Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:01, 07 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Dziękuję, chociaż w rzeczywistości na wiejskiej w tym roku mam sporu bałagan. Zrobił się z niej wielki przechowalniku i pokazuję tylko te ładniejsze elementy Firletka czuje się u mnie wyjątkowo dobrze, siewki rozdaję gdzie się da Mam ją nie tylko na wiejskiej, jest też na różance i lawendowej.
Wiesz co, ja naprawdę bardzo lubię połączenie różu z pomarańczem ale niekoniecznie na różance Nadmiar jednego koloru rzeczywiście może być lekko męczący, ale czytałam, że go rozbielisz i na pewno będzie lżej.

Nazbierałam dzisiaj spory bukiet żywokostu na moich łąkach. Gnojówka już nastawiona


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:02, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Przed szklarnią zrobiłam szybkościową rabatę tymczasową. Sypnęłam nasiona które mi zostały, posadziłam nadmiary wszelakie i rośnie sobie
Wysiało mi się na niej też coś takiego. Może ktoś rozpoznaje co to?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:08, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jakiś bieluń? Dziędzierzawa chyba... Jest trujący.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 09:21, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Kurcze, taki ładny, ale chyba usunę.
Dzięki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 11:00, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Tak, to bieluń. Dla dzieci zjedzenie kilku ziarenek- śmierć! Ale trująca jest cała roślina.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
antracyt 11:03, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Dzięki Haniu za potwierdzenie. Będę usuwać, tym bardziej, że znalazłam też jedną roślinę za pomidorami w szklarni (nie wiem jak się do niej dostanę w tym gąszczu).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 11:22, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
A nie masz przypadkiem jakiegoś nastolatka w rodzinie? Bo to halucynogenne jest i często w tym celu młodzież zażywa.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
antracyt 11:30, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Ale że co, że mam mu zostawić
Czytałam o jego właściwościch, a do tego mam w rodzinie terapeutę uzależnień i kilku ciekawych rzeczy się o nim dowiedziałam (tylko nie wiedziałam, że ten co mi się w ogrodzie pojawił to on). Myślę, czy do kompostownika go dać skoro taki trujący, czy spalić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 11:37, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Lepiej się pozbyć. Zastanawia mnie tylko skąd u Ciebie te nasiona? Przecież sama ich nie zbierałaś dla siebie. Na rabacie rozumem, ptak jakiś mógł dostarczyć, a ten wysiany w szklarni, za pomidorami? Miej baczenie na otoczenie. To ku przestrodze.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mgduska 14:20, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Ależ ty masz ślicznie. Wiejska z firletką jest cudna. Muszę kupić nasionka
Pomyłkowa dalia nie wygląda na zdjęciu aż tak źle
A jaką różę chciałaś zamiast Golden Celebration?

Ciebie razi połączenie różu z pomarańczem a u mnie za dużo różu w tym roku. W przyszłym musi być więcej białego i niebieskiego


A mi się zawsze wydawało, że u mnie jest za kolorowo i taki zrobiłam misz-masz, że teraz mam za blado - dopóki nie zakwitną floksy i tawuły. A wszystkie nowe róże mam w majtkowych pastelach Nic sobie człowiek nie posiedzi, ciągle coś trzeba naprawiać!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies