Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 15:52, 02 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Święta, święta i już po... minęły mi w tym roku ekspresowo. Byliśmy na wakacyjnym, a tam chłodniej i bardziej kwietniowo. Teraz lepiej rozumiem dziewczyny z okolic nadmorskich i ich oczekiwanie na oznaki wiosny.
W drodze powrotnej zaskoczyły mnie magnolie w pełni kwitnienia, drzewa owocowe w bieli i jeszcze inne majowe widoki.
W ogrodzie też wszystko ruszyło galopem. Magnolie wprawdzie jeszcze w pąkach, ale grusze, śliwy i czereśnie już częściowo kwitną.
Jest bardzo ładnie, mimo, że trawa nadal nie ruszona, tak jak część rabat i szklarnia
Nie umiem na zdjęciach pokazać mojej wiosny w szerszych kadrach. Brak dobrego tła i odległości między kwitnącymi spore. Na żywo całość dużo lepiej się prezentuje, ale kilka fragmentów udokumentowałam.
Trawnik czeka na pierwsze koszenie i wentylację, a korzystają na tym stokrotki Śś nie chcą pozować targane wiatrem, a do tego tło mają... no właściwie, nie mają.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DariaB 16:01, 02 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Lubię trawnik usiany stokrotkami, jest taki romantyczny Mnie też zaskoczyły kwitnące magnolie, szkoda, że nie liczyłam ile ich było podczas wycieczki rowerowej Śliczne to epimedium, mi jedno zaginęło podczas kończenia ścieżki, chyba zostało zasypane ziemią
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
antracyt 16:07, 02 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
W tym roku przycięłam pigwowce według wskazówek Gosi i kwiaty pięknie się prezentują Oby owoców było równie dużo Nie pamiętam jak w zeszłym roku kwitła kalina, ale chyba jednak nie tak wcześnie. Niestety trzmielina oskrzydlona nie pokazała zielonego na sporej części gałązek. Robota kreta czy ostatni przymrozek tak ją załatwił?

Na koniec największa ogrodowa niespodzianka trafiona idealnie w prima aprilis.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Margo2 23:49, 02 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 814
To chyba najszybszy pączek różany w Polsce
Ja dopiero w piątek obcięłam swoje róże, więc kwiaty będa późno/
A dalie mam zamiar posadzic do gruntu po niedzieli. Chłody im nie zaszkodzą, póki liście nie sa na wierzchu. bardziej obawiam się wilgoci.
Ale nie mam miejsca na doniczki
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Magara 00:23, 03 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Zuza, z różanym pączkiem to już przegięcie
U nas wszystko też "hej" do przodu ale jednak daleko w tyle
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 00:25, 03 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
No właśnie, pączek na najwyższym podium stoi, ale i pigwowiec też
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 12:48, 03 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Dziewczyny, reszta róż rozwija się prawie normalnym tempem, ta jedna taka wyrywna

Daria, epimedium szkoda, chociaż niektóre startują trochę później, może się jeszcze odnajdzie.
To moje z poprzednich zdjęć już w pełni kwitnienia, ale reszta w pąkach, albo nawet nie.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Patrycja_KG_Lu 12:53, 03 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Jaki to sposób Gosi z przycinaniem pigwowca? U Ciebie wiosna w pełni, tyle już masz koloru…
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 12:56, 03 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Też jestem ciekawa z tym przycinaniem pigwowca, co to za metoda
Jakie epimedium tak ładnie kwitnie? nie mogę znaleźć nazwy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 21:32, 03 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Twoje epimedia są nad wyraz wyrywne. Moje dopiero teraz wyłażą z ziemi i pokazują listki.
Rugosy są już tak zalistkowane, że wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby zakwitły w kwietniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies