Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 20:52, 04 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Ha, no to sama widzisz Czasem mam wrażenie, że jak ogrodnicy północy wiosną marudzą to trochę się im nie dowierza

Z lawendą dobrze odgadłam Czytam, że wysyłka od 2 kwietnia to pewnie lada moment dostaniesz. Kupowałaś tam już wcześniej?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:39, 05 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
To będzie mój pierwszy raz. Rozmawiałam z nimi przez telefon jesienią i jakoś mam dobre przeczucie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 08:11, 05 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10226
Anda napisał(a)


To Orange Königin



Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 23:35, 05 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
antracyt napisał(a)
To będzie mój pierwszy raz. Rozmawiałam z nimi przez telefon jesienią i jakoś mam dobre przeczucie.

Pokaż koniecznie co przyjdzie. Smakowite mają kąski
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 23:41, 06 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
antracyt napisał(a)
Za szybko, wszystko za szybko i za dużo... dzisiaj marzy mi się mniejszy ogród

Na przekór marudzeniu, a może na osłodę zaczynają wiśnie Ukon w ulubionym pistacjowym odcieniu i Royal Burgundy.
[/img]




Mniejszy ogród marzy mi się zawsze, kiedy biorę się za pielenie . Później jakiś czas mam spokój i marzę o czymś innym, ale tamto marzenie powraca

Piękny kolor ma Ukon. U mnie Royal burgundy jeszcze w pąkach.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 07:47, 07 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Aga, dla Ciebie mniejszy ogród to pewnie taki jak mój
Ukon mnie w tym roku zachwyca Kwiatów jak na nią, ma ilość olbrzymią, nowe gałązki mają duży potencjał. Kupiłam słabo rokujące (jedyne) drzewko, a właściwie potargany zlepek kilku patyczków. Od początku kaprysiła, kwitła dosłownie kilkoma kwiatami na końcówkach łysych gałęzi. Jednak te kwiaty są tak urodziwe, eteryczne (no i to muśnięcie pistacją ), że mimo wszystko to moja ukochana wisienka. Zobacz jak dobrze harmonizują ze sobą kolory młodych liści i kwiatów.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:55, 07 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Magara napisał(a)

Pokaż koniecznie co przyjdzie. Smakowite mają kąski

Na razie czekam. Mogą się nie spieszyć z wysyłką, wciąż nie wiem w co najpierw włożyć ręce w ogrodzie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:15, 07 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Marudziłam ostatnio na brak ładnego tła do zdjęć? No to, nie powinnam....teraz to dopiero nie mam zielonego za płotem
Nowi sąsiedzi (nota bene bardzo sympatyczni) wycięli wszystkie drzewa na swojej działce. Ich ogród- ich sprawa, ale za moimi tujami nie ma już wyższego zielonego tła z pięknych brzóz i resztek sosen. W dziurze żywopłotu na szczęście za chwilę liśćmi pokryje się pęcherznica.

Ale to tylko połowa moich smutków zza płotu. Okazało się, że sprzedano fragment nieprzekształconej ziemi rolnej z pasa od frontu domu (jedynej oazy zieleni, która została mi wokół). Wczoraj zastałam ten fragment wycięty w pień. Och jak przykro mi się zrobiło. Otworzył mi się z boku "widok" na pole i blaszali za nim... Pomijając kwestie prawne i ekologiczne (wycinka drzew poza dozwolonym terminem) to zastanawiamy się, co się z tym gołym miejscem będzie teraz działo, budować na nim nie można nic trwałego. No nic, czas pokaże...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 08:32, 07 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18036
O matko, jak mi przykro!
Będziesz sadzić jakieś drzewa po swojej stronie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Basieksp 08:40, 07 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Szkoda, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Drzew szkoda, dziwię się, że wszystkie wycięli, mogli coś zostawić, no ale każdy ma swoje pomysły.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies