Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:24, 24 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Też poszło
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:44, 24 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
anka_ napisał(a)

Wchodzi w owocowanie po 15 latach i owocuje co 3 lata. A może jarząb szwecki- cudownie się przebarwia i owocuje a do tego bezproblemowy.

Masz go może u siebie? Po tym co mi naopowiadała kobieta w szkółce(że da radę w lekko kwaśnej ziemi) chodzi mi po głowie... oglądam w necie dorodne okazy i nawet widzę go u siebie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 17:17, 24 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Chyba szwedzki rośnie naprzeciwko mojej furtki. Na pewno zasadowej ziemi to on tam nie ma, bo to raczej nie u nas. I nikt tu nie dba o odpowiednie pH Jako drzewo dość duże. Ładne, ale szału nie robi, rozłożyste. Ptaki je oblegają dla owoców. Jak się uda, to jutro zrobię mu jakieś zdjęcia, choć wiele już na nich nie będzie widać... ale pokrój na pewno.

Ale równie dobrze może to być mączny, a liści już chyba nie zobaczę na nim.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 17:45, 24 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Mączne też mi się bardzo podobają, ale do mojego ogrodu są za srebrne. Nie widzę ich jakoś koło żywopłotu z irgi i mini sadu.
Ja przy furtce nie chcę wielkiego szału, tylko takie zaakcentowanie wejścia/wyjścia formą. Podobały mi się lipy, ale mądre głowy wybiły mi je z tego miejsca. Jarząb mi tam pasuje, taki nienachalny. Pokrój na zdjęciach też mi się podoba
Chyba musze znowu arboretum odwiedzić, hehe
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 17:47, 24 lis 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
antracyt napisał(a)

Masz go może u siebie? Po tym co mi naopowiadała kobieta w szkółce(że da radę w lekko kwaśnej ziemi) chodzi mi po głowie... oglądam w necie dorodne okazy i nawet widzę go u siebie
Nie Zuzanno, nie mam- właśnie dlatego że doczytałam o tym owocowaniu co 3 lata. A mi chodzi też o owoce. Ale w szwedzkim jestem zakochana odkąd zobaczyłam cały szpaler wzdłuż drogi w jesiennym wydaniu- coś pięknego. Mam jednego, ale jak ogrodze do końca to napewno dojdą następne.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 17:48, 24 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
o szwedzki się pytałam
nie choruje?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 17:52, 24 lis 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aaaa Nie choruje, wcześnie puszcza liście (i przymrozek go nie bierze) , ładnie kwitnie i owocuje a w jesiennych barwach jest cudny.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 18:35, 24 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
i pewnie idealnie pasuje do irgi błyszczącej czyli jestem coraz bardziej na tak
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 18:58, 24 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ja też poproszę namiary na szkółki
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:11, 24 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Zuza, a nie kuszą Cię najzwyklejsze jarząby pospolite?
Uwielbiam je za pokrój (u mnie są smukłe), owoce, a nade wszystko za kolor kory.
W przeciwieństwie do tych szwedzkich rosną szybko.
Cena sporych egzemplarzy to kilkanaście złotych. W portfelu zostanie Ci rezerwa na spełnianie zachcianek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies