Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:20, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Pooglądałam ją jeszcze na żywo gdzieś
Kasia, jak gęsto sadziłaś ją u siebie i czy z gołym korzeniem?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:25, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Anda napisał(a)


Może zaszczepione zostały dwie różne odmiany na tej samej podkładce? Mojemu szefowi zdarzyło się to dwa lata temu


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 16:28, 24 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)
Pooglądałam ją jeszcze na żywo gdzieś
Kasia, jak gęsto sadziłaś ją u siebie i czy z gołym korzeniem?


Kupiłam doniczkowane. Sadziłam co ok. 30cm -40cm.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 17:09, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Na piaski nadaje się Hippophae rhamnoides 'Askola'

Cotoneaster lucidus też nie lubi mieć za sucho. To chyba już lepiej Cotoneaster divaricatus? Znosi suszę okresowo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 18:07, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Ewa, Ty to lubisz namieszać Znowu będę myślała
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 18:13, 24 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Irga błyszcząca wytrzyma suche stanowisko i bezproblemowo można ją utrzymać na wys 1,5-2 m. Przebarwia się cudownie. U mnie niestety ma jedną wadę- jak kwitnie przyciąga watachę szerszeni. Dlatego w tym roku na jesieni eksmituję ją dalej na ogród.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 19:12, 24 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Szerszenie powiadasz... gdzieś już chyba na forum o tym czytałam. Jak mocno ją tniesz to też intensywnie kwitnie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 19:47, 24 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie odpukać nie było ani jednego szerszenia. Ale może wszystko przede mną...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 23:29, 24 wrz 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
antracyt napisał(a)
Cały czas męczy mnie temat żywopłotu liściastego, który zaraz zamierzam sadzić. Im więcej rozmawiam z ludźmi, tym mam więcej obaw. Grab i buk chyba sobie na moim piachu, nawet wzbogaconym nie poradzą. Nie chcę cały czas nawadniania stosować na całej linii żywopłotu. Zaczęłam się zastanawiać nad ligustrem. Widziałam wielokrotnie bardzo ładne, gęste żywopłoty z niego. Zadbane, bez prześwitów, pachnące podczas kwitnienia Toleruje dużo słabsze gleby, bardziej suche niż buk i grab. Czemu jest tak mało popularny na Ogrodowisku?

Zuza Cały czas podglądam jak mogę co u Was się dzieje
Ja też na etapie myślenia o żywopłocie liściastym, może w tym roku się uda jeszcze coś zadziałać
Tyle że ja to tylko kawałek chcę, 11 metrów mi wychodzi (a może 19 - no nie pamiętam teraz), ale wymyśliłam pęcherznicę i jestem coraz bardziej do niej przekonana
Bardzo bym chciała grab albo buk, ale primo - na tym fragmencie mi się nie wpasowują, a secundo - nie mam tam tyle miejsca, żeby je ciąć
Pęcherznica może sobie przez płot od drogi przerastać, szybko rośnie, nie jest wymagająca ani co do wody ani co do gleby (mam już cztery i widzę na własne oczy ), no i finansowo jest to opcja do dźwignięcia - więc chyba w tym kierunku ostatecznie pójdę,
Ale jeszcze poczekam co u Ciebie za mądrości wyczytam w ramach porad
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:09, 25 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Magara, u mnie liściastego też koło 19 metrów będzie.
Nieformalny żywopłot z pęcherznicy mijam kilka razy w tygodniu i bardzo mi się podoba. Cięty pewnie sporo stracił by na uroku.
Ja się teraz waham między irgą a ciągle ligustrem ( kojarzy mi się z wiejskimi ogrodami i mam do niego sentyment). Odrobinkę czasu na decyzję jeszcze mam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies