Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kordina 18:41, 10 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
antracyt napisał(a)
Dziewczyny, właśnie prysła moja wiara w odstraszające działanie czarnego bzu. 3 nowe kopce kreta znalazłam dosłownie wokół pnia tegoż bzu...

Pień nie wydziela zapachu, podobnie jak np. lipa moze chodzi o intensywność? Je jeszcze nie próbowałam, ale mam w planach eksperyment z kwiatami. W moim wypadku polewanie szlauchem nic nie da, bo mam tam kartony a na wierzchu trawę suchą.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 19:39, 10 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10312
Ja zrobię ta gnojówkę z bzu, kret wprowadził się nam na ścieżki w warzywniku i wchodzi do tunelu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 19:51, 10 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Kordina napisał(a)

Pień nie wydziela zapachu, podobnie jak np. lipa moze chodzi o intensywność? Je jeszcze nie próbowałam, ale mam w planach eksperyment z kwiatami. W moim wypadku polewanie szlauchem nic nie da, bo mam tam kartony a na wierzchu trawę suchą.

Zobaczymy, może jednak tak szybko nie odpuszczę
Wiejska z odpowiedniej odległości i perspektywy nie wygląda na zasiedloną przez nieproszonego lokatora.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:52, 10 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Basieksp napisał(a)
Ja zrobię ta gnojówkę z bzu, kret wprowadził się nam na ścieżki w warzywniku i wchodzi do tunelu

Oj szkoda by było Waszych pomidorów...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:39, 10 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Duchesse de Montebello, Queen of Sweden, Quatre Saisons i pierwszy kwiat Pretty Sunrise
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:08, 10 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723

Martko, ostatnie zdjęcie specjalnie dla Ciebie. Z Iłły bez żalu przerzuciłam się na Chłopki. Ta pierwsza nie wciągnęła mnie zbyt mocno. Druga zdecydowanie bardziej podeszła mi tematem. Chociaż nie jest to przyjemna lektura, to godna polecenia i niestety miejscami strasznie pasująca do obecnych realiów...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 21:48, 10 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zuza, ale się u Ciebie dzieje. Dużo róż już Ci kwitnie. Piękny czas nastaje
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agatorek 22:01, 10 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
nooooooooooo, kwitnąco i to bardzo
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:01, 10 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
antracyt napisał(a)

Martko, ostatnie zdjęcie specjalnie dla Ciebie. Z Iłły bez żalu przerzuciłam się na Chłopki. Ta pierwsza nie wciągnęła mnie zbyt mocno. Druga zdecydowanie bardziej podeszła mi tematem. Chociaż nie jest to przyjemna lektura, to godna polecenia i niestety miejscami strasznie pasująca do obecnych realiów...


Zaczęłam od Służących. Teraz czytam Chłopki. Autorka wykonała niesamowitą pracę dokopując się do materiałów źródłowych. W tej pierwszej książce sporo jest cytatów z pamiętników Dąbrowskiej i Iłłakiewiczówny.

Kwiecie jest, śladów buszowania kreta na zdjęciach nie widać. Okoliczności przyrody wywołują mój błogostan.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:08, 11 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6750
antracyt napisał(a)

To muszę też tą metodę na strychu sprawdzić. Co roku walczymy tam z nieproszonym gościem.

Kocie "konserwy zapachowe" wydają mi się pewniakiem jeżeli chodzi o walkę z myszowatymi na stryszku. Sfochowana też szczęśliwa bo nowe kocyki dostaje co jakiś czas
Kreta współczuję Ale widoki masz tak piękne, że żaden kret im nie podoła

P.S. Ja też na tapecie mam teraz "Chłopki" - co jest, że czytamy w tym samym momencie to samo???
65 procent przeczytane, zgadzam się z Hanią - robota autorki dobra. Lektura może nie jest mega wciągająca, książkę da się odłożyć i do niej wrócić, ale na pewno warta uwagi. Chociażby po to, żeby sobie uzmysłowić jakie mamy bajeczne życie w porównaniu z życiem kobiet sprzed niecałych 100 lat...
"Służące" w kolejce
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies