Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:15, 08 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Yenna napisał(a)
Kupić ogród z drzewami i wyciąć je w pień... To zbrodnia.


Powiedz od razu czym zamierzasz pomalować skrzynie? Moje też nie malowane, bo nie chciałam zanieczyścić warzyw.

Od wewnątrz skrzynie mam zaimpregnowane olejem lnianym i wyłożone folią. Nie pamiętam czym je zabezpieczalam od zewnątrz. Muszę sprawdzić, czy nie został mi antracytowy olej z malowania wakacyjnego, on by się idealnie sprawdził w ramach odświeżenia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:31, 08 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Dziewczyny, odpowiem grupowo na tematy wycinkowe.
Po rozmowie z sąsiadami od połówki bliźniaka mam co nieco wyklarowane i w jakiś sposób rozumiem argumenty za wycinką(mimo, że sama inaczej bym to rozwiązała). O całkowitym ogołoceniu działki na froncie myślę to samo co Wy...Dalsze poczynania nowych właścicieli obserwować będę z wielkim niepokojem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 11:41, 08 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt uploads/p/250/2508731/original.jpg[/img

i drobnica wszelaka. Pączki, pączusie, kwiaty, kwiatusie. Niektóre prawie jak w maju

Na dzisiaj to tyle


Śliczne tulipanki miałam kiedyś, nawet się wysiewały i ślad po nich zaginął

Pięknie wyglądają razem z ciemiernikiem
Chyba się uśmiechnę kiedyś o mikro sadzonkę, żeby powtórzył cechy jest śliczny, delikatny, taki porcelanowy róż
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:45, 08 kwi 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt napisał(a)


To psiząb z epimedium? Cudnie wyglądają razem

Chyba jeszcze raz spróbuję ze skalnicą


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 12:06, 08 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
antracyt napisał(a)


Psizęby mnie zauroczyły. Próbowałam z nimi kilka razy bez efektu niestety. Ciekawe jakie im warunki stworzyłaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
DariaB 13:12, 08 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Zuza u Ciebie to zawsze nie można oderwać wzroku, tyle masz tych perełek. Masz rację, ze w tym roku jakoś za szybko wszystko gna. Współczuję wycinki niestety nie mamy na to wpływu. Wybuduje człowiek dom w szczerym polu otoczony lasami a nie wiadomo co go w przyszłości czeka. Może powinnam docenić naturalny busz u mojego sąsiada, a nie narzekać na chwasty które mi się sieją
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
antracyt 13:33, 08 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Kokesz napisał(a)


Śliczne tulipanki miałam kiedyś, nawet się wysiewały i ślad po nich zaginął

Pięknie wyglądają razem z ciemiernikiem
Chyba się uśmiechnę kiedyś o mikro sadzonkę, żeby powtórzył cechy jest śliczny, delikatny, taki porcelanowy róż

Renia, ten kolor to już w fazie przekwitu. W każdej kępce mam po kilka różnych siewek, w kropki lub bez, jaśniejsze i ciemniejsze. Za rok jak będą rozpoczynać kwitnienie, to wpadniesz i sobie wybierzesz jakąś młodą

Tulipanki przetrzebiły mi nornice. Może u Ciebie też?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:09, 08 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
Kokesz napisał(a)


To psiząb z epimedium? Cudnie wyglądają razem

Chyba jeszcze raz spróbuję ze skalnicą



Dokładnie, psiząb + epimedium Chyba pierwszy raz się tak fajnie zgrały i nic ich nie zjadło W tle jest biały zawilec grecki, a wszędzie wokół niezapominajki od Ciebie

Skalnice wydają się bezproblemowe, ale moim zdaniem strasznie kapryszą. Mam taką bezodmianową od rodziców i najlepiej wygląda w miejscu, gdzie wrzuciłam jej reszki, żeby się nie zmarnowały
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:12, 08 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
April napisał(a)


Psizęby mnie zauroczyły. Próbowałam z nimi kilka razy bez efektu niestety. Ciekawe jakie im warunki stworzyłaś?

Na początku dość starannie Przygotowałam mu podłoże. Pamiętam, że dałam sporo rozdrobnionej kory i kompostu. Teraz nie robię nic, zostawiam tylko na rabacie wszystkie liście z derenia pod którym rośnie. Ma dość wilgotno i półcień.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:26, 08 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11773
DariaB napisał(a)
Zuza u Ciebie to zawsze nie można oderwać wzroku, tyle masz tych perełek. Masz rację, ze w tym roku jakoś za szybko wszystko gna. Współczuję wycinki niestety nie mamy na to wpływu. Wybuduje człowiek dom w szczerym polu otoczony lasami a nie wiadomo co go w przyszłości czeka. Może powinnam docenić naturalny busz u mojego sąsiada, a nie narzekać na chwasty które mi się sieją

Wydaje mi się, że nie mam perełek, same zwyklaki tylko może trochę mniej popularne(jeszcze)
Mam z jednej strony taki sąsiedzki busz z siejącymi się do mnie chwastami i też nie jest fajnie. Może po prostu marudna ze mnie ogrodniczka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies