Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:23, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
hankaandrus_44 napisał(a)
Lepiej się pozbyć. Zastanawia mnie tylko skąd u Ciebie te nasiona? Przecież sama ich nie zbierałaś dla siebie. Na rabacie rozumem, ptak jakiś mógł dostarczyć, a ten wysiany w szklarni, za pomidorami? Miej baczenie na otoczenie. To ku przestrodze.

Hania, podejrzewam że nasiona mogły do nas trafić z kupnego kompostu. Zastosowałem go właśnie w tej części szklarni gdzie wyrósł bieluń i do wzbogacenia ziemi pod nową rabatę zaraz przy szklarni (tam pojawiła się drugą roślina). Poza tym szklarnia powstała w tym roku na byłym polu uprawnym, ziemi w niej nie wymieniałam. Nasiona mogły wiec też być przyniesione przez zwierzęta. Oczywiście domowego 16 latka zawsze warto mieć na oku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:30, 08 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)


A mi się zawsze wydawało, że u mnie jest za kolorowo i taki zrobiłam misz-masz, że teraz mam za blado - dopóki nie zakwitną floksy i tawuły. A wszystkie nowe róże mam w majtkowych pastelach Nic sobie człowiek nie posiedzi, ciągle coś trzeba naprawiać!

Przynajmniej masz pretekst, żeby się z leżaka ruszyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 21:24, 08 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mgduska napisał(a)


A mi się zawsze wydawało, że u mnie jest za kolorowo i taki zrobiłam misz-masz, że teraz mam za blado - dopóki nie zakwitną floksy i tawuły. A wszystkie nowe róże mam w majtkowych pastelach Nic sobie człowiek nie posiedzi, ciągle coś trzeba naprawiać!


Kiedyś też mi się wydawało, że pastelowy ogród będzie mi się podobać...i też było mi zbyt blado Ja jednak lubię kolory
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magara 23:54, 08 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Uśmiałam się Nastolatka u mnie brak ale Małżonek ciągle powtarza, że szklarenkę to warto by postawić - do tej pory mnie to nie zastanawiało
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:20, 09 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Magara
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:30, 09 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Kokesz napisał(a)


Kiedyś też mi się wydawało, że pastelowy ogród będzie mi się podobać...i też było mi zbyt blado Ja jednak lubię kolory

I dobrze
Cześć moich rabat jest bardzo kolorowa, a jak mam przesyt to kieruję wzrok na leśną albo frontową. Tam króluje zieleń.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 09:32, 09 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Hortensja, paproć.... i ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 09:42, 09 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Dzwonek szerokolistny Alba. Już przekwitł, ale bardzo podobają mi się jego owoce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:05, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Kilka ujęć po nocnej burzy.
Przy śmietniku ciągle królują róże, już z lekkim różowym rumieńcem. Reszta też jest ładna

Bzyczki szaleją na mokrych kwiatach.

Ostatni bodziszek żałobny, a za nim dębolistna. Kwiaty ma piękne, ale nie daje rady ich udźwignąć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 11:11, 10 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Burzę miałaś? u mnie jeszcze ani razu w tym roku nie grzmiało... Za to popadało fajnie, i w nocy, i teraz.
Różyczki fajne, u mnie już prawie po pierwszym tłoczeniu. Nawoziłaś je drugi raz?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies