Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

mrokasia 11:32, 22 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
O mamo, ale masz pomidorów!!!
Z problemem niestety nie pomogę, nie mam pojęcia co się dzieje.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 13:00, 22 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Brakuje im wapnia wg mnie.

Ogólnie jednak ślicznie wyglądają pomidorki przed i w szklarence
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 14:18, 22 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Potrząsam Może za słabo? Owadów nie wpuszczam, wejście mam przesłonięte siatką, bo mi tam wpadały trzmiele, motyle, czasem ptaszek - i nie mogły uciec. Ale wiem, że teoretycznie są samopylne, no i Kasia B. radziła, żeby potrząsać (podwiązałam ostatecznie też według jej sposobu). Ale może to jednak wina odmiany? Każdy krzaczek mam inny W zeszłym roku biegałam z pędzelkiem i też nie wszystkie były zapylone. Ogólnie zapylanie to nie mój sposób na życie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 14:46, 22 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Anda napisał(a)
Brakuje im wapnia wg mnie.



Wygląda to na suchą zgniliznę spowodowaną tym, o czym pisze Anda.
Podsyp krzaczki saletra wapniową lub wapnem do bielenia drzewek i podlej.

Kiedy będziesz likwidować nasadzenia w szklarence, to zwapnuj glebę dolomitem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 15:05, 22 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
A ja też powinnam dać dolomitu? Moim nic nie jest ale tak na wszelki wypadek?
Moje dostały na start do dołka pokrzywę, suszone skórki banana i kompostu. Później gnojówkę z pokrzywy, garść mazi bananowej (dostałam z warzywnika całą skrzynkę przejrzałych) wczoraj gnojówkę z liści pomidora. Chcę je opryskać wodą w której moczę skrzyp, przeciwgrzybiczo.
Mogę dać dolomit albo skorupki z jaj.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 15:21, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
mrokasia napisał(a)
O mamo, ale masz pomidorów!!!
Z problemem niestety nie pomogę, nie mam pojęcia co się dzieje.

No trochę ich urosło Teraz czekam na papryczki Cayenne. Cześć posadziłam w szklarni a resztę jak zwykle w wiadrach. W szklarni mają już spore owoce, ale te na zewnątrz są o wiele bardziej plenne.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:27, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Anda napisał(a)
Brakuje im wapnia wg mnie.

Ogólnie jednak ślicznie wyglądają pomidorki przed i w szklarence

Pomidorki dziękują za komplement
Jeżeli chodzi o braki wapnia to pod ręką mam tylko dolomit. Tylko teraz to trochę dziwna pora na niego. Może zrobię eksperyment i rozpuszczonym w wodzie podleję ten jeden krzaczek.
Dzisiaj towarzystwo dostało papu z żywokostu, zapaszek w szklarni intensywny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:28, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wygląda to na suchą zgniliznę spowodowaną tym, o czym pisze Anda.
Podsyp krzaczki saletra wapniową lub wapnem do bielenia drzewek i podlej.

Kiedy będziesz likwidować nasadzenia w szklarence, to zwapnuj glebę dolomitem.

Dzięki za radę już chciałam podlewać rozpuszczonym dolomitem wapno do drzewek też mam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:30, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Mgduska napisał(a)
Potrząsam Może za słabo? Owadów nie wpuszczam, wejście mam przesłonięte siatką, bo mi tam wpadały trzmiele, motyle, czasem ptaszek - i nie mogły uciec. Ale wiem, że teoretycznie są samopylne, no i Kasia B. radziła, żeby potrząsać (podwiązałam ostatecznie też według jej sposobu). Ale może to jednak wina odmiany? Każdy krzaczek mam inny W zeszłym roku biegałam z pędzelkiem i też nie wszystkie były zapylone. Ogólnie zapylanie to nie mój sposób na życie

hehehe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 16:23, 22 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Fajnie, że Hania podała pomocny przepis Miałam ten problem w zeszłym roku, tylko z jednym krzaczkiem, ale u mnie pomógł nawóz do pomidorów z wapniem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies