Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 11:12, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Jeżówki w stipie mam i ja

Lawendowa pięknie pachnie, za to heliotropy z wysiewu dużo mniej od tych sklepowych.

I na koniec czerwone maleństwo na różance. Bałam się tej czerwieni, ale jest lekko muśnięta buraczkiem i chyba tu zostanie.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:30, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
galgAsia napisał(a)
Burzę miałaś? u mnie jeszcze ani razu w tym roku nie grzmiało... Za to popadało fajnie, i w nocy, i teraz.
Różyczki fajne, u mnie już prawie po pierwszym tłoczeniu. Nawoziłaś je drugi raz?

Osobiście nie słyszałam burzy bo spałam, ale mam takie informacje od tych z lżejszym snem. U mnie już kilka w tym roku przeszło. Jedna z bardzo mocnym deszczem, tak mocnym, że gniazdko z jajkami makolągwy z tui wymyło
Ta pomarańczowa róża kwitnie prawie non stop cały sezon (ma chyba tylko jedną krótka przerwę), czerwona na tej samej rabacie dopiero się rozkręca, część też kończy, ale niektóre będą piękne cały sezon (np. Swany).
Jeżeli chodzi o nawożenie, to nie stosuję żadnej zasady w tej kwestii. Pewnie to błąd, ale róże u mnie mają bardzo zróżnicowane terminy kwitnienia. Wczesną wiosną podrzucam obornik, kompost i popiół. Potem zaczynam podlewać gnojówką (wychodzi kilka razy). Ostatnio podlewałam w zeszłym tygodniu. Tarasowe kwiaty jednoroczne podlewam florovitem i jak mi coś w konewce zostanie, to też trafia pod którąś z róż, to samo jest z hummusem pod warzywa.

To miała być Louise Odier. Chyba powinnam się mianować królową ogrodowych pomyłek

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magda70 12:03, 10 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Uwielbiam jeżówki w stipie

Moje stipy w tym roku pożarły jeżówki. Normalnie nie mogą się przebić
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
antracyt 15:37, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Od rana przeszło kilka szybkich burz z intensywnym ale bardzo ciepłym deszczem. Stipy poległy. Moje jeżówki tylko w tym miejscu wyglądają ok (no i jeden kwiat nagiej też ), reszta jakaś mikra, zmaltretowana przez mszyce. Może jeszcze się w sobie zbiorą.
Mam dzisiaj wolny dzień i tyle planów ogrodowych. Niestety w przerwach między burzami udało mi się jedynie usunąć groszek i w jego miejsce posiać kalafior. Ciekawe czy zdąży urosnąć?

Planowałam też przynajmniej jedną rabatę odchwaścić, bo za chwilę nie będzie kwiatów widać...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 15:40, 10 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Jakie fajne przejscie miedzy tymi dwoma domkami

Kalafior, mniam. Ciekawa jestem, czy zdazy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 15:52, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Anda to przejście to tymczasowe. Docelowo to będę schowek na motor i rowery. Od strony ławki przymknimy je drewnem kominkowym(do sauny obok). Wjazd do schowka będzie z drugiej strony. Ale rzeczywiście teraz jest wygodne i mogłoby za fajną oś widokową robić na cienistą część z kasztanem z drugiej strony drewutni
Jeżeli kalafior nie zdąży urosnąć to będę marudzić Karoli, tak namawiała żeby jeszcze siać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 15:54, 10 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
antracyt napisał(a)
Od rana przeszło kilka szybkich burz z intensywnym ale bardzo ciepłym deszczem. Stipy poległy. Moje jeżówki tylko w tym miejscu wyglądają ok (no i jeden kwiat nagiej też ), reszta jakaś mikra, zmaltretowana przez mszyce. Może jeszcze się w sobie zbiorą.
Mam dzisiaj wolny dzień i tyle planów ogrodowych. Niestety w przerwach między burzami udało mi się jedynie usunąć groszek i w jego miejsce posiać kalafior. Ciekawe czy zdąży urosnąć?

Planowałam też przynajmniej jedną rabatę odchwaścić, bo za chwilę nie będzie kwiatów widać...

Mam bardzo podobny trzepak na tarasie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 15:56, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Jaki trzepak, toż to moja piękna pergola pod winogrona z oknem na niebo!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 15:59, 10 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Falszywa Louisa wyglada ciekawie, ale bardzo odbiega od oryginalu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 16:02, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
To jakaś wielkokwiatowa, pewnie Peace.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies