Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:52, 20 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Helen napisał(a)
Ależ przyjemnie się u Ciebie posiedziało

A nie padłaś od zapachu octowych okładów
Oczywiście zapraszam częściej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
deszczowymaj 21:24, 20 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
antracyt napisał(a)

To już drugi raz w ciągu 10dni. Tym razem nadepnęłam na niego i dziabnął mnie idealnie w śródstopie. Samo użądlenie nie boli jakoś bardzo, ale stopniowo (w ciągu kilku godzin) zaczyna mocno puchnąć i sinieć. Najgorzej jest drugiego i trzeciego dnia. Pojawia się rwący ból, a potem koszmarnie swędzenie. Poprzednio trzmiel wleciał mi pod ramię i go niechcący przycisnęłam. Ręka swędziała mnie po koniuszki palców, wrrr... Znam jeszcze jedną osobę użądloną przez trzmiela i reakcja była taka sama. Pewnie Cię nastraszyłam, co?
A 100razy powtarzałam nieletnim, żeby nie biegać boso po ogrodzie tak jak ja


Nastraszyłaś mnie ..serio ..ja się boję bardzo tych wszystkich bzyczków nawet od ugryzienia komara mam bąbla wielkości główki kapusty to co by było po trzmielu yyyy bryyy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
antracyt 10:22, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Na szczęście trzmiele to wyjątkowo spokojne owady, używają żądła tylko w ostateczności. To tylko ja mam takie szczęście i tyle kwitnącej koniczyny w trawniku, że mnie dziabnęły 2x w ciągu 10 dni Trawa właśnie się kosi i znowu będę mogła spokojnie biegać boso
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:12, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Pokuśtykałam po ogrodzie i z radością odkryłam, że w końcu zakwitły i nie są pomylone Leslie Woodrieff Szkoda, że na razie są takie nieśmiałe i kwiaty muszę oglądać od spodu


Na tą panią też się nie mogę napatrzeć

Pod szklarnią będę miała takie kosmosy i prawie patriotyczne nasturcje


Czy ktoś się orientuje co z tego wyrośnie? Myślałam, że białe naparstnice, ale ich siewki na rabacie obok wyglądają trochę inaczej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:13, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
ale sie dubelek zrobił
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:14, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 12:21, 21 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ależ piękne te lilie A czy one, psze pani, pachną ???
Moje kosmosy takie bardziej nieśmiałe jeszcze, ale mam zamiar pozwolić im wysiać się, gdzie tylko będą chciały, tak jak i werbenie. A co
Nóżce (i całej reszcie ) bardzo współczuję, zwłaszcza tego pieruńskiego swędzenia... Ja zawsze w takiej sytuacji posiłkuję się okładem z babki i - o dziwo - pomaga. Jednak warto mieć w ogrodzie trochę bałaganu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 12:33, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Z tej ekscytacji zapomniałam powąchać Pokuśtykałam jeszcze raz do ogrodu i okazuje się, że nie pachną. Nie przeszkadza mi to, bo nie przepadam za zapachem lilii.
Babka sprawdza się u mnie na opuchliznę. "Uprawiam" ją w ogrodzie również dla dziecięcych chomików Na swędzenie najlepiej pomaga mi ocet, zaczyna szczypać i nie czuję koszmarnego swędzenia
Psze Pani, a roślinkę Pani rozpoznaje?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magda70 13:00, 21 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
antracyt napisał(a)

To już drugi raz w ciągu 10dni. Tym razem nadepnęłam na niego i dziabnął mnie idealnie w śródstopie. Samo użądlenie nie boli jakoś bardzo, ale stopniowo (w ciągu kilku godzin) zaczyna mocno puchnąć i sinieć. Najgorzej jest drugiego i trzeciego dnia. Pojawia się rwący ból, a potem koszmarnie swędzenie. Poprzednio trzmiel wleciał mi pod ramię i go niechcący przycisnęłam. Ręka swędziała mnie po koniuszki palców, wrrr... Znam jeszcze jedną osobę użądloną przez trzmiela i reakcja była taka sama. Pewnie Cię nastraszyłam, co?
A 100razy powtarzałam nieletnim, żeby nie biegać boso po ogrodzie tak jak ja



Oj... biedniusia Ty!
Jak tu nie chodzić boso po własnej trawie? Ja to uwielbiam.

Pomidorki piękne masz!! Może mi się uda i za rok też będę mialam małą szklarenkę. Oj marzy mi się ...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
achimee 13:20, 21 lip 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
antracyt napisał(a)

Czy ktoś się orientuje co z tego wyrośnie? Myślałam, że białe naparstnice, ale ich siewki na rabacie obok wyglądają trochę inaczej.


Może dziewanna, one też się sieją dość intensywnie Jak podrośnie to się okaże, dziewanny kwitną na żółto
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies