Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 13:37, 21 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
[quote
Wysiałam coś takiego pod szklarnią. Bardzo ładne, szkoda że nie wiem co to

[/img]


Kąkol
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:37, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Niech będzie kąkol Dzięki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:39, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
achimee napisał(a)


Może dziewanna, one też się sieją dość intensywnie Jak podrośnie to się okaże, dziewanny kwitną na żółto

Trochę podejrzewałam dziewannę, tylko nie ma jej wokół zbyt wiele. No zobaczymy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:52, 21 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Magda70 napisał(a)



Oj... biedniusia Ty!
Jak tu nie chodzić boso po własnej trawie? Ja to uwielbiam.

Pomidorki piękne masz!! Może mi się uda i za rok też będę mialam małą szklarenkę. Oj marzy mi się ...

No nie wyobrażam sobie nie chodzić boso Trawa skoszona, bzyki przeniosły się na rabaty. A ja zamiast siedzieć z nogą w górze wypieliłam dwie rabaty... teraz cierpię jeszcze bardziej, ale z odchwaszczonym widokiem
Szklarenka to super sprawa, warto mieć ją w ogrodzie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:14, 22 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na nauki pomidorowe muszę się do Ciebie zgłosić..
Jak Ty to robisz, że masz w szklarni tyle owoców - u mnie jest słabo z zawiązywaniem, tzn. niektóre odmiany mają, owszem owoce, inne zupełnie nie...Kwestia odmiany?
____________________
Sałatka pokrzywowa
deszczowymaj 10:31, 22 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
U mnie też nie wszystkie pomidory mają owoce ..nie wiem o co chodzi ..nie zapylone ? te szypułki usychają ..hmmm
może odmiana słaba ? bo na większości jednak są najwięcej ma malinowy ,Tomsk i baron a i Krakowiak też nieźle
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Kokesz 10:43, 22 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Ja mam wszystko w gruncie, szklarni brak. Wczoraj usunęłam liście z moich karłowych koktajlowych a tam masa pomidorowych kulek One tak mają, wszystkie grona są tak schowane w środku, że aby je zobaczyć, trzeba usunąć liściory. Lubię ten element zaskoczenia na zewnątrz wydaje się, że pomidorów nie ma a później łał, jak dużo zaraz wstawię zdjęcia u się
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:17, 22 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
antracyt napisał(a)

Widoczki dziękują, chwasty się przed fotografem chowały
Pomidory zbieram codziennie, na razie nie są to jeszcze imponujące ilości, ale szykują się niezłe zbiory. Najwyższe odmiany w szklarni sięgają sufitu, czyli chyba 2,5m Na dniach podleję je gnojówką z żywokostu, czekam na lekkie ochłodzenie, bo smrodek jest koszmarny
Tak mam w wiadrach przed szklarnią

W środku na razie jest bardziej zielono, muszę znowu liście powycinać



O rany zaniemówiłam
Myślę, jak zrobić u siebie na przyszły rok rabatę pomidorową z takim daszkiem jak u ciebie i z prowadzeniem krzaczków na linkach zamiast je podpierać kijami. To o wiele ładniej wygląda
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:28, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Dziewczyny to mój pierwszy pomidorowy rok w szklarni. Mam szczęście początkującego Nie spodziewałam się, że tak mi pomidory porosną. Szklarnię mam cały czas otwartą na przestrzał, pełno w niej owadów. Wyczytałam gdzieś, że tak naprawdę to owady nie zapalają pomidorów przez przenoszenie pyłku, tylko przez potrząsanie kwiatów. Pomidory są samopylne, a potrząsanie pomaga w zawiązywaniu owoców. Spróbujcie potrząsać gronami lub całymi roślinami.
Tak jak pisze Renata regularnie usuwam nadmiar liści, no i nawożę. To wszystko. Pewnie odmiany mają też znaczenie, ale jak je wybierałam to w ogóle o tym nie myślałam, bo nie wiedziałam, że będę miała szklarnię.
Na kilku pomidorach na jednym krzaku owoce robią się takie jak na zdjęciu. Czegoś im brakuje, tylko nie pamiętam czego. Może ktoś mi przypomni? Powinnam robić notatki z tego co czytam, pamięć ostatnio mi szwankuje

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:30, 22 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Kokesz napisał(a)



O rany zaniemówiłam
Myślę, jak zrobić u siebie na przyszły rok rabatę pomidorową z takim daszkiem jak u ciebie i z prowadzeniem krzaczków na linkach zamiast je podpierać kijami. To o wiele ładniej wygląda

I jest bardzo praktyczne Pomidory nie mokną, czyli mniej chorują i linki są wg mnie dużo wygodniejsze.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies