Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 21:36, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Yenna napisał(a)
Oby to były już ostatnie przymrozki

No wiesz, jeszcze marzec mamy. Dziwnie ciepły, ale jednak przymrozek o tej porze roku to nic nadzwyczajnego. Oczywiście, też bym wolała, żeby okazał się już ostatni W święta mają być prawie upały... ni to wiosna, ni to lato - zobaczymy, czy kwiecień nie okaże się nowym czerwcem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:49, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie było podobnie. Szron osiadł nawet na szybie. Okrutnie się ten mrozik obszedł z magnolią, ale serduszka ocalały.

Moje magnolie jeszcze w pąkach, widać że część nawet w tej postaci liźnięta mrozem. Serduszka i wrażliwe wczesne narcyzy zabezpieczyłam wiadrami i też mają się dobrze.

Dzisiaj miałam dzień pod znakiem doniczek.
Wyniosłam liczne towarzystwo daliowe do szklarni. Szklarnia oczywiście jeszcze nie umyta. Coś trzeba w pompie do wody po zimie wymienić i pewnie dopiero po świętach się uda...


Ogarnęłam doniczki paprykowe - dosypałam ziemi, przesadziłam co nieco.
Wysadziłam z donic dary różane od Violi
Chciałam jeszcze przepikować pomidory do większych doniczek, ale parapetów mi zabrakło. Może jutro się uda.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 22:01, 26 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
ooo u Ciebie to już poważnie zazielenione! Super. Też ich Ci się trochę nazbierało
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Napia 22:05, 26 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
OMG Ile się u Ciebie dzieje! Dalie wyglądają imponująco, a moje niestety, mimo wcześniejszych planów, jeszcze w pudłach. Liczę na to, że nawet jak je wsadzę za tydzień, to zdążą zakwitnąć przed końcem lata.

U mnie też dzisiaj był przymrozek. Kwiaty moreli szlag trafił, ech...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
antracyt 22:08, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Asia, wyszło 40 doniczek(nie licząc tych, które jeszcze oznak życia nie dają). Odmian jest mniej, niektóre musiałam mocno dzielić, olbrzymie karpy już miały. Nadmiary oddam sąsiadce, w planach ma poszerzenie rabatki pod nie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:11, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Aga, dalie mogą sobie spokojnie jeszcze w kwietniu w pudłach siedzieć (o ile nie puściły zielonego). Zdążą zakwitnąć nawet w lipcu

Moreli szkoda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:14, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Jesienią usunęłam kilka karp, bo zauważyłam na nich oznaki choroby. Na szczęście, na razie wszystkie które przezimowały wyglądają na zdrowe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Yenna 22:47, 26 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
antracyt napisał(a)

No wiesz, jeszcze marzec mamy. Dziwnie ciepły, ale jednak przymrozek o tej porze roku to nic nadzwyczajnego. Oczywiście, też bym wolała, żeby okazał się już ostatni W święta mają być prawie upały... ni to wiosna, ni to lato - zobaczymy, czy kwiecień nie okaże się nowym czerwcem

Wiem, że marzec jest
Boję się, że właśnie w Wielkanoc wszystko buchnie i potem szkody od ewentualnego mrozu będą bardzo duże.
____________________
Marta z Vengerbergu
Magara 00:00, 27 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Zuza, patrząc na Twoje daliowisko - jestem pod wrażeniem (u AsiRojo - pod przerażeniem )
Ja chyba sobie dalie daruję, warunków do zimowania nie mam, będę podziwiać u Was
Ewentualnie, kiedyś, jak już całkiem nie będę miała pomysłów - będę zamawiać dalie i traktować je jako jednoroczne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:58, 27 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Ale doniczkowych szał u Ciebie ładnie, już zielone listki widać będziesz je w szklarni trzymać, nie zmarzną? Ja mam kilka doniczek, moje dopiero zaczynają wypuszczać, do tunelu trochę się bałam je wynieść, ale to dużo by mi ułatwiło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies