udany duet z piwonią.

To masz już całkiem dojrzały krzaczek.
Rzeczywiście ta odmiana pędy ma sztywne i proste(nawet te odchodzące u mojej na boki). Może warunki świetlne mają tu kluczową rolę? U mojej nie przypominam sobie tendencji do tak wysokich pędów - będzie temat do obserwacji na ten sezon
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:14, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11804
Magara napisał(a)

Zuza, ja próbowałam z ostróżkami i w tej jakby rodzimej glebie i też na rabacie przy tarasie - ta przygotowana na bogato, zgodnie z forumowymi wskazówkami i wytycznymi - ostróżek niet, widać mnie nie lubią
Ptaszka takiego w biedrze nie widziałam, załapałam się na dwie "wróżki" - Małżonek zębami zgrzytał i coś pod nosem mamrotał o krasnalach - ale ja jestem zadowolona z zakupów, w hostach i paprociach mnie cieszą

Wróżki też widziałam, ale ptaszki jednak bardziej w moim stylu Mój mężaty teraz tak się zafiksował na podlewanie, za nawet jakbym słonia do ogrodu wprowadziła, to by nie zauważył Dzisiaj wyjechał i pierwsze co w telefonie usłyszałam, to "jest idealna pogoda na podlewanie, rozpocznij od ..." - zbuntowałam się. Zaczęła przygnębiać mnie ta susza, nic innego od tygodnia w ogrodzie nie robimy prócz lania wody, a kolejne zapowiadane deszcze przechodzą gdzieś bokiem... Zaczęłam wręcz tęsknić za pieleniem. Chwasty rosną, ale czasu na nie nie mam, bo z wężem lub konewkami latam cały wieczór.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:19, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11804
Magleska napisał(a)
Zuza piękne widoczki pokazałaś
u nas nie było ptaszorków -mam 3 z wcześniejszej dostawy-ale niebieskawe -a ten Twój cały taki złotawy ? fajny

Jednego z niebieskimi wstawkami tez znalazłam, tylko mu nóżka odpadła zanim do kasy podeszłam. Miałabym dwa w ogrodzie, ale selekcja naturalna nastąpiła Ten mój ma takie ciemnozielono-brązowe wstawki(dużo mniej widoczne od niebieskich)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 14:09, 14 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22154
Też się stęskniłam za pieleniem, ale trochę z odmiennych powodów niż Ty. U mnie ostatnio za dużo było cięcia.
Nie wiedziałam, że kolendra tak uroczo kwitnie. Mus ja zaprosić do ziołownika.
Duet babcinej piwonii i szwedzkiej królowej wywołuje zachwyt. Wspaniale wyglądają razem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 15:51, 14 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11804
Kolendrę pierwszy raz wysiałam wśród kwiatów kilka lat temu i tak sobie wędruje wokół róż. Jak potrzebuję jej w kuchni to skubnę, albo zbiorę nasiona
Haniu, czy nasienniki Twojego klona Ginalla wyglądają podobnie - chodzi mi o kolor? W internecie można znaleźć imponująco czerwone, a u mnie ledwo łapią odcień. To się zmieni czy mam innego klona?


ps. Już za chwileczkę już za momencik...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies