Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:01, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Pod koniec października będziemy mieli robione ogrodzenie nowej części. Chciałam sadzić żywopłot też jakoś na początku miesiąca, ale teraz myślę, czy czekać na ogrodzenie czy nie. Wprawdzie to zwykła siatka i większych prac ziemnych przy niej nie ma, ale małe mam zaufanie do fachowców, że mi młodych nasadzeń nie zadeptają
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:59, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
anka_ napisał(a)
Hm,... u irgi błyszczącej kwitnienia w zasadzie nie widać. Ma bardzo maleńkie, niepozorne kwiatuszki. Ale nawet mocno cięta kwitnie na tyle, że sciąga szerszenie.
Ale Zuzanno- żeby przyciągnęła takich niefajnych gości, to one musza być gdzieś w pobliżu. Ja poza kwitnieniem irgi tez widuje pojedyncze szerszenie-ba, nawet wiem, że 2 lata tamu miały u mnie przy stawie gniazdo.
Jezeli na co dzień nie obserwujesz takich gości to nie ma raczej się co bać. Ja tylko sygnalizuję możliwy problem. A irga błyszcząca naprawdę jest warta posadzenia. I ma jedną przewagę nad ligustrem- cuuuudownie sie przebarwia.

Jak gęsto masz ją u siebie posadzoną?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 20:54, 26 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Co 50 cm sadziłam.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 21:30, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Bardzo fajnie ten Twój żywopłot wygląda. Jestem już na 90% zdecydowana na irgę W poniedziałek będę zamawiać, muszę tylko ilość obliczyć.

Dzisiaj rano zobaczyłam, że po drugiej stronie szklarni, dwie działki dalej wyznaczyli już teren pod budowę kolejnego domu. Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłym roku, ze wszystkich stron będziemy otoczeni przez sąsiadów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 21:39, 26 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Według mnie jest warta posadzenia. Znosi suszę znakomicie, ładnie przerasta , nigdy nie miała żadnych szkodników, doskonały materiał do cięcia.
Ja ze względu na szerszenie przesadzam dalej na ogród i będzie robiła za część żywopłotu - tam puszczę ją wyżej niż dotychczasowe 1,2 m.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 21:45, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Ja chciałabym docelowo żywopłot na 1,5 do 2m. Chyba posadzę go trochę bardziej gęsto, myślę że co 40cm.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:37, 28 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Dziewczyny, które chciały ode mnie nasiona aksamitek. Czy macie jakieś preferencje kolorystyczne? Do wyboru są jasny(zimny żółty), ciemny(ciepły żółty), pomarańczowy, ceglasty nakrapiany. No chyba, że niezależnie od zbierania urośnie mieszanka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:16, 29 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Słońce dzisiaj wychyla się zza chmur, u Was też?
Zastanawiałam się czy obciąć len po kwitnieniu, ale taką forma też mi się podoba. Może się wysieje.

Kalamintha od Renaty bardzo ładnie wypełnia różankę, polubiłyśmy się

A różany cudaczek ciągle w tej samej fazie

Różanka w całej okazałości, oczywiście z budową w tle


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:35, 29 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Wiejska też nie ma ładniejszych pleców, aż się zdjęć całości robić nie chce, budowa goni budowę...
Ostatnie dni kosmosów u mnie, zaczynają brzydko wyglądać. Tylko budyniowy na nasiona zostawię. Maliny już chciałabym przesadzić, ale cały czas owocują


Mam dwie odmiany zawilców jesiennych u siebie. Białe wysokie i białe niskie. Te pierwsze od dawna w pełnym rozkwicie, te drugie dopiero powoli się zbierają. Do towarzystwa mają tegoroczne naparstnice.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 15:17, 29 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Zuzanno co to za odmiana niskich astrów ( w prawym dolnym rogu)?


Len cudownie wygląda z tymi kuleczkami.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies