Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kokesz 08:31, 25 wrz 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Na cięty wybralabym ligustr. Ma delikatniejsze listki niż pęcherznica, zadbany i regularnie cięty jest bardzo ładny.
Widziałam nawet kule na pniu z ligustra, też ładne choć nie zimozielone.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 08:51, 25 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Myślę usilnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 10:02, 25 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
antracyt napisał(a)
Szerszenie powiadasz... gdzieś już chyba na forum o tym czytałam. Jak mocno ją tniesz to też intensywnie kwitnie?
Hm,... u irgi błyszczącej kwitnienia w zasadzie nie widać. Ma bardzo maleńkie, niepozorne kwiatuszki. Ale nawet mocno cięta kwitnie na tyle, że sciąga szerszenie.
Ale Zuzanno- żeby przyciągnęła takich niefajnych gości, to one musza być gdzieś w pobliżu. Ja poza kwitnieniem irgi tez widuje pojedyncze szerszenie-ba, nawet wiem, że 2 lata tamu miały u mnie przy stawie gniazdo.
Jezeli na co dzień nie obserwujesz takich gości to nie ma raczej się co bać. Ja tylko sygnalizuję możliwy problem. A irga błyszcząca naprawdę jest warta posadzenia. I ma jedną przewagę nad ligustrem- cuuuudownie sie przebarwia.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kokesz 12:12, 25 wrz 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
U mnie szerszenie obgryzają korę lilaka, pewnie gdzieś mają gniazdo ale nie mogę namierzyć gdzie. Czytałam ze są mniej agresywne niż osy i nie atakują nie sprowokowane. Trochę się ich balam bo lilak mam na drodze do kompostownika i jak latają to obok to nie fajnie...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BasiaLT 14:52, 25 wrz 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414


Czy mogłabym prosić o nasionka tych drobnych aksamitek? są fantastyczne.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 19:49, 25 wrz 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ooo, ja też poproszę
Czy to są te pachnące pomarańczą, o których Anda pisała?
Basia, a chcesz ode mnie nasiona niziutkiej pojedyńczej aksamitki o ładnym żółtym kolorze, sa gdzieś u mnie na zdjęciach.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 20:28, 25 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
anka_ napisał(a)
Hm,... u irgi błyszczącej kwitnienia w zasadzie nie widać. Ma bardzo maleńkie, niepozorne kwiatuszki. Ale nawet mocno cięta kwitnie na tyle, że sciąga szerszenie.
Ale Zuzanno- żeby przyciągnęła takich niefajnych gości, to one musza być gdzieś w pobliżu. Ja poza kwitnieniem irgi tez widuje pojedyncze szerszenie-ba, nawet wiem, że 2 lata tamu miały u mnie przy stawie gniazdo.
Jezeli na co dzień nie obserwujesz takich gości to nie ma raczej się co bać. Ja tylko sygnalizuję możliwy problem. A irga błyszcząca naprawdę jest warta posadzenia. I ma jedną przewagę nad ligustrem- cuuuudownie sie przebarwia.

Szerszenie pojawiają się u nas, ale nie regularnie. Żywopłot będzie na tyłach ogrodu (patrząc od strony domu). Przebarwienia irgi bardzo mi się podobają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:30, 25 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Kokesz napisał(a)
U mnie szerszenie obgryzają korę lilaka, pewnie gdzieś mają gniazdo ale nie mogę namierzyć gdzie. Czytałam ze są mniej agresywne niż osy i nie atakują nie sprowokowane. Trochę się ich balam bo lilak mam na drodze do kompostownika i jak latają to obok to nie fajnie...

Też gdzieś czytałam, że osy gorsze.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:31, 25 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Basia, Renia jak przejdą deszcze i nasiona podeschną to zbiorę A wcześniej kwiaty będę wąchać czym pachną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 22:26, 25 wrz 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6668
antracyt napisał(a)
Magara, u mnie liściastego też koło 19 metrów będzie.
Nieformalny żywopłot z pęcherznicy mijam kilka razy w tygodniu i bardzo mi się podoba. Cięty pewnie sporo stracił by na uroku.
Ja się teraz waham między irgą a ciągle ligustrem ( kojarzy mi się z wiejskimi ogrodami i mam do niego sentyment). Odrobinkę czasu na decyzję jeszcze mam

to czekam co ostatecznie wymyślisz i dlaczego
ja sobie czas na myślenie też daję, max do 10go października a potem decyzja musi być, trzy lata myślenia wystarczy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies