Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Pszczelarnia 10:23, 23 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To posadź jedną krymską ale dalej od parkingu. Lipy mają łamliwe gałęzie, sypią suszem kwietnym niemożebnie. To może 2 jabłonki rajskie (malus transitoria albo szczupłe Comtesse de Paris).

PS Wyprawa do Kórnika na pewno Cię zainspiruje.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kokesz 11:11, 23 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ciężkie te wybory...ja wczoraj pół dnia u Hani Gruszki przesiedziałam w poszukiwaniu krzewów, żeby zakryć kompostowniki, chciałabym mieć na wiosnę już w miarę ładnie...Tylko dzień za krótki na to wszystko
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:39, 23 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Przypomniałam sobie o jarząbie Brekinia... podziwiałam w jakimś odcinku Mai. Muszę o nim poczytać, czy da radę w lekko kwaśnej ziemi. A lipy krymskiej juz chyba nie odpuszczę. Został mi jeszcze jeden balkon sąsiadów do przysłonięcia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:40, 23 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Kokesz napisał(a)
Ciężkie te wybory...ja wczoraj pół dnia u Hani Gruszki przesiedziałam w poszukiwaniu krzewów, żeby zakryć kompostowniki, chciałabym mieć na wiosnę już w miarę ładnie...Tylko dzień za krótki na to wszystko

I jakie masz pomysły?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 12:19, 23 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Też wzdłuż głównej asfaltówki mam dorodne lipy z odrostami na dole Pięknie pachną i bzyczą od czerwca. W planach jest poprowadzenie chodnika przy tej drodze, mam nadzieję, że tych drzew przy okazji nie wytną.
Znalazłam jeszcze lipę szerokolistną fastigiata. W razie czego będzie mniejszy zasięg "oblepiania" spadzią. Chociaż pokrój i liście krymskiej zdecydowanie bardziej mi się podobają.

Pewnie takie same jak u nas u nas już niedługo wytną, bo drogę mają robić ale na razie wciąż brakuje im kasy.
A wiesz, że ja rozważam właśnie dęby kolumnowe przy bramie zamiast iglaków
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anka_ 13:02, 23 lis 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
antracyt napisał(a)
Przypomniałam sobie o jarząbie Brekinia...

Wchodzi w owocowanie po 15 latach i owocuje co 3 lata. A może jarząb szwecki- cudownie się przebarwia i owocuje a do tego bezproblemowy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 13:20, 23 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Chyba pomyliłam Brekinia z Olcholistnym
Jarząb szwedzki jest na typowo zasadowe gleby, u mnie jest lekko kwaśna.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:26, 23 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Roocika napisał(a)

Pewnie takie same jak u nas u nas już niedługo wytną, bo drogę mają robić ale na razie wciąż brakuje im kasy.
A wiesz, że ja rozważam właśnie dęby kolumnowe przy bramie zamiast iglaków

Zanim dokupiliśmy ziemi (ale juz panach była), to wymyśliłam sobie, że tak dwa modrzewie posadzę. Teraz by mi do niczego nie pasowały.
Dęby kolumnowe, najlepiej błotne, piękne są U Ciebie wilgoci pod dostatkiem będą przy rzeczce miały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 13:40, 23 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zuzia, co ile sadziłaś swoje irgi błyszczące na żywopłot?
U nas dęby to się wysiewają od sąsiada, wyrywam jak chwasty , podobnie jak olszyny, one to mocarne są
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 14:02, 23 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Ostatecznie wyszło co 30-35cm
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies