Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 06:43, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Haniu, to epimedium tak ma, co roku zaczyna kwitnąć zanim inne się obudzą.
Rugosom muszę się przyjrzeć, ale pąków raczej jeszcze nie widać. Ta wyrywna to Mariage Parfait, mieszaniec rugosy - fajną ma nazwę swoją drogą Doczytałam, że zaczyna kwitnienie w maju, więc pogodowo właściwie się wstrzeliła w klimat
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 06:50, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Pigwowiec z reguły (mój na pewno) kwiaty ma schowane bardziej wewnątrz krzewu. Pewnie kwitnie na starszych przyrostach(?). Gosia napisała, żeby wczesną wiosną przyciąć go powyżej miejsc, gdzie pojawiaj się pąki. Kwiaty się pięknie prezentują, łatwiej zbiera się owoce. Zastanawiam się tylko, czy nie stosować tego zabiegu co 2 lata, żeby krzewy miały szansę na regenerację.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:17, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
April napisał(a)

Jakie epimedium tak ładnie kwitnie? nie mogę znaleźć nazwy.

Ja też nie
Spośród 4 odmian które mam pamiętam tylko Niveum. Podpisywałam je w latach poprzednich, ale nie chce mi się szukać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:31, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Za szybko, wszystko za szybko i za dużo... dzisiaj marzy mi się mniejszy ogród .
Przyszły zamówione róże, a w nich 2 gratisy - posadziłam.
Wysiałam kolejną porcję nasion - zostały już chyba tylko ciepłolubne warzywa i spora ilość kwiatów, w tym nadal groszki pachnące.
Zamówiłam lawendy na dorobioną część lawendowej - to już naprawdę ostatnia nowa rabata.
Spora część starych cały czas czeka na pielenie, papryki na sadzenie do wiader docelowych, pomidory na pikowanie... oczywiście szklarnia nadal nie umyta. Zapomniałam, że jeszcze cięcie zimozielonych na mnie czeka, a potem to już chyba wysadzanie dalii (i wszystkich jednorocznych) na miejsca stałe. Zmęczona się czuję. Dobrze, że weekend zapowiada się ciepły, może chociaż hamak rozwieszę i na niego popatrzę
Zamówione lawendy:
Grosso, Ellagance Ice, Intermedia Grosso, Old English, Imperial Gem, Silver Mist, White Scent.

Na przekór marudzeniu, a może na osłodę zaczynają wiśnie Ukon w ulubionym pistacjowym odcieniu i Royal Burgundy.



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 20:01, 04 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
antracyt napisał(a)

Ja też nie
Spośród 4 odmian które mam pamiętam tylko Niveum. Podpisywałam je w latach poprzednich, ale nie chce mi się szukać.


To Orange Königin
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 20:06, 04 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zuzia, u Ciebie jest zawsze coś do obejrzenia. Moje dalie dają oznaki życia. Oglądałam pogodę długoterminową i u mnie nie ma być zimnych ogrodników, to może mogę je wysadzić do gruntu ?
Czy Ty wysadziłaś już swoje? Pierwszy pąk różany miodzio
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Magara 20:10, 04 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Co roku wiosną nachodzi mnie taka myśl, żeby przestać na forum czasowo zaglądać bo aż człowieka skręca, że takie durne zimne miejsce sobie wybrał na ogród

Zuza, zdradź krótko czemu takie a nie inne lawendy zamówiłaś. Sprawdzone czy pasują do Twojej koncepcji?
Czy wszystkie w jednym miejscu zamawiałaś? Dziś w telefonie je googlowałam i mam pewne podejrzenia, ale poproszę o potwierdzenie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 20:14, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Anda napisał(a)


To Orange Königin

Nazwa wydaje się znana Dzięki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:21, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
ewsyg napisał(a)
Zuzia, u Ciebie jest zawsze coś do obejrzenia. Moje dalie dają oznaki życia. Oglądałam pogodę długoterminową i u mnie nie ma być zimnych ogrodników, to może mogę je wysadzić do gruntu ?
Czy Ty wysadziłaś już swoje? Pierwszy pąk różany miodzio

Ewa, ja nie bardzo wierzę w długoterminowe prognozy. Jeżeli zdecydujesz się na sadzenie teraz i liście szybko wyjdą, to w przypadku niewielkich nocnych przymrozków wystarczy jak je wczesniej nakryjesz wiadrem, kartonem albo donicą. U mnie to się sprawdzało. Moje trafią do gruntu może w drugiej połowie miesiąca, jak czas pozwoli.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:28, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Magara napisał(a)
Co roku wiosną nachodzi mnie taka myśl, żeby przestać na forum czasowo zaglądać bo aż człowieka skręca, że takie durne zimne miejsce sobie wybrał na ogród

Zuza, zdradź krótko czemu takie a nie inne lawendy zamówiłaś. Sprawdzone czy pasują do Twojej koncepcji?
Czy wszystkie w jednym miejscu zamawiałaś? Dziś w telefonie je googlowałam i mam pewne podejrzenia, ale poproszę o potwierdzenie

Spędziłam święta na wakacyjnym, zaczęłam rozumieć co masz na myśli

Lawendy wybrałam takie, bo mi się spodobały. Kupiłam w jednym miejscu - plantacji Dodałam do nich jeszcze szałwię omszoną, białą kalamintę, gipsówkę (wszystko na starą różankę) a dla smaku werbena cytrynową
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies